پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 2 آبان 1399

کد خبر : 111841

 
85 درصد دانش‌آموزان کبودراهنگ به مدرسه می‌روند
تاریخ خبر : 1399-06-27
     
 
 
     
متن خبر :

 کبودراهنگ- اکرم حمیدی- خبرنگار همدان پیام: بازگشایی مدارس امسال متفاوت‌تر از سال‌های گذشته بود؛ هر ساله دانش‌آموزان از ابتدای مهر خود را برای رفتن به مدرسه آماده می‌کردند اما امسال از 15 شهریور بازگشایی مدارس کلید خورد، با توجه به شرایط کرونایی والدین به‌ناچار و با استرس و نگرانی فرزندان خود را راهی مدارس کردند تا از تعلیم و تربیت عقب نمانند.
بنابراین مسئولان و مدیران و معلمان مدارس در این‌باره وظیفه بسیار سنگینی برعهده دارند که مراقب دانش‌آموزان باشند و بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در مدارس نظارت بیشتری داشته باشند تا خدای نکرده دانش‌آموزان به این ویروس مبتلا نشوند؛ زیرا اگر حتی یک دانش‌آموز هم مبتلا شود سلامت بسیاری از دانش‌آموزان، معلمان و حتی خانواده‌های آنها به خطر می‌افتد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان کبودراهنگ در گفت‌وگو با همدان پیام اظهار کرد: امسال 85 درصد دانش‌آموزان در این شهرستان به‌صورت حضوری در مدارس به تحصیل خود ادامه می‌دهند و 15 درصد دانش‌آموزان که به‌صورت غیرحضوری هستند از طریق محتوای الکترونیکی یادگیری، درسنامه مکتوب، شبکه شاد و مدرسه تلویزیونی (شبکه آموزش و شبکه 4 سیما) آموزش می‌بینند و از ابتدای مهرماه نیز شبکه استانی همدان برنامه‌های آموزشی دروس در همه پایه‌ها را خواهد داشت.
احمد رستمی همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه 80 درصد جمعیت در شهرستان کبودراهنگ روستایی است و بیشتر دانش‌آموزان روستایی مشکل اینترنت دارند، افزود: دانش‌آموزان روستایی که به‌صورت غیرحضوری آموزش می‌بینند، علاوه‌بر دریافت بسته‌های آموزشی، معلم موظف است که به در خانه دانش‌آموز مراجعه و آموزش عالی لازم را به آنها ارائه دهد.
وی ادامه داد: مدیران مدارس موظف هستند دانش‌آموزان هر کلاس را با توجه به مساحت کلاس و تعداد دانش‌آموزان به‌گونه‌ای توزیع کند که حفظ حداقل فاصله و رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان‌پذیر باشد.
رستمی اظهار کرد: از آنجایی که رعایت بهداشت برای حفظ سلامت و پیشگیری از ویروس کرونا بسیار ضروری است؛ بنابراین ما تمام توان را در بحث بهداشت محیطی مدارس نیز به‌کار گرفته‌ایم و از خانواده‌ها تقاضا داریم با توجیه بیشتر فرزندانشان درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی ما را یاری کنند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان کبودراهنگ تأکید کرد: آموزش‌های غیرحضوری هرگز نمی‌تواند کارکرد حضور در کلاس را داشته باشد؛ بنابراین حضور در کلاس درس برای دانش‌آموزان بسیار مفید است هر چند که امسال با توجه به شرایط کرونایی حضور دانش‌آموزان در مدارس اجباری نیست.
رستمی در ادامه فضاهای آموزشی فرسوده، کمبود اعتبارات مدارس برای تعمیر و تجهیز مدارس و اینترنت را مشکل اصلی مدارس و دانش‌آموزان برشمرد و افزود: امیدواریم با حمایت‌های خیرین و مسئولان بتوانیم این مشکلات را نیز مرتفع کنیم.
 اولیای دانش‌آموزان درباره بازگشایی مدارس می‌گویند
شوندی می‌گوید: ما بسیار نگران سلامت فرزندانمان هستیم ولی آنها نیاز به آموزش‌های حضوری دارند و به‌ناچار در این شرایط سخت در کلاس درس حضور دارند؛ از مدیران و معلمان مدارس تقاضا داریم که با ضدعفونی مداوم و آموزش‌های لازم درباره پیشگیری از ویروس کرونا به دانش‌آموزان، مراقب سلامتی آنها باشند.
کرمی می‌گوید: متأسفانه سال گذشته که بخشی از آموزش‌ها به‌دلیل ویروس کرونا غیرحضوری شد، بیشتر دانش‌آموزان توانستند دروس خود را خوب یاد بگیرند، اما امسال تصمیم گرفتیم که با اعتماد به گفته مسئولان آموزش و پرورش فرزندان را به مدرسه بفرستیم.
بهرامی می‌گوید: فرزند من در دوره ابتدایی مشغول تحصیل است و با توجه به بازگشایی مدارس به‌شدت نگران سلامتی او هستم ولی آموزش حضوری یکی از نیازهای دانش‌آموزان است و فقط از مدیران و معلمان مدارس انتظار داریم که نظارت بیشتری بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی دانش‌آموزان داشته باشند تا مشکلی برایشان پیش نیاید.
همتی نیز می‌گوید: در برخی از مدارس متأسفانه بعضی مدیران و معلمان از ماسک استفاده نمی‌کنند، اینها چگونه می‌توانند الگویی برای فرزندان ما باشند و آنها را برای استفاده از ماسک و حفظ سلامتیشان تشویق کنند؛ بنابراین از مسئولان آموزش و پرورش تقاضامندیم که با معلمان و مدیرانی که از ماسک استفاده نمی‌کنند به‌شدت برخورد کنند.
شاکری می‌گوید: سال گذشته آموزش‌های غیرحضوری موجب افت تحصیلی فرزندم شد و امسال تصمیم گرفتیم با توکل به خدا و اعتماد به مدیران و مسئولان و معلمان مدارس فرزندمان را راهی مدرسه کنیم تا با حضور در کلاس درس بتوانند آموزش‌های بهتری را فرا بگیرند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.