1403-03-171403-03-27bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 27 خرداد 1403

کد خبر : 127455

 
یک داروخانه شبانه روزی برای صدهزارنفر

لزوم افزایش داروخانه شبانه‌روزی در اسدآباد
تاریخ خبر : 1401-08-03
     
 
 
     
متن خبر :


 اسدآباد-محمدجواد کوهی-خبرنگار همدان پیام: در ابتدای شیوع ویروس کرونا با توجه به شلوغی مطب ها و داروخانه ها،ستاد کرونای شهرستان اسدآباد مصوبه افزایش تعداد داروخانه ها در شیفت شب و روز های تعطیل داشت که مردم برای خرید دارو تجمع نکنند. بعد از آبی شدن وضعیت کرونا در شهرستان اسدآباد دیگر خبری از شیفت شب داروخانه ها نیست و یک شهرستان 100 هزار نفری فقط یک داروخانه شبانه روزی دارد و اگر مردمی که از شهر های پالیز و آجین به اسدآباد می آیند باید در صف خرید دارو بیش از 1 ساعت معطل شوند.

10 خرداد سال جاری مدیر غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی اسدآباد در گفت و گو با همدان پیام گفت: در حال حاضر یک داروخانه شبانه روزی در شهر اسدآباد وجود دارد و مشکلی برای اهدای مجوز داروخانه شبانه روزی نداریم و داروخانه ها میتوانند درخواست خود را اعلام نمایند.

دکتر ساحل قبادی افزود:داروخانه بیمارستان قائم نیز در ساعات شب فعال است و مردم میتوانند به این داروخانه مراجعه نمایند.

شفیع مراد یکی از شهروندان اسدآبادی گفت:این شهرستان بیش از 120 روستا دارد و برخی شب ها من بیشتر از 1 ساعت در صف خرید دارو بودم.در شرایط شیوع بیماری آنفلوآنزا بهتر است مدیران یک داروخانه دیگر در ساعت شب فعال کنند.

ضابطی یکی دیگر از شهروندان اسدآبادی گفت:داروخانه بیمارستان همه دارو ها را ندارد و دلیل آن هم این است که این داروخانه تحویل بخش خصوصی نیست و بسیاری از مردم بعد ویزیت به تنها داروخانه شبانه روزی شهر مراجعه می کنند که باعث تجمع می‌شود.

معصومی یکی از شهروندان شهر آجین گفت:اگر می خواهند داروخانه شبانه روزی افزایش پیدا نکند باید داروخانه بیمارستان را تجهیز کنند یا در شهر آجین و پالیز داروخانه احداث کنند. سهیلی یگی دیگر از شهروندان به خبرنگار ما گفت: وقتی این چنین مشکلاتی در شهر دیده می‌شود من احساس می کنم مدیران علوم پزشکی این شهرستان ساکن شهر های دیگر هستند و این مشکلات را از نزدیک نمی بینند.

در پایان باید بگوییم وجود دانشکده علوم پزشکی مستقل در شهرستان اسدآباد باعث افزایش توقع مردم شهرستان در خدمات پزشکی شده است.در شرایطی که شهر های آجین و پالیز در این شهرستان داروخانه ندارند و داروخانه بیمارستان اسدآباد نیز در حوزه8 دارو تکمیل نیست در تنها داروخانه شبانه روزی شهرستان اسدآباد باید شاهد صف طولانی خرید دارو باشیم.امیدوارم در شرایط شیوع بیماری آنفلوآنزا، مدیران شهرستان همانند ایام کرونا نسبت به افزایش داروخانه‌های شیفت شب یا شبانه روزی اقدام ویژه داشته باشند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.