پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 19 بهمن 1401

کد خبر : 126837

 
کاهش ۵۰ تنی مصرف مرغ در همدان
تاریخ خبر : 1401-07-05
     
 
 
     
متن خبر :


معاون توسعه بازرگانی جهادکشاورزی استان همدان گفت: از ابتدای سال تاکنون یک میلیون و ۴۰۰ هزار قطعه جوجه‌ریزی صورت گرفته که نسبت به مشابه سال گذشته کاهش پیدا کرده است.

حسین فضلی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به کاهش تقاضای مرغ در بازار، اظهار کرد: در سال گذشته روزانه مصرف مرغ در استان همدان ۱۳۰ تن بوده که در سال‌جاری به ۸۰ تن کاهش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه ذخیره مرغ استان همدان ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ تن است، تصریح کرد: در صورتی که در بازار نیاز به مرغ منجمد احساس شود از ذخایر مرغ منجمد وارد بازار خواهیم کرد و مشکلی در این زمینه نداریم.

فضلی با اشاره به اینکه قیمت هر کیلو مرغ زنده ۴۳ تا ۴۴ هزار تومان بوده که این قیمت در بازار ۶۳تا ۶۴ تومان است، اظهار کرد: پشتیبانی امور دام هر کیلو مرغ منجمد را به قیمت عمده کیلویی ۴۵ هزار تومان می‌فروشد و برای مصرف‌کننده هر کیلو مرغ منجمد ۴۷ هزار تومان است.  

وی با بیان اینکه ذخیره گوشت قرمز در انبارهای استان همدان ۲۵۰ تن است، گفت: قیمت هر کیلو گوشت قرمز منجمد برای عمده فروشی کیلویی ۱۰۵ هزار تومان و برای مصرف‌کننده ۱۱۰ هزار تومان است.

معاون توسعه بازرگانی جهادکشاورزی استان همدان در پایان قیمت هر کیلوگرم دام زنده را ۸۰ هزار تومان دانست و یادآور شد: قیمت هر کیلو دام زنده ۸۰ هزار تومان است.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.