1402-08-291402-09-09bool(false) 1402-08-291402-09-09bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : پنجشنبه ، 9 آذر 1402

کد خبر : 125393

 
اخبار ورزشی استان:

درخشش کاراته کاهای بهار در مسابقات کشوری
تاریخ خبر : 1401-05-10
     
 
 
     
متن خبر :


درخشش کاراته کاهای بهار در مسابقات کشوری
 کیوکوشین کاران شهرستان بهار در مسابقات کشوری مقام های برتر را درو کردند.
مسابقات کشوری سبک کیو کوشین کان کاراته قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی به میزبانی تهران در قالب ۴۵۰ فایتر در رده نوخردسالان، خردسالان، نونهالان، نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان بخش کاتا و کومیته در دو بخش آقایان و بانوان در مجموعه ورزشی فرهنگیان برگزار شد. تیم اعزامی شهرستان بهار در این مسابقات موفق به کسب مقام های برتر در این مسابقات گردیدند.
در این رقابت‌ها فرشته امیدی از بهار موفق به کسب مدال نقره بزرگسالان در کاتا شد.
در مسابقات کومیته بانوان نیز این نتایج بدست آمد.
درمنفی ۵۳ کیلوگرم زهرا مختاری(مهاجران) مدال طلای نوجوانان
درمنفی ۴۵ کیلوگرم زهرا فرضی (مهاجران) مدال طلای نوجوانان
درمنفی ۴۷ کیلوگرم نگین ولیخانی(مهاجران) مدال نقره جوانان
درمثبت ۵۲ کیلوگرم نسا اسکندری(مهاجران) مدال برنز نونهالان
منفی۴۳ کیلوگرم نازنين زهرا عزیزی(روستای کریم آباد) مدال برنز نونهالان
درمنفی ۳۸ کیلوگرم رقیه عزیزی (روستای کریم آباد)مدال نقره نونهالان
درمنفی ۲۶ کیلوگرم روژینا عزیزی (روستای کریم آباد) مدال برنز خردسالان
منفی ۲۳ کیلوگرم ثنا رضوانی(بهار) مدال نقره خردسالان
درمنفی ۲۳ کیلوگرم ثنا رضوانی(بهار) مدال برنز خردسالان
درمنفی ۲۰ کیلوگرم فاطمه زهرا بخشی(بهار) مدال برنز خردسالان
درمنفی 25 کیلو کیارش امیدی مدال طلای نونهالان
درمنفی50 کیلو گرم یاسین قره خانی مدال برنز نونهالان
در90 کیلوگرم محمدرضا نبی زاده  مدال برنز نونهالان

درخشش سوارکاران همدان در جام سهروردی
 مسابقات پرش با اسب جام «شیخ شهاب الدین سهروردی»، با درخشش سوارکاران استان همدان در زنجان به کارخود پایان داد.
سرپرست هیأت سوارکاری استان با اشاره به اینکه این دوره از مسابقات به مناسبت هشتم مرداد زادروز شیخ شهاب‌الدین سهروردی (شیخ اشراق) برگزار شد، افزود: این رقابت‌ها به مدت ۲ روز (۶ و ۷ مرداد) با شرکت سوارکاران برجسته استان‌های همدان، زنجان و گیلان به میزبانی باشگاه سوارکاری کالسکه طلایی زنجان برگزار شد.
محمدرضا شوشتری افزود: در رده کمتر از ۱۸ سال این مسابقات، ۲۵ سوارکار با یکدیگر رقابت کردند که در نهایت، حنانه جوادیان با اسب اسپریت از باشگاه المپیک، فرزاد سهیل قاسمی با اسب سنتیا از همدان و حسام شریفی با اسب تورنادو از باشگاه سام خرمدره به ترتیب مقام نخست تا سوم را کسب کردند.وی تصریح کرد: در رده D1 نیز ۳۲ سوارکار با یکدیگر رقابت کردند که میثم مرادی با اسب پیتر از باشگاه سام خرمدره عنوان قهرمانی را کسب کرد، مائده صحراکار با اسب بنی بانتوس از باشگاه اویسینای همدان مقام دوم و حنانه جوادیان با اسب اسپرتی از باشگاه المپیک مقام سوم را به دست آوردند.همچنین  در رده C1 این مسابقات نیز ۱۰ سوارکار شرکت کردند، در این پیکارها رضا شکری با اسب چلیسا از باشگاه کالسکه طلایی زنجان مقام نخست، فرزاد سهیل قاسمی با اسب سنتیا از همدان مقام دوم و علیرضا علیزاده با اسب کوئیک‌نیک از همدان مقام سوم را به دست آوردند.وی با اشاره به اینکه در مجموع ۱۲۰ سوارکار در این دوره از مسابقات شرکت کردند، اظهار داشت: سطح این دوره از رقابت‌ها بسیار بالا بود و با میزبانی خوب زنجانی‌ها سوارکاران برجسته‌ای در این مسابقات شرکت کردند.

هندبال ایران در مسابقات جهانی مقدونیه
 تیم هندبال نوجوانان دختر ایران برای حضور در مسابقات جهانی راهی مقدونیه شد
تیم ملی هندبال نوجوانان دختر ایران برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان مقدونیه راهی اسکوپیه پایتخت مقدونیه شمالی شد.
آسمان بدوی، سعیده غضنفری، مائده عشاق، شقایق چراغی، هانیه قراگزلو، نسترن فراهانی، زهرا فتوتی، سبا زنگنه، تینا کیهانی، هانیه شاه ویسی، فاطمه احمدی، آرزو بهمئی، فاطمه مریخ، شهرزاد نصوحی، نگین رحمانی، الناز یار محمدتوسکی ترکیب تیم ملی هندبال نوجوانان دختر ایران در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۲ به میزبانی مقدونیه شمالی را تشکیل می‌دهند.ملی‌پوشان ایران با کسب مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیا جواز حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان را کسب کردند.رقابت‌های هندبال قهرمانی جهان دختران نوجوان با حضور ۳۲ تیم به میزبانی مقدونیه شمالی از روز گذشته آغاز شد که تا ۱۹ مرداد ادامه دارد.تیم ملی هندبال ایران در این مسابقات با تیم‌های ازبکستان، سنگال و مقدونیه شمالی میزبان این دوره از مسابقات جهانی هم گروه است.در ترکیب تیم ملی هندبال نوجوانان دو بازیکن از استان همدان حضور دارند.
الناز یار محمد توسکی و سبا زنگنه بازیکنان دو بازیکن استان از شهر ملایر در ترکیب این تیم حضور دارند.

کشتی‌گیر رزنی برنزه شد
 درمسابقات کشتی آزاد پانزدهمين المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر سراسر کشور سجاد طاهری نیا موفق به کسب مدال برنز شد.
مسابقات کشتی پانزدهمين المپياد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر سراسر کشور قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی دانشجویان در روزهای ۴ لغایت ۷ مرداد ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه تبریزاستان آذربایجان شرقی برگزار گردید.در پایان این مسابقات سجاد طاهری نیا از دانشگاه بوعلی سینا همدان در وزن ۵۷ کیلو گرم موفق به کسب مدال برنز شد.

دوم شهریور آغاز لیگ یک کشور
 رقابت‌های فوتبال لیگ دسته یک باشگاه‌های کشور کشور از یکم یا دوم شهریور آغاز می‌شود.
رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در خصوص زمان آغاز مسابقات و قرعه کشی فصل جدید رقابت‌های لیگ دسته یک قهرمانی باشگاه‌های کشور اظهار داشت: مراسم قرعه کشی فصل جدید رقابت‌های لیگ یک روز چهارشنبه ۱۹ مردادماه با حضور نمایندگان تیم‌های حاضر و مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ برگزار خواهد شد که متعاقباً زمان و مکان مراسم نیز اعلام می شود. سهیل مهدی در خصوص اینکه زمان آغاز مسابقات چه تاریخی است گفت: مسابقات فصل جدید لیگ یک را از یکم یا دوم شهریورماه آغاز خواهیم کرد. نقل و انتقالات رقابت‌های لیگ یک روز شنبه ۱۲ شهریورماه خاتمه خواهد یافت.

دختران والیبال استان سوم کشور شدند
 در مسابقات والیبال نوجوانان کشور تیم همدان توانست مقتدرانه حریفان خود را شکست دهد و مقام سومی این بازی ها را کسب کند.
این مسابقات هفته گذشته درشهرستان بجنورد برگزار شد که در نهایت تیم دختران نوجوان همدان توانست مقام سوم را کسب کند.
در این مسابقات که بصورت دوره‌ای در خراسان شمالی برگزارشد همدان با تیم های خراسان شمالی،خراسان جنوبی،اردبیل و بوشهر دیدار کرد. تیم نوجوانان دختر استان در دو بازی ابتدایی بر خراسان شمالی و اردبیل خود غلبه کرد و در مصاف با خراسان جنوبی و بوشهر شکست خورد و در پایان این مسابقات نوجوانان دختر همدانی با دو برد و دو باخت به مقام سومی این مسابقات دست پیدا کردند.

نتایج مسابقات شطرنج در تویسرکان
 مسابقات ریتد کشوری شطرنج به مناسبت روز ملی تویسرکان و گرامیداشت شهدای عملیات سالن ورزشی شهید امیدفر با حضور ۱۰۲ بازیکن از استان های همدان، کرمانشاه، مرکزی و ایلام برگزار شد.
در این رقابت‌ها سینا کروند از همدان موفق به کسب مقام قهرمانی شد. ارش شاهمرادی از کرمانشاه نایب قهرمان مسابقات شد.سهیل خدایوندی از همدان نیزسوم شد. مهدی روشنی وعلی اکبر سجادپور از کرمانشاه به همراه معین مساجدیان از همدان مقام چهارم تا ششم را به خود اختصاص داند.
مقام برتر ریتینگ زیر ۱۷۰۰ را محمدصدرا رجبی از اراک به خود اختصاص داد.مهرداد ربیعی پارسایی از بهار مقام برتر ریتینگ زیر ۱۵۰۰ شد. ومقام برتر ریتینگ زیر ۱۳۰۰ به علیرضا محمد از ملایر اختصاص یافت.مقام برتر ریتینگ زیر ۱۱۰۰نیز از آن مهرسام خرمی از اراک شد.
علیرضا بیات از تویسرکان مقام برتر پیشکسوتان را به خود اختصاص داد و مقام برتر بانوان از آن حدیث نوری از ملایر شد.

لیگ فوتسال جوانه‌ها در شهرستان اسدآباد
 به مناسبت عملیات غرور آفرین مرصاد دومین هفته مسابقات فوتسال ویژه جوانه‌های صالحین به همت تربیت بدنی سپاه و سمن مذهبی ورزشکاران محبین اهل بیت ( ع) در شهرستان اسدآباد برگزار شد. به مناسبت عملیات غرور آفرین مرصاد دومین هفته مسابقات فوتسال ویژه جوانه های صالحین به همت تربیت بدنی سپاه و سمن مذهبی ورزشکاران محبین اهل بیت ( ع) و حوزه شهر شهدا در سالن ۹دی سپاه با حضور ۶ تیم برگزار شد. در این بازیها تیم های شهید کاشفی و حلقه شهید صفری با نتیجه ۲بر۲ مساوی شدند وتیم پایگاه شهدای شمس آباد ۳بر۲از سد پایگاه شهید صدر زاده گذشت و تیم پایگاه مالک اشتر ۴بر ۰ پایگاه شهدای گمنام را شکست داد.

آکادمی فوتبال ذوب آهن در نهاوند
 آکادمی فوتبال باشگاه لیگ برتری ذوب آهن در نهاوند ایجاد شد.
تیم لیگ برتری ذوب آهن اصفهان براساس یک تفاهم با تیم یاران کورش نهاوند، اقدام به ایجاد و راه اندازی آکادمی استعدادیابی فوتبال دراین شهرستان کرد.
موسس باشگاه یاران کورش نهاوند با اعلام این مطلب گفت: این آکادمی فوتبال با امضا یک تفاهم نامه همکاری میان باشگاه‌های یاران کورش و ذوب آهن اصفهان راه اندازی و فعال شده است.
کوروش قپانوری اضافه کرد: فعالیت این آکادمی استعدادیابی فوتبال در مراسمی با حضور رییس هیات فوتبال شهرستان و سخنگوی شورای اسلامی شهر نهاوند و نمایندگان باشگاه ذوب آهن اصفهان به صورت رسمی در نهاوند آغاز شد. به گفته وی، کشف استعدادهای فوتبال در نهاوند و معرفی آن‌ها به تیم‌های پایه ذوب آهن و برگزاری استعدادیابی رایگان در مناطق شهری و روستایی این شهرستان از جمله اهداف و برنامه های راه اندازی آکادمی است.
برگزاری اردوهای مشترک و جشنواره‌های ویژه مدارس فوتبال از دیگر برنامه‌های اجرایی در قالب این تفاهم نامه است.

۶ ورزشکار همدانی در اردوی تیم ملی تنیس‌روی‌میز
 ۶ ورزشکار مستعد استان همدان به اردوی انتخابی تیم ملی تنیس روی میز پیوند اعضا کشور دعوت شدند.
اردوی انتخابی تیم‌های ملی دوومیدانی و تنیس‌روی‌میز پیوند اعضا برای شرکت در رقابت‌های جهانی استرالیا به میزبانی کردستان از امروز دوشنبه دهم مردادماه آغاز می‌شود. در این اردو بهاره بیگی، ‌الهام محمدی تقدیر، معصومه برجی، سمیه کریمی، ‌محیا حق نظری و مجید شاهسوند از همدان حضور دارند. همچنین معصومه برجی از همدان در رشته دو ومیدانی به اردوی انتخابی تیم‌های ملی پیونداعضا کشور دعوت شده است.
گفتنی است رقابت‌های جهانی پیوند اعضا فروردین ماه سال آینده 1402به میزبان شهر پرث استرالیا برگزار خواهد شد.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.