پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 1 خرداد 1397

کد خبر : 84136

 
مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان خبر داد:

برگزاری 13 رویداد بین المللی ورزشی در همدان 2018
تاریخ خبر : 1397-01-23
     
 
 
     
متن خبر :

■ برگزاری مراسم تجلیل از قهرمانان در اردیبهشت ماه

 13 برنامه در سطح بین المللی و کشوری در راستای رویداد همدان 2018 در نظر گرفته شده است و از هيأت‌های ورزشی می‌خواهیم نگاه ویژه‌ای به این امر داشته باشند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان در جمع روسا و نواب رئیس هیأت های ورزشی همدان با اشاره به نامگذاری سال 97 از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان «حمایت از کالاهای ایرانی» گفت: در سال ۱۳۹۷ صنعت ورزش می‌تواند با بهره‌گیری از سرمایه اجتماعی قدرتمند و بی‌نظیر خود در ترویج مصرف کالای ایرانی و رونق بخشیدن به تولید و اشتغال به اشکال زیر، نقش آفرین باشد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان، مدیرکل ورزش و جوانان همدان تصریح کرد: در وهله نخست ضرورت دارد در جهت شناسایی راهکارهای بهینه برای ایفای نقش ورزش در تحقق حمایت از کالای ایرانی، هيأت‌های ورزشی، باشگاه‌ها، فدراسیون‌ها و دیگر اجزا و سازمان‌های ورزشی، برنامه‌ریزی مؤثر و منسجمی را به‌عمل آورد و آن‌ها را در این جهت هم افزا و هم‌سو کرد.
رسول منعم در ادامه با بیان اینکه سال 97 سال مهمی برای ورزش استان خواهد بود گفت: برنامه‌های ورزشی امسال با محوريت رويداد گردشگري «همدان، 2018» برگزار می‌شود.
وی گفت: از این پس برنامه‌های ورزشی را به صورت نامگذاری پایتخت گردشگری آسیا 2018 برگزار خواهیم کرد تا شاید نقش کوچکی را در معرفی همدان و در حوزه گردشگری زمستانی، ورزشی و تابستانی ایفا کنیم.
مدیرکل ورزش و جوانان استان تصریح کرد: 13 برنامه در سطح بین المللی و کشوری در راستای رویداد همدان 2018 در نظر گرفته شده است و از هيأت های ورزشی می خواهیم نگاه ویژه ای به این امر داشته باشند.
منعم با اشاره به برگزاری بازیهای آسیایی 2018 در سال 97 تصریح کرد: هجدهمین دوره بازی های آسیایی ۲۷ مردادماه تا ۱۱ شهریورماه سال آینده به میزبانی اندونزی و در اندونزی، پالمبانگ و چند حومه این دو شهر برگزار می شود و با اضافه شدن ۱۳ رشته جدید و حذف ۴ رشته، در مجموع این دوره بازی های آسیایی در ۴۰ رشته برگزار خواهد شد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان با بيان اينكه 34 ورزشکار همدانی شانس حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا را دارند، گفت: از سال گذشته کمیته حمایت از مستعدین در اداره کل ورزش و جوانان شکل گرفته است و این کمیته کار خود را با قدرت بیشتری در سال 97 ادامه می دهد.
وی مهمترین برنامه اداره کل ورزش و جوانان استان در سال 97 را حمایت از نخبه ای ورزشی استان جهت حضور در مسابقات آسیایی 2018 و المپیک 2020 دانست و افزود: موضوع حمایت از قهرمانان ورزشی یکی از چالش‌های جدی ورزش استان است و همواره بر حمایت از قهرمانان و نخبگان ورزشی تاکید داشته ایم و در همین راستا مراسم تجلیل از قهرمانان استان اواسط اردیبهشت ماه با حضور معاون وزیر و استاندار همدان برگزار می شود.
وی در ادامه خطاب به روسای هیأت های ورزشی تصریح کرد: مدیران باشگاه های ورزشی و روسای هيأت های ورزشی باید با دقت و نظارت بیشتری به موضوع بیمه ورزشکاران توجه داشته باشند و در سال 97 نسبت به تشکیل کمیته انظباطی هيأت های ورزشی اهتمام جدی داشته باشند.
 افزایش 18 درصدی بیمه شدگان ورزشی استان همدان در سال 96
در ادامه این جلسه، رئیس هيأت پزشکی ورزشی استان گفت: آمار بیمه شدگان استان در سال 96 نسبت به مدت مشابه خود در سال 95 رشد 18/64 درصدی داشته است.
رشید حیدری مقدم گفت: در سال 95 تعداد بیمه شدگان ورزشی استان 65704نفر بیوده است که این آمار در سال 96 به 77953 نفر ورزشکار افزایش یافته است که از رشد 18/64درصدی برخورد است.
 جودو و بدنسازی هيأت های برتر استان همدان در سال 96 شدند
عباس قهرمانی معاون توسعه امور ورزشی اداره کل ورزش و جوانان همدان نیز در ادامه اظهار کرد: 48 هيأت ورزشی در استان همدان فعالیت دارند و بر اساس ارزیابی کارشناسان دستگاه ورزش، بدنسازی و پرورش اندام با کسب بیشترین امتیاز برترین هيأت ورزشی در بخش همگانی معرفی شد و جودو نیز عنوان برترین هيأت در بخش قهرمانی را کسب کرد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.