پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 13 آذر 1400

کد خبر : 120020

 
امروز ساعت 17 ایران و کره جنوبی مقدماتی جام جهانی

حمله یوزهای ایرانی به کره‌جنوبی
تاریخ خبر : 1400-07-20
     
 
 
     
متن خبر :

 ایران در 7 تقابل پیشین با کره‌جنوبی در ورزشگاه آزادی باختی نداشته است و در همه این رویارویی‌ها به گل رسیده است.
تیم ملی فوتبال ایران امروز در چارچوب هفته چهارم مرحله نهایی انتخابی جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر در ورزشگاه آزادی از تیم کره‌جنوبی پذیرایی می‌کند.
شاگردان دراگان اسکوچیچ درحالی پذیرای جنگجویان تائه‌گوک خواهند بود که در 3 دیدار قبلی به برتری رسیده‌اند و در طرف مقابل کره‌ باید برای نخستین‌بار در این مرحله در خارج از خانه به میدان برود.
ایران و  کره ۳۱ بار در مسابقات مختلف رو در روی هم قرارگرفته‌اند که ماحصل آن ۱۳پیروزی برای ایران، ۹ تساوی و ۹ برد برای کره‌جنوبی است و هر ۲ تیم ۳۳ گل به ثمر رسانده‌اند.
کره برای هشتمین بار باید در ایران به مصاف تیم ملی برود. در 7 دیدار قبلی 5 برد برای ما و ۲ تساوی حاصل شده است و باختی نداشته‌ایم.
 ۲۰ مهرماه ۱۳۹۵(مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۱۸):
 ایران ۱-۰ کره‌جنوبی
درمجموع این 7 مسابقه ۱۰ گل به ثمر رسانده‌ایم و 3 بار دروازه ما باز شده است. در همه مسابقات موفق به گل‌زنی شده‌ایم و در 5 دیدار کلین‌شیت داشته‌ایم. ملی‌پوشان همچنین در 3 دیدار اخیر به برتری رسیده‌اند و  هر 3 مسابقه با نتیجه یک بر صفر به اتمام رسیده است.
باید دید این‌بار چه اتفاقی رخ می‌دهد و کدام تیم برد را به خود اختصاص می‌دهد، البته که  نتیجه مساوی هم برای این بازی محتمل خواهد بود.
یوزهای ایرانی با هدایت اسکوچیچ روند روبه رشدی داشته‌اند و این مربی بی‌حاشیه کروات در 10 بازی گذشته شکست‌ناپذیر بوده و ترس عجیبی را بین تیم‌های آسیایی به وجود آورده است. 3 پیروزی پیاپی مقابل سوریه، عراق و امارات ایران را یکه‌تاز جدول کرده و با 9 امتیاز بخت نخست صعود به مرحله نهایی جام‌جهانی2022 قطر محسوب می‌شود.
اسکوچیچ با تکیه بر لژیونرهای ایرانی در آسیا قدرت‌نمایی می‌کند و تمام حریفان از رویارویی با یوزها خوف دارند. ملی‌پوشان ایرانی که اکنون تجربه بازیکنان شاغل در لیگ‌های اروپایی را به همراه دارند از آمادگی و انسجام خوبی برخوردار هستند و در این بازی نیز با تکیه بر هوش و گل‌زنی مهدی طارمی، سردارآزمون و کریم انصاری‌فر و سود بردن از تجربه دیگر بازیکنان به دنبال تداوم روند شکست‌ناپذیری خود هستند و قصد دارند با عبور از مانع کره‌جنوبی شانس خود را برای صعود افزایش دهند.
ایران پس از کسب 3 پیروزی در برابر تیم‌های حاشیه خلیج‌فارس حالا قصد دارد تا توانایی‌های خود را به رخ نماینده شرق آسیا بکشد و آقایی خود را در قاره کهن به تیم‌های آسیایی دیکته کند.
این دیدار که قرار بود با حضور تماشاگران برگزار شود به دلیل اقدام دیرهنگام فدراسیون فوتبال ایران با مخالفت کنفدراسیون آسیا روبه‌رو شد و همچنان تماشاگران از تماشای مسابقات محروم ماندند و این درحالی است که ستاد مبارزه با کرونا مجوز حضور تماشاگران به شرط زدن 2 دز واکسن را صادر کرده بود.
در هفته چهارم رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی 2022 قطر امروز در گروه A تیم ملی سوریه میزبان لبنان است و امارات نیز از عراق پذیرایی می‌کند. در حال‌حاضر ایران با 9 و کره با 7 امتیاز یکه‌تاز جدول رده‌بندی هستند و از بخت بالایی برای صعود برخوردارند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.