1398-02-201398-02-30bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 30 ارديبهشت 1398

کد خبر : 84685

 
شهردار خبر داد

جورقان آماده استقبال از مسافران "رويداد 2018"همدان
تاریخ خبر : 1397-05-17
     
 
 
     
متن خبر :

به همين لحاظ از نظر گردشگري توجه به اين مهم بسيار مدنظر قرار دارد.
مجيد قره‌باغي اظهار كرد: ساماندهي ورودي شهر جورقان كه هزار و 200 متر جدول‌گذاري براي آن انجام شده است، جابه‌جايي موانع از جمله تير چراغ برق، حل نابساماني‌هاي ورودي جورقان از جمله اقدامات اين شهرداري براي اين رويداد جهاني است.
وي ادامه داد: توسعه پارك الغدير و اصلاح هندسي شهر جورقان هم از جمله مواردي است كه در دستور كار قرار دارد كه طرح‌هاي مربوطه به آن آماده و تحويل معاونت عمراني استانداري شده تا از اعتبارات مربوط به رويداد 2018 در اين خصوص بهره ببريم.
شهردار جورقان در ادامه از حمايت‌هاي شورا با شهرداري سخن گفت و افزود:‌ خوشبختانه تعامل بالاي اعضاي شوراي شهر و شهرداري باعث شده است كه كارهاي عمراني با پيشرفت خوبي روي قطار توسعه قرار بگيرد.
قره‌باغي بيان كرد: اميدواريم دولت در بحث كمك‌هاي مالي، شهرداري را ويژه ببيند؛ چراكه ما به دنبال رضايت مردم بوده و هستيم.
وي روزنامه همدان‌پيام را يك برند دانست و اظهار كرد: اين رسانه از لحاظ كيفيت در رده بالايي قرار دارد و توانسته است مخاطبان خوبي را جذب نمايد.
رئيس شوراي شهر جورقان هم با اشاره به اينكه در اين روز نخستين شهردار بومي شهر را برگزيديم، افزود: اعضاي شوراي شهر همگي از عملكرد شهرداري منتخب خود راضي هستند.
احمدي ادامه داد: شهرداري و شوراي شهر از همان ابتدا كه روي كار آمد، ساعت كاري نداشت و به شهرداري منتخب هم اعلام كرد كه بايد اين روند را در پيش بگيرد كه خوشبختانه او نيز چنين كرد و «ساعت خود را باز نمود».
وي با اشاره به اينكه براي توسعه شهر خود از ساعت 7 صبح تا پاسي از شب كار مي‌كنيم، اظهار كرد: 90 درصد امضاهاي شورا مربوط به كل اعضا است.
وي افزود: تأكيد ما بر شهردار، تكريم ارباب‌رجوع بوده و اصل كار شهردار را هم همين موضوع مي‌دانيم.
نايب‌رئيس شوراي شهر جورقان هم با اشاره به اينكه بودجه سال 97 دولت ظلم به شهرداري‌ها بود، افزود: در حالي كه ما در پرداخت حقوق پرسنل خود هم مانده‌ايم، مصوب شده است كه درآمد حاصل از ماليات بر ارزش افزوده به استانداري‌ها اختصاص يابد كه اين باعث خواهد شد مشكلات شهرداري‌ها بويژه در شهرهاي كوچك دوچندان شود.
محمد بيگي اعلام كرد: در قانون بودجه سال 92 مقرر شده بود كه دولت طي 6 ماه با طرحي شهرداري‌ها را به خودكفايي برساند و افزود: با گذشت 34 سال از تصويب اين قانون هنوز اين لايحه قطعي نشده است و مشكل به قوت خويش باقيست. همچنين لايحه جامع مديريت هم گرفتاري خاص خود را دارد كه بايد همه اينها حل شود.
وي ادامه داد: انتظار ما اين است كه هر شهرستان از درآمد ناشي از ارزش افزوده خود استفاده كند تا بهترين خدمت به مردم شود؛ چراكه شهرداري نماد خدمت دولت و نظام است.
هادي شكري، ديگر عضو شوراي شهر همدان هم با اشاره به اينكه از ابتداي تشكيل بشريت، انسان به دنبال كسب خبر از دنياي اطراف خود بوده است، افزود: بايد با استفاده از رسانه بتوانيم همدان را با همه پتانسيل‌هاي آن به مردم بشناسانيم.
شكري گفت: انتظار ما اين است كه در بخش‌هاي مختلف روزنامه و ديگررسانه‌ها حداقل نامي از شهرهاي کوچک مانند جورقان اخبار آنها آورده شود تا تشويقي براي جذب مخاطبان و علاقمندي مردم شهر ما براي پيگيري ساير اخبار باشد. لازم به ذكر است در اين نشست امير بيگي، ديگر عضو شوراي شهر جورقان نيز حضور داشت.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.