1402-07-021402-07-12bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 12 مهر 1402

کد خبر : 130894

 
اسدآباد پرمصرف‌ترین شهرستان استان در استفاده از آب
تاریخ خبر : 1401-12-20
     
 
 
     
متن خبر :


شهرستان اسدآباد جزو پرمصرف ترین شهرستان‌های استان همدان در استفاده از آب شرب بوده و در ماه جاری میزان مصرف آب شرب این شهرستان به نسبت ماه گذشته افزایش بیشتری داشته است.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان اسدآباد گفت: شهر اسدآباد دارای ۱۵ حلقه چاه آب شرب بوده که از این تعداد حلقه چاه تعداد شش حلقه در سال جاری حفر و تجهیز شده اند.

مصطفی خزاعی اظهار کرد: از 6 حلقه چاه حفاری شده آب شرب امسال این شهر، 4 حلقه چاه به عنوان چاه های جایگزین بوده که در اثر رانش چاه های قبلی شهرستان حفر و وارد مدار شده و از شش حلقه چاه تنها 2 حلقه چاه جزو چاه های جدید شهر به شمار می رود.

وی با اشاره به اینکه در تابستان امسال با توجه به تنش آبی شهر به ناچار 2حلقه چاه کشاورزی برای تأمین آب شرب شهر اسدآباد به صورت استیجاری وارد مدار قرار گرفته بود، تصریح کرد: مدت اجاره این چاه های کشاورزی به اتمام رسید و در مدت اجاره این 2حلقه چاه دو حلقه چاه جدید آب شرب برای شهر اسدآباد حفر و وارد مدار کردیم.

خزاعی با بیان اینکه خوشبختانه این دو حلقه چاه جدید، آبدهی مناسب‌تری به نسبت چاه های کشاورزی استیجاری دارند، گفت: اگر مصارف آب مردم شهر اسدآباد در اسفندماه با توجه به خانه تکانی های معمول عید با مدیریت لازم مناسب بود تا گرم شدن هوا مشکلی در رابطه با آب شرب و تنش آب نداشتیم اما متاسفانه مصرف آب مردم اسدآباد به ویژه در اسفندماه بسیار بالا بوده و این دو حلقه چاه جدید نیز مشکل را برای بلند مدت حل نخواهد کرد.

وی یادآور شد: در حال حاضر تولید و مصرف آب شهرستان سر به سر بوده و اگر میزان مصرف آب شهر بیشتر و یا کمتر شود به مشکل برخورد خواهیم کرد.

خزاعی با بیان اینکه اگر میزان مصرف آب شهروندان اسدآبادی مانند بهمن ماه بود آب تولیدی مان از میزان مصرف بیشتر می‌شد، اظهار کرد: برای جلوگیری از مشکل در تابستان حفر سه حلقه چاه پدافندی جزء برنامه بوده  که حفر این تعداد چاه به اعتباری افزون بر ۱۰ میلیارد تومان نیاز دارد.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.