پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 19 بهمن 1401

کد خبر : 126791

 
پلمب ۲ استخر در همدان
تاریخ خبر : 1401-07-02
     
 
 
     
متن خبر :


 مدیر گروه سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سیناهمدان، از پلمب ۲ استخر به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی خبر داد.

لیدا رفعتی در گفت‌و گو با همدان آنلاین عنوان کرد: به طور کلی در هفته گذشته ۴۵ پلمب توسط بازرسان بهداشت اتفاق افتاده که، طبق بازرسی‌های انجام شده ۲ استخر در همدان به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی مانند وجود آلودگی میکروبی در آب و یا رعایت نکردن بهداشت فردی پلمب شده است؛ همچنین ۱۰ نانوایی و ۳ رستوران نیز پلمب شده‌اند.
وی بیان کرد: در بازرسی‌هایی که همکاران ما از واحد های صنفی مختلف داشته‌اند در یک هفته گذشته ۷۴۵ اخطار و معرفی آنان به مراجع قضایی صورت گرفته است. مدیر گروه سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سیناهمدان، اذعان کرد: درصد رعایت بهداشت فردی در استان ۶۴ ، درصد استفاده از ماسک ۱۷ و همچنین درصد فاصله گذاری اجتماعی ۲۹ در استان اعلام شده است. لیدا رفعتی تایید کرد: مقدار رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکنی که ما از آن‌ها بازرسی می‌کنیم ۸۳ درصد گزارش شده است و شهرستان‌های درگزین و بهار در استفاده از ماسک بهترین عملکرد را به خود اختصاص داده‌اند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.