پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 2 خرداد 1403

کد خبر : 137215

 
آرامگاه بوعلی، باباطاهر و هگمتانه در بین ۳۰ جاذبه پربازدید کشور در نوروز ۱۴۰۳
تاریخ خبر : 1403-01-12
     
 
 
     
متن خبر :


مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: سه جاذبه تاریخی و گردشگری آرامگاه بوعلی، آرامگاه باباطاهر و تپه هگمتانه از میان ۱۹۷ جاذبه گردشگری زیرنظر وزارت میراث‌فرهنگی، در بین ۳۰ جاذبه پربازدید کشور در نوروز ۱۴۰۳ قرار دارد.

محسن معصوم‌علیزاده افزود: براساس لیست روزانه منتشره از سوی وزارت میراث‌فرهنگی و با توجه به میزان بازدید گردشگران از اماکن زیر نظر وزارتخانه، آرامگاه بوعلی پر بازدید‌ترین جاذبه بوده و بعد از آن آرامگاه باباطاهر و تپه هگمتانه قرار دارد که هر سه جاذبه در آمار روزانه وزارتخانه در فهرست ۳۰ جاذبه اصلی قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه رتبه استان همدان در بحث بازدید از جاذبه‌های گردشگری در بین ۱۰ استان اول کشور است، اظهار کرد: خوشبختانه بیش از ۶۵۷ هزار نفر تا تاریخ ۱۰ فروردین از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری استان همدان بازدید کردند.

وی هم‌چنین افزود: در طول این مدت بیش از ۷۸ هزار و ۵۰۰ نفر در استان همدان اسکان داده شدند و ۳۳۳ مورد بازدید نظارتی از مراکز اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی، رستوران‌ها و مراکز پذیرایی و بین‌راهی صورت گرفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان با بیان اینکه استان همدان آمادگی کامل برای میزبانی از مسافران در باقیمانده تعطیلات و نیز تعطیلات منتهی به عید فطر را دارد، گفت: پیش‌بینی می‌شود با توجه به وضعیت جوی مناسب استان همدان، وضعیت گردشگران تا عید فطر رو به رشد باشد.

معصوم علیزاده بیان کرد: همه دستگاه‌های عضو ستاد خدمات سفر آمادگی کامل برای ارائه خدمات به مسافران و گردشگران عزیز را دارند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.