1397-11-171397-11-27bool(false) 1397-11-171397-11-27bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 27 بهمن 1397

کد خبر : 84490

 
توسعه گردشگری استان را جدی بگیریم
تاریخ خبر : 1397-04-04
     
   
     
متن خبر :

یکی از زیرساخت ها مهم استان در حوزه گردشگری است که البته جزء اولویت های توسعه نیز محسوب می شود.
وجود آثار تاریخی و فرهنگی بعلاوه جاذبه های طبیعی و گردشگری باعث شده تا همدان همواره به عنوان یکی از استان های مهم در حوزه گردشگری مطرح شود.
اینکه از چنین ظرفیت مهمی به چه میزان در جهت توسعه استان استفاده کرده ایم،  موضوع مهمی است که سالهاست ذهن کارشناسان را به خود مشغول نموده است.
مهمترین نکته در این زمینه جایگاه استان به لحاظ شاخص های توسعه یافتگی است که در مقایسه با بسیاری از استان های پیشرفته تر که اتفاقا به لحاظ ظرفتیت های گردشگری پایین تر از همدان هستند.
این جایگاه با آن توانمندی های بالقوه و ظرفیت های ارزشمند همخوانی ندارد و اینجاست که باید به  دلایلی اندیشید که باعث شده نتوانیم از داشته هایمان به خوبی استفاده کنیم.
در کنار این موضوع فرصت های از دست رفته نیز مطرح است که خود مسأله مهمی است و البته در استان ما بارها شاهد آن بوده ایم.
رویدادهای مهم علمی، فرهنگی، ورزشی و مانند آنها در سطح ملی و ببین المللی فرصت ها گرانبهایی برای شتاب بخشیدن به روند توسعه هستند، اما اینکه چقدر از این فرصت ها استفاده کرده ایم مسأله مهمتری است که نیازمند ارزیابی و بررسی دقیق است.
امسال نیز دو رویداد مهم بین المللی با عنوان همدان 2018 را پیش رو داریم که می تواند فرصت های ارزشمندی برای استان ایجاد کند.
اینکه چقدر برای این رویداد مهم زمینه سازی شده، موضوعی است که در جای خود باید به آن پرداخته شود، اما از جهت استفاده از چنین فرصتی برای رونق گردشگری استان و به تبع آن شتاب بخشیدن به توسعه باید برنامه ریزی دقیق تری صورت گرفته باشد.
خوب است در چنین شرایطی که فاصله اندکی با این رویداد مهم داریم به این موضوع به شکل دقیق تری پرداخته شود تا در میان آثار همدان2018 نتایج آن در حوزه گردشگری که با موضع چنین رویدادی نیز پیوند تنگاتنگ دارد، به شکل پررنگ تری دیده شود.


 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.