1403-02-261403-03-05bool(false) 1403-02-261403-03-05bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 5 خرداد 1403

کد خبر : 109793

 
برندسازی فرهنگی دستورکار شورای پنجم
تاریخ خبر : 1399-04-11
     
 
 
     
متن خبر : با توجه به اینکه برندسازی برای شهر همدان از سیاست‌های شورای شهر در دوره پنجم مطرح و پیگیری شد، کمیسیون فرهنگی و اجتماعی، در حوزه تخصصی خود برندسازی فرهنگی را در دستورکار قرار داد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان با عنوان این مطلب گفت: در راستای برندسازی فرهنگی، شکل‌گیری شورای اجتماعی محلات و کسب عنوان شهر دوستدار کودک از مهم‌ترین اهداف کمیسیون کلید خورد که با حمایت همکاران و همکاری حوزه‌های مرتبط در شهرداری محقق شد.
 رضوان سلماسی با بیان اینکه شورای اجتماعی محلات با هدف جلب مشارکت حداکثری شهروندان، فارغ از طبقه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی آنها، منطبق با زمانبندی و برنامه اجرایی آن شکل گرفت، افزود: برخلاف نیاز به مرتفع کردن ضعف‌ها، غنی‌سازی عملکرد و تقویت ساختار این شوراها، سیاست کمیسیون با تحقق درصد قابل قبولی در این حوزه، درحال فعالیت است.
وی ادامه داد: برند فرهنگی دیگر مورد توجه این کمیسیون، باتوجه به حوزه تأثیرگذار کودکان در شهر، کسب عنوان و نشان شهر دوستدار کودک برای همدان تعریف شد.
به گفته سلماسی، پس از طرح موضوع، با جلب مشارکت متخصصان و فعالان مدنی حوزه کودکان، کارگروه شهر دوستدار کودک در مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی، ذیل کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا شکل گرفت تا ضمن بررسی تخصصی با احصای نیازها، لزوم حرکت در این مسیر را به‌صورت علمی بررسی کند.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان در این‌باره گفت: نتیجه مطالعات و بررسی‌های انجام شده در این کارگروه، تشکیل دبیرخانه شهر دوستدار کودک در معاونت شهرسازی و معماری، منطبق با دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت کشور بود.
سلماسی افزود: با شکل‌گیری دبیرخانه و آغاز اقدامات تعریف‌شده، ارزیابی عملکرد یک‌ساله شهر در این حوزه، توسط وزارت کشور و سازمان جهانی یونیسف، همدان توانست پس از رقابت با 70 شهر متقاضی، در کنار 11 شهر دیگر از سوی مراجع ذی‌صلاح به‌عنوان پایلوت شهر دوستدار کودک معرفی شود.


 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.