پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 2 آبان 1399

کد خبر : 111789

 
جلسه سران قوا نویدبخش همکاری برای آبادانی کشور است
تاریخ خبر : 1399-06-25
     
 
 
     
متن خبر :


 دولت برای اداره کشور و عبور از مشکلات، بدون تردید به همکاری و یاری قوای دیگر نیازمند است و این‌دست جلسات، نویدبخش همکاری نزدیک 3 قوه برای اعتلا و آبادانی کشور است.
به گزارش ایرنا، رئیس دفتر رئیس جمهوری، روزگذشته در اینستاگرام خود اظهار کرد: همدلی و یکپارچگی همه ارکان کشور، شرط لازم غلبه بر مشکلات در شرایط فعلی است.
محمود واعظی خاطرنشان کرد: دولت برای اداره کشور و عبور از مشکلات، بدون تردید به همکاری و یاری قوای دیگر نیازمند است و این‌دست جلسات، نویدبخش همکاری نزدیک 3 قوه برای اعتلا و آبادانی کشور است.
وی تصریح کرد: نخستین جلسه سران 3 قوه پس از روی کار آمدن مجلس یازدهم بود. بحمدا... جلسه در فضایی صمیمی برگزار و مباحث بسیار خوبی در آن مطرح شد. به گفته آقای روحانی، این مباحث در جلسه آتی سران پیگیری خواهد شد.
اظهارات واعظی درحالی مطرح می‌شود که 23 تیرماه سران 3 قوه با یک دیگر در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با یکدیگر دیدار کرده بودند!
 همکاری 3 قوه می‌تواند حل مشکلات را تسریع کند
رئیس جمهوری پس از نشست عصر یکشنبه سران قوا خاطرنشان کرد: جلسات رؤسای 3 قوه پس از تشکیل مجلس یازدهم برای نخستین بار برگزار شد و درباره مسائل مهم کشور، عمدتا مسائل اقتصادی بحث کردیم. همکاری 3 قوه و هماهنگی آنها می‌تواند برای رفع مشکلات کشور و حل سریع‌تر مسائل کمک کند.
حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی مسأله ارز را یکی از موارد مورد بحث در این نشست عنوان کرد و افزود: اینکه ارز صادرات غیرنفتی به چه صورت باید در کشور عرضه و ارز مورد نیاز کشور تأمین شود مورد بحث قرار گرفت.
وی تصریح کرد: همچنین درباره مسائل نقدینگی کشور و اینکه چه برنامه‌هایی باید زودتر برای هدایت نقدینگی در کشور اجرایی و عملیاتی شود تا تورم کاهش یابد هم مورد بررسی قرار گرفت.
 بازار ارز، بورس و هدایت نقدینگی و کالا سامان می‌یابد
رئیس مجلس شورای اسلامی نیز پس از نشست سران قوا در نشست خبری، افزود: نخستین جلسه سران قوا در رابطه با مسائل و به‌ویژه با اولویت مسایل اقتصادی کشور که دغدغه یکایک مردم محروم است و مشکلات اقتصادی دارند و عزیزانی که سربازان و مجاهدان عرصه تولید در کشور هستند، برگزار شد. با هماهنگی و تصمیم‌گیری سران قوا حوزه بازار ارز، بورس و هدایت نقدینگی و بازار کالا سامان می‌یابد. محمدباقر قالیباف در ادامه تصریح کرد: همچنین حوزه صنعت، کشاورزی، تجارت و صادرات و همه بخش‌ها در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت، هماهنگی، همدلی و همکاری خوبی در حل مشکلات اقتصادی وجود دارد؛ واقعیت این است که مهم‌ترین دغدغه همه سران قوا توجه به حل مشکلات مردم در بخش‌های مختلف است.
وی همچنین تأکید کرد: البته دولت مسئولیت اجرایی این کار را دارد و بار سنگینی به دوش دولت و رئیس جمهوری است حتما ما هم در این فرصت پیش رو تلاش می‌کنیم که به دولت کمک کنیم تا بتواند تصمیماتی را که برای سر و سامان دادن مسائل اقتصادی و کاهش مشکلات مردم، گام برداریم.
 دشمن دنبال مأیوس کردن مردم است
دشمن با جنگ اقتصادی، روانی و رسانه‌ای به دنبال مایوس کردن مردم و اخلال در حوزه‌های اجتماعی و اقتصادی کشور است.
رئیس قوه قضاییه نیز همانند رؤسای سایر قوا پس از این نشست در جمع خبرنگاران ضمن قدردانی از همه دست‌اندرکان و دولتمردان در سراسر کشور خاطرنشان کرد: امروز دشمن با جنگ اقتصادی، روانی و رسانه‌ای به‌دنبال مأیوس کردن مردم و اخلال در حوزه‌های اجتماعی و اقتصادی در جامعه است و همکاری همه قوا و به خط شدن تمامی ظرفیت کشور یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است.
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی با بیان اینکه ‌اگر ما موفقیتی دربرخورد با ویروس کرونا داشتیم به این خاطر بود که همه ظرفیت کشور به‌خط شد و حضور و مشارکت مردم بسیار نقش‌آفرین بود، گفت: دشمن ایجاد یأس را در بین مردم دنبال می‌کند و ما باید با اقدامات‌مان در هر 3 حوزه اجرایی، تقنینی، قضایی و نظارتی ایجاد امید را در مردم دنبال کنیم.
وی با اشاره به اینکه سران قوا در جلسه مذکور بر پیگیری مشکلات مردم تأکید داشتند، افزود: دغدغه‌های مردم باید دغدغه‌ ما باشد و این جلسات باید در جهت گره‌گشایی از مشکلات مردم ایران حرکت کند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.