1399-05-101399-05-20bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 20 مرداد 1399

کد خبر : 93965

 
اجرای فاز دوم خط انتقال مجتمع فیض آباد- سراوک
تاریخ خبر : 1398-03-01
     
   
     
متن خبر :


 مدیر امور آب و فاضلاب روستایی فامنین از اجرای فاز دوم پروژه آبرسانی به دو روستای فیض آباد و سراوک خبر داد.
عیسی احمدی در جریان بازدید از پروژه خط انتقال مجتمع فیض آباد-سراوک اظهار کرد: فاز دوم این پروژه از چاه جدیدالحفر روستای فیض‌آباد تا مخزن هوایی روستای سراوک در حال اجراست.
به گزارش فارس، وی با بیان اینکه فاز اول این پروژه به طول 2.5 کیلومتر پیش از این اجرا شده است افزود: در فاز دوم 4 هزارو 500 متر لوله‌گذاری سایز 200 میلی متر و 3 هزارو 100 متر لوله‌گذاری سایز 160 میلی متر در حال اجراست.
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی فامنین با بیان اینکه در این پروژه دو مخزن 200 و 500 متر مکعبی ایستگاه بین راهی نیز تعبیه خواهد شد اظهار کرد: این دو مخزن به طور همزمان ذخیره و پمپاژ آب را عهده‌دار هستند به گونه‌ای که این مخازن برای روستای سراوک عملیات پمپاژ و برای روستای فیض‌آباد ذخیره آب را امکانپذیر می‌کنند.
وی گفت: فاز نخست این پروژه با 700 میلیون تومان و دربازه زمانی پنج ماهه عملیاتی شد ضمن اینکه فاز دوم از اسفندماه سال گذشته آغاز شده و بر اساس قرارداد پروژه بازه زمانی تعریف شده یک ساله است.
احمدی ادامه داد: البته امیدواریم با حل مشکل معارضین و تخصیص اعتبارات، این فاز نیز در نیمه نخست سال جاری به سرانجام برسد.
وی با اشاره به اینکه میزان اعتبار مورد نیاز فاز دوم پروژه چیزی در حدود 2 میلیارد تومان پیش‌بینی شده است بیان کرد: این فاز شامل ایستگاه بین راهی تا روستای سراوک و تکمیل خط پمپاژ از چاه جدید تا ایستگاه بین راهی است.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.