پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 27 فروردين 1403

کد خبر : 126629

 
استقبال از مدال آوران روئینگ کاپ آسیا
تاریخ خبر : 1401-06-27
     
 
 
     
متن خبر :

 مدال آوران مسابقات روئینگ کاپ آسیا مورد استقبال مدیرکل ورزش و جوانان استان گرفتند.

بدنبال مدال آوری رویینگ رانان همدانی درمسابقات روئینگ کاپ آسیا در بازگشت به استان مورد استقبال مدیرکل ورزش و جوانان استان،رئیس هیأت قایقرانی وجامعه ورزش استان قرار گرفتند.

مسابقات کاپ آسیا در ماده ۵۰۰ متر تک نفره و ۲ نفره با حضور تیم‌های پاکستان، هند، عراقA، عراقB، باشگاه آرتمیس، باشگاه ایران جونیور، باشگاه سایپا و دانشگاه آزاد اسلامی در دریاچه آزادی تهران برگزار شد.

در این مسابقات و در فینال ماده روئینگ دونفره ۵۰۰ متر بانوان تیم آرتمیس با ترکیب کیمیا زارعی و مریم امیدی‌پارسا از همدان با زمان یک دقیقه و ۴۰ ثانیه و ۸۹۰ صدم ثانیه مدال نقره را کسب کردند.

مریم کرمی نیز دیگر قایقران همدانی در مسابقات ماده روئینگ یک‌نفره هزار متر سنگین وزن که کشورهای هند، عراق، پاکستان و سه تیم از ایران حضور داشتند، پس از مهسا جاور بر سکوی دوم قرار گرفت.

همچنین در این رقابت‌ها در جشنواره بزرگ روئینگ ارگومتر فاطمه صفری دیگر قایقران همدانی به مدال برنز دست یافت.

مدال آوران همدانی حاضر در مسابقات کاپ آسیا معتقد هستند که این مسابقات محک بسیار خوبی برای سنجش میزان آمادگی و رکوردگیری جهت حضور قدرتمند در مسابقات آسیایی بود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان در این مراسم گفت: قایقرانی از رشته های پرافتخار و موفق تاریخ ورزش استان محسوب می شود و همواره در تیم های ملی شاهد درخشش نمایندگان همدان به خصوص در بخش بانوان هستیم.

علی حقیقی افزود: قایقرانی یکی از رشته های پرمدال در جهان محسوب می‌شود قایقرانی همدان با وجود نبود دریا و حتی دریاچه در سطوح بین المللی به موفقیت های ارزشمند رسیده است و تمام سعی ما کمک به رشد و توسعه این رشته ورزشی در همدان است.

وی با قدردانی از اعضای هیأت قایقرانی استان گفت: توسعه ورزش قایقرانی در مسیر حرفه‌ای و قهرمانی از سیاست‌های اصلی ورزش استان است که با کمک مجموعه هیأت و مربیان توانمند به نتیجه می رسد.

رئیس هیأت قایقرانی استان نیز با بیان اینکه بانوان قایقران استان همدان در مسابقات روئینگ کاپ آسیا نقش مهمی در مدال آوری کشورمان داشتند گفت: در این مسابقات که تیم‌های ایرانی و کشورهای همجوار حضور داشتند، چهار مدال ارزشمند کسب کردیم که نشان از توانایی و سطح فنی بالای قایقرانان همدانی دارد. مهران حاجیان اظهار داشت: رکوردهای قایقرانان همدانی در این مسابقات مطلوب بود هر چند باید بیشتر تلاش کنند تا بهترین نتیجه در مسابقات آینده رقم بخورد و هر چهار قایقران همدانی برای کسب سهمیه بازی‌های آسیایی هانگژو چین تلاش می‌کنند و می‌خواهیم بیشترین سهمیه را داشته باشیم.

کیمیا زارعی دارنده مدال‌های طلا و نقره قایقرانی کاپ آسیا گفت: این مسابقات میدان رقابتی بسیار خوبی برای حضور در بازی‌های آسیایی و کسب سهمیه المپیک بود هر چند راه سختی در پیش داریم مسابقات از سطح بسیار خوبی برخوردار بود و توانستیم بهترین عنوان‌ها را کسب کنیم.

وی خاطرنشان کرد: تیم‌ها با آمادگی بسیار خوبی در این رقابت‌ها شرکت کرده بودند و قایقرانان همدانی جزو بهترین‌ها بودند.به طور قطع با حمایت مسئولان می‌توانیم حضوری موفق در بازی‌های آسیایی و نیز مسابقات انتخابی کسب سهمیه المپیک داشته باشیم.

مریم کرمی دیگر مدال آور همدانی مسابقات کاپ آسیا گفت: حضور موفق در قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی را هدفگذاری کرده‌ام و کاپ آسیا به ما کمک کرد تا میزان آمادگی خود را به خوبی بسنجیم.

وی افزود: این مسابقات کیفیت بسیار خوبی داشت و مدال‌های برتر را کسب کردیم، ۲ رویداد مهم قهرمانی آسیا در تایلند و بازی‌های آسیایی چین را در پیش داریم و برای کسب مدال‌های خوش رنگ در این مسابقات تلاش می‌کنیم.

فاطمه صفری مدال آور جشنواره بزرگ روئینگ ارگومتر کاپ آسیا نیز گفت: میزبانی کشورمان در این مسابقات عالی بود و این فرصت به دست آمد تا در این رقابت‌ها بتوانیم میزان شرایط بدنی خود را ارزیابی کنیم. در این رقابت‌ها توانستم در رده سنی ۱۸ تا ۳۵ سال مدال برنز را کسب کنم و به نظرم مقدمه خوبی برای حضور قدرتمند در مسابقات آسیایی بود.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.