1401-08-251401-09-05bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 5 آذر 1401

کد خبر : 124585

 
افزایش دانش قضایی فرآیند خدمت به مردم را تسهیل می‌کند
تاریخ خبر : 1401-04-09
     
 
 
     
متن خبر :

 ارتقای سطح دانش و اطلاعات تخصصی و حرفه‌ای در حوزه قضایی، فرآیند خدمت به مردم در این حوزه برای جلب رضایت مراجعین و همچنین رضایتمندی عمومی را تسهیل و تسریع می‌کند.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان در آیین گرامیداشت هفته قوه قضاییه و تجلیل از قضات و کارکنان نمونه دادسراهای همدان، افزود: دادسرا خط مقدم دستگاه قضایی در مواجهه با تخلف و فساد است و تلاش این حوزه از دستگاه قضایی بهترین کارکرد برای خدمت به مردم و موفقیت در انجام وظیفه محسوب می‌شود.
به گزارش ایرنا، حسن خانجانی موقر در ادامه با اشاره به سخنرانی رهبر معظم انقلاب مبنی بر دقیق بودن صدور کیفرخواست‌ها، اظهار کرد: همکاران قضایی و اداری دادسرای همدان در این مسیر حرکت کرده و فعالیت بسیار مؤثر و موفقی دارند.
خانجانی موقر گفت: اخلاق‌مداری همراه با صبوری و افزایش دانش قضایی باید در اولویت این مجموعه با هدف خدمت‌رسانی بهتر به مراجعان و مردم قرار بگیرد.
معاون دادستان همدان نیز اصلاح صلح 2 جانبه را اولویت و هدف اصلی دستگاه قضایی دانست و گفت: در روایات متعددی بر این مسأله تأکید شده و می‌توان با تکریم مناسب ارباب رجوع، پرونده‌ها را ختم به مصالحه کرد.
حجت‌الاسلام محمد براتی افزود: باید تلاش مجموعه قضایی برای گرفتن حق مظلوم از ظالم همراه با اخلاق حسنه و کسب رضای خدا باشد.
به گفته وی، کار در دستگاه قضایی اجر معنوی بسیاری دارد، چرا که در روایات عنوان شده یک ساعت تلاش برای جاری کردن عدالت برابر با ۷۰ سال عبادت است.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.