1399-05-151399-05-25bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 25 مرداد 1399

کد خبر : 93581

 
اعزام 121 مبلغ به شهر و روستاهای کبودراهنگ در ماه رمضان
تاریخ خبر : 1398-02-25
     
   
     
متن خبر :


 کبودراهنگ- خبرنگار همدان‌پیام: در ماه مبارک رمضان امسال سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان کبودراهنگ به شهر و روستاهای کبودراهنگ اعزام شدند.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان کبودراهنگ با بیان این مطلف در گفت‌وگو با خبرنگار ما به مهمترین برنامه‌های ماه مبارک رمضان در این شهرستان اشاره کرد و افزود: جزخوانی قرآن کریم در مهدیه از سوی شورای قرآن شهرستان کبودراهنگ که همه روزه ساعت 18 توسط قاریان برتر شهرستان برگزار می‌شود و به شرکت‌کنندگان جوایزی نیز اهدا می‌شود. همچنین در بیشتر روستاهایی که در آنجا روحانی مستقر می‌باشد جزخوانی همه روزه دایر است. حجت‌الاسلام و المسلمین قمری افزود: از دیگر برنامه‌های مهم ایام ماه مبارک رمضان در این شهرستان برگزاری محافل انس با قرآن در 10 نقطه از شهرستان، تفسیر قرآن در 15 نقطه از شهرستان، برگزاری مسابقات قرآنی، اعتقادی، جشنواره‌ها و برنامه‌های فرهنگی می‌باشد.
وی ادامه  داد: در شب‌های قدر نیز مارسم‌های ویژه خواهیم داشت: از جمله محفل انس با قرآن، سخنرانی‌های مذهبی، مراسم عزاداری امیرالمومنین، برگزاری دعای جوشن کبیر و شب‌زنده‌داری که امیدواریم همانند سال‌های قبل با استقبال با شکوه مردم مومن و شریف شهرستان کبودراهنگ مواجه شویم.
حجت‌الاسلام و المسلمین قمری همچنین خاطرنشان کرد: در آستاه ماه مبارک رمضان به منظور آماده‌سازی مساجد مراسم غبارروبی مساجد را در شهر و روستاهای این شهرستان داشتیم و چندین برنامه فرهنگی و مذهبی در مساجد شهرستان برگزار شد.
وی در پایان با توجه به فضیلت ماه مبارک رمضان افزود: ماه رمضان ماه خودسازی و توجه به درون انسان است و یک ماهی است که مروری به گذشته داریم و شب‌های قدر که تقدیر انسان رقم می‌خورد یک برنامه‌ریزی معنوی برای آینده داریم و بنابراین می‌توان گفت جمع‌بندی گذشته و برنامه‌ریزی به مباحث آینده و زندگی معنوی خواهیم داشت و از آنجایی که ماه مبارک رمضان ماه آموزش و بخشش است بنابراین همه ما باید از فرصت‌های معنوی به خوبی بهره‌مند شویم تا مورد بخشش حضرت حق قرار گیریم.
 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.