پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : پنجشنبه ، 3 فروردين 1402

کد خبر : 123163

 
نوروز امسال 31 هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری تویسرکان دیدن کردند
تاریخ خبر : 1401-01-25
     
 
 
     
متن خبر :


 شهرستان تویسرکان را اگر یک مقصد گردشگری روح افزا و مفرح در عین حال ارزان تر از بسیاری از دیگر مناطق گردشگری کشور بنامیم، سخن گزافی نگفته ایم.
تویسرکان با برخورداری از 221 جاذبه گردشگری، آمیزه ای از نمادهای عینی تمدن، تاریخ، فرهنگ، مذهب، ادب و عرفان است که در نقاط مختلف این شهرستان بروز و ظهور یافته است.
شیوع ویروس خطرناک و بسیار مسری کرونا در دو سال سال اخیر همانند بسیاری از مناطق کشور و حتی جهان بر روی صنعت گردشگری تویسرکان نیز اثرات منفی و زیانبار خود را گذاشت اما به نظر می رسد با کمرنگ تر شدن شیوع کرونا در نوروز امسال شاهد خیز دوباره تویسرکان برای حرکت به سوی یک قطب گردشگری در غرب کشور باشیم.
مدیر اداره میراث فرهنگی تویسرکان با بیان اینکه هنوز با میزان گردشگران حضور یافته و اقامت گزیده در شهرستان تویسرکان در دوران قبل از ظهور کرونا فاصله داریم گفت: نوروز امسال با وجود برخی مشکلات، 31 هزار نفر از جاذبه های متنوع گردشگری تویسرکان دیدن کردند.
اسحاق ترکاشوند در گفت و گو با همدان پیام افزود: در نوروز امسال نزدیک به دو هزار نفر اقامت در مراکز رسمی و اقامتی شهرستان تویسرکان مانند اقامتگاه های بوم گردی، هتل، خانه معلم، برخی مدارس مهیا شده برای اقامت و خوابگاه دانشگاه آزاد رقم خورد. وی تصریح کرد: پر بازدیدترین جابه گردشگری تویسرکان "کاروانسرای شاه عباسی شهر فرسفج" بود که میزبان یکی از بزرگترین مراسم نوروزگاه امسال نیز بود.
ترکاشوند ادامه داد: جشن چهارشنبه سوری، دو نوروزگاه در شهرهای  سرکان و فرسفج، جشنواره غذا وصنایع دستی درروستای سیدشهاب، برنامه شادپیمایی در روزهای پایانی سال گذشته، برنامه سال تحویل در جوار شهدای گمنام آرمیده در تپه نورالشهدا، نمایشگاه صنایع دستي در خانه تاریخی دکتر اقتداری و نمایشگاه خوشنویسی در خانه تاریخی مسعودی از مهمترین برنامه های اجرا شده ویژه نوروز سال 1401 در شهرستان تویسرکان به شمار می روند. وی از در راه بودن خبرهای خوش در زمینه آغاز اجرای طرح جامع توسعه بارگاه حقوق نبی(ع) در آینده ای نه چندان دور خبر داد و خاطر نشان کرد: دوره مطالعاتی و کارشناسی این طرح به اتمام رسیده و از میان سه طرح نهایی، یک طرح برای اجرا برگزیده شده است.
ترکاشوند خاطر نشان کرد: در سال تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین مصمم هستیم که همانند سال 1400 که 246 فرصت شغلی در سه حوزه اجرای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایجاد شد دوباره فرصت های جدید شغلی ایجاد کنیم.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.