1403-03-171403-03-27bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 27 خرداد 1403

کد خبر : 127185

 
اخبار ورزشی استان همدان:

دیدار نماینده اسدآباد با وزیر ورزش
تاریخ خبر : 1401-07-23
     
 
 
     
متن خبر :


دیدار نماینده اسدآباد با وزیر ورزش
 سرمدی نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی با حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان دیدار و گفت وگو کرد.
در این دیدار که با حضور معاون وزیر و مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان برگزار شد، نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در حال حاضر شهرستان اسدآباد دارای پروژه‌های نیمه تمام ورزشی مختلفی شامل مجموعه ورزشی بانوان ،استخر سردار شهید قاسم سلیمانی، زمین چمن مجموعه ورزشی آزادی و سالن ورزشی چنار سفلی و پیست دوو میدانی بوده که از بین این پروژه‌ها مجموعه ورزشی بانوان و سالن ورزشی چنار سفلی برای تکمیل به اعتبارات چشمگیری نیاز دارند.
کیومرث سرمدی با اشاره به استخر سردار شهید قاسم سلیمانی تصریح کرد: این استخر از قبل تکمیل شده و با تخصیص اعتبارات ظرف ماه آینده قابل بهره‌برداری صد درصدی خواهد بود.
وی یادآورشد:در حال حاضر استخر مجموعه ورزشی بانوان شهرستان با پیشرفت ۷۰ درصدی برای تکمیل به 2 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که اختصاص اعتبارات از محل سفر ریاست جمهوری از نقش مؤثری در پیشرفت این طرح مهم و شاخص نیمه تکمیل حوزه ورزش شهرستان برخوردار است و تخصیص این اعتبار می‌تواند حدود ۹۰ درصد در پروژه مجموعه ورزشی بانوان پیشرفت فیزیکی ایجاد کند.
وی همچنین با اشاره به زمین چمن مجموعه ورزشی آزادی شهرستان خاطرنشان کرد: حفر چاه برای آبیاری زمین چمن استادیوم آزادی یکی از جمله برنامه و اقدامات در دست انجام بوده که تخصیص اعتبارات سفر ریاست جمهوری در این امر از نقش مؤثری برخوردار خواهد بود.نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی از افتتاح و بهره‌بهره‌برداری زمین چمن استادیوم آزادی این شهرستان در سال آینده خبر داد و گفت: زمین چمن استادیوم مجموعه آزادی شهرستان در شهریورماه سال گذشته آغاز شد که در حال حاضر تمام مراحل کار در این رابطه به اتمام رسیده و آخرین مرحله آن کاشت چمن در آبان ماه بوده که منتظر مساعد شدن شرایط آب و هواست.
سرمدی افزود: با کاشت چمن طبیعی استادیوم این طرح قابل افتتاح و بهره‌برداری خواهد بود و مطالبه چندین ساله جوانان اسدآبادی در رابطه با زمین چمن طبیعی استادیوم مرتفع می‌شود. وی در ادامه با بیان اینکه احداث پیست دو میدانی استاندارد اسدآباد به اعتبار۱۰ تا ۱۵ میلیارد تومانی نیاز دارد و پیست فعلی دو میدانی شهرستان تخریب شده است، افزود: احداث و ساخت پیست استاندارد به عنوان یک پروژه سه ساله جزو برنامه‌های اداره ورزش و جوانان شهرستان دیده‌ایم که در تلاش هستیم با پیگیری اعتبارات ویژه در طی سه سال این طرح را اجرایی کنیم.
در حال حاضر تا زمان ساخت و احداث پیست دومیدانی استاندارد برای شهرستان تصمیم داریم پیست دو میدانی تخریب شده فعلی را برای استفاده ورزشکاران آماده کنیم که مقدمات کار نیز فراهم شده است.
در این نشست وزیر ورزش و جوانان در رابطه با کمک به هیأت‌های ورزشی اسدآباد و پیگیری اعتبار پروژه ها عمرانی دستورات لازم را صادر کرد.دیدار حاجی‌بابایی با سجادی
 امروز موفقیت ورزشکاران در عرصه‌های بین المللی قدرت و اقتدار نظام را اثبات می کند
حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان با حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان دیدار وگفت وگو کرد.
در این دیدار حاجی بابایی گفت: امروز جوانان و نوجوانان نیاز به تفریح و نشاط دارند و ورزشکاران در عرصه های بین المللی قدرت و اقتدار نظام را اثبات می کنند.
وی با اشاره به اینکه در بودجه امسال رقم خوبی برای ورزش در نظر گرفته شد، تصریح کرد: از محل 27صدم درصد 4400 میلیارد تومان به ورزش آموزش و پرورش و ورزش و جوانان اختصاص پیدا کرد که سهم وزارت ورزش و جوانان 2600 میلیارد تومان بود که بودجه بسیار قابل توجهی می باشد.
حمیدرضا حاجی بابایی با بیان این که ورزش باستانی و زورخانه‌ای در همدان جایگاه ویژه‌ای دارد، اظهار داشت: در همین راستا احداث زورخانه بین‌المللی همدان در دستور کار قرار گرفت و تاکنون 110 میلیارد ریال برای این پروژه هزینه شده و برای اتمام این پروژه 60 میلیارد ریال نیاز است که امیدواریم وزیرورزش و جوانان نگاه ویژه ای به این موضوع داشته باشند و این اعتبار را تأمین کنند.
وی خواستار تخصیص اعتبار به پروژه های ورزشی قهاوند و فامنین شد و تصریح کرد: قهاوند و فامنین از مناطق محروم استان به شمار می روند و نیاز است اعتبار ویژه ای جهت اتمام استخر قهاوند و سالن 1500 نفری از سوی وزارت ورزش و جوانان تخصیص یابد.
نماینده مردم همدان با اشاره به اینکه دستگاه ورزش با کمبود نیرو مواجه است، تصریح کرد: باید به بحث نیروی انسانی در اداره کل ورزش و جوانان و معیشیت آنان توجه بیشتری شود چرا که افرادی که در این حوزه کار می‌کنند با مشکلات عدیده ای روبرو هستند و کمبود نیروی انسانی در این دستگاه به شدت احساس می شود.
وزیر ورزش و جوانان نیزدر این دیدار دستور پیگیری مشکلات ورزش همدان را صادر کرد و مقرر شد به زودی کمیته ای در این راستا با حضور معاون وزیر و مدیرکل ورزش و جوانان تشکیل گردد.


افزایش 6 برابری اعتبارات ورزشی استان
 80 درصد مطالبات پیمانکاران پروژه های عمرانی دستگاه ورزش استان پرداخت شد
مدیر دفتر فنی اداره کل ورزش و جوانان استان با اعلام این مطلب اظهار کرد: 80 درصد از حجم مطالبات پیمانکاران این اداره کل تا پایان شهریورماه ۱۴۰۱ پرداخت شده است.
امین رنجبردار افزود: سال 1400 بودجه عمرانی ورزش و جوانان استان همدان 175 میلیارد تومان بوده که از این مبلغ 88 میلیارد ریال به پروژه های عمرانی اختصاص یافت. وی افزود: با پیگیری های صورت گرفته و حمایت مسئولان استانی و کشوری اعتبار تخصیص یافته نسبت به سال های گذشته 6 برابر رشد داشته است که کار بسیار بزرگی در این راستا صورت گرفته است.
امین رنجبردار تصریح کرد: علارغم فعال شدن 90 پروژه عمرانی در سال گذشته موفق شدیم 80 درصد از مطالبات سال های گذشته پیمانکاران را نیز پرداخت کنیم. شهیدان همدانی و شمسی پور از مفاخر کشور هستند
مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان به همراه معاون ورزش بانوان، رئیس بسیج ورزشکاران استان و مهدی شمسی‌پور فرزند شهید شاخص ورزش کشور با مرتضی قربانی رئیس فدراسیون تیراندازی جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت وگو کردند.
رئیس فدراسیون در این دیدار با اشاره به اینکه شهیدان همدانی و شمسی پور از شهدای ارزشمند و مفاخر کشور و استان همدان هستند، تصریح کرد: سردار همدانی تمام عمر گران‌بهای خود را صرف خدمت به مردم کرد و نهایتاً در کیلومترها دورتر از ایران اسلامی دعوت حق را لبیک گفتند. مرتضی قربانی با اشاره به اینکه استان همدان قهرمان و پهلوانان ارزشمند بسیاری همچون سردار شهید شمسی‌پور را در خود پرورش داده است، گفت: در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باتوجه‌به اینکه شهید علیرضا شمسی‌پور به‌عنوان شهید شاخص وزارت ورزش و جوانان در سال جاری انتخاب شدند چهار دوره مسابقات تفنگ و تپانچه در دو بخش آقایان و بانوان با نام و یاد خاطر این شهید گران‌قدر برگزار شده است.
وی با بیان اینکه امروز وظیفه داریم در جهت حفظ ارزش‌های نظام ادامه‌دهنده راه شهداء باشیم، گفت: در بحث فعالیت‌های هیأت تیراندازی در استان همدان مقدمات برگزاری مجمع انتخاباتی طی روزهای آتی فراهم شود تا شاهد رونق بیش از پیش ورزش استان باشیم.
قربانی اظهار کرد: خوشبختانه استان همدان دارای یک سفیر و نماینده در مسابقات جهانی مصر است؛ لذا امیدواریم تیم ملی کشورمان در این مسابقات بدرخشند.
در ادامه مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان، تصریح کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های صورت‌گرفته توسط مسئولین استان و ورزش کشور طی سال گذشته؛ شهید علیرضا شمسی‌پور به‌عنوان شهید شاخص ورزش کشور در سال جاری معرفی شدند و خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته توسط فدراسیون‌ها، هیأت‌های ورزشی استان‌ها، سپاه و بسیج مسابقات و برنامه‌های متعددی با نام و یاد این شهید گران‌قدر برگزار و یا در حال برگزارشدن است. علی حقیقی با بیان اینکه ایشان سابقه فعالیت در هیأت‌های ورزشی تیراندازی، دوچرخه‌سواری، فوتبال و شنا را داشته است، گفت: شهید شمسی‌پور همچنان که در بحث دفاع از حریم امنیت کشور فعال بودند در این حوزه نیز فعال و صاحب‌نام بودند و جوانان و نوجوانان بسیاری را در محیطی امن و آرام جذب ورزش و فعالیت‌های فرهنگی کرد.
وی در پایان با بیان اینکه هیأت تیراندازی استان همدان یکی از هیأت‌های فعال و توانمند در سطح ملی است، گفت: شرایط لازم برای برگزاری مجمع انتخاباتی هیأت تیراندازی استان فراهم شده است و آمادگی اعلام زمان برگزاری مجمع از طرف فدراسیون را داریم.


درخشش بدنسازان اسدآبادی
در کشوری
 بدنسازان اسدآبادی در مسابقات کشوری ستارگان لیفت ایران در استان قم خوش درخشیدند.
ابراهیم صفریان بدنساز اسدآبادی مدال طلای مسابقات قهرمانی ستارگان لیفت ایران در قم را کسب کرد.
مسابقات کشوری ستارگان پاورلیفتینگ ایران در رده سنی بزرگسالان با حضور ورزشکارانی از ۲۶استان از سراسر کشور در قم برگزار شد.
در این رقابت‌ها ابراهیم صفریان از شهرستان اسدآباد موفق شد، مدال طلای این مسابقات را در رده سنی بزرگسالان از آن خود نماید


کلاس تئوری مربیگری در تویسرکان
 کلاس مربیگری تئوری درجه 3 با حضور 35 نفر در تویسرکان برگزار شد.
کلاس مربیگری تئوری درجه 3 در شهرستان تویسرکان با همکاری اداره ورزش و جوانان و هیأت همگانی برگزار شد. این دوره به عنوان پیش نیاز برای مربیگری درجه 3 کلیه رشته ها به منظور ارتقاء سطح دانش مربیان درجه 3 در محل سالن اجتماعات کتابخانه میررضی برگزار شد.
در این دوره که در چهار روز متوالی و با حضور 35 نفر از علاقمندان تشکیل شد، دروس مبانی تربیت بدنی و علوم ورزشی، تغذیه ورزشی، رشد و تکامل حرکتی، ایمنی در ورزش، نقش مربی، تجزیه و تحلیل مهارت، برنامه ریزی و طراحی تمرین، آناتومی و فیزیولوژی ورزشی، احیاء پایه و کمک های اولیه، مبانی آمادگی جسمانی، مبانی استعدادیابی، روانشناسی ورزشی، اخلاق مربیگری ورزشی توسط مدرسانی از استان و شهرستان آموزش داده شد.24و 25 مهرماه آزمونی جهت ارزیابی شرکت کنندگان در دوره برگزار خواهد شد. به پذیرفته شدگان در این دوره ،مدرک مربیگری تئوری درجه 3 اعطاء خواهد شد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.