1403-04-211403-04-31bool(false) 1403-04-211403-04-31bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 31 تير 1403

کد خبر : 134914

 
پیوند خواهرخواندگی ملایر با کوکند ازبکستان آبان ماه منعقد می‌شود
تاریخ خبر : 1402-07-29
     
 
 
     
متن خبر :


ملایر- خبرنگار همدان پیام : مدیران شهری کوکند و سفیر ازبکستان به منظور بازدید از ملایر ، انعقاد پیوند خواهرخواندگی و امضای تفاهم‌نامه‌های اقتصادی ، گردشگری و ... ماه آینده میهمان ملایری‌ها می‌شوند .  

معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری ملایر با اشاره به پیشنهاد خواهرخواندگی ملایر و کوکند ازبکستان توسط معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی اظهار کرد : خواهرخواندگی ، امروزه شکل نوینی از تعاملات و دیپلماسی بین شهرهای دارای شرایط خاص و جهانی است که با هدف اشتراک‌گذاری تجربیات شهری برای ایجاد شهرهای خلاق و پویا و شکوفاتر انجام می‌شود.  

عباس ساریخانی ، این اقدام را زمینه‌ساز تبادل اطلاعات و مناسبات در حوزه‌های مختلف دانست و گفت : شهرستان ملایر با دارا بودن ظرفیتهای متعدد و فراوانی از جمله مبلمان منبت و انگور و با وجود پروژه‌های بزرگ و فاخری همچون جهان کوچک ، دروازه‌های گردشگری و مبادلات اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی خود را در کنار شهرهای شناسنامه دار و شاخص جهان گشوده است .

وی گفت : در کنار تمام موفقیتهای به دست آمده طی سال های اخیر ، این اتفاق میتواند دریچه نوینی در افق روشن ملایر باشد و نیز با توجه به جامعه هدف متفاوتی که شهرهای کوکند و ملایر دارند این خواهر خواندگی می‌تواند مسیری برای تکمیل کردن کار همدیگر در بازارهای جهانی باشد .  

ساریخانی افزود : در این راستا نشستی به منظور ایجاد هماهنگی‌های لازم برای انعقاد پیوند خواهرخواندگی با حضور مشاور وزیر میراث فرهنگی "کریمی" و رئیس میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ملایر برگزار کردیم تا در آبان‌ماه میزبان مدیران شهری شهر کوکند و نیز سفیر ازبکستان باشیم .

وی با اشاره به اینکه به موازات انعقاد پیوند خواهرخواندگی ، یکسری تفاهم‌نامه‌هایی در حوزه‌های گردشگری ، اقتصادی و صادراتی نیز منعقد خواهیم کرد ، افزود : این قرارداد سرآغازی برای انجام مبادلات تجاری و تعاملات اجتماعی بین دو شهر خواهد شد.

ساریخانی بر ضرورت تأمین زیرساخت‌های لازم به عنوان مؤلفه اولیه هر تعامل بین ‌المللی  تأکید کرد و گفت : در این راستا شهرداری ملایر در حال فراهم ساختن زیرساختهای مورد نیاز است .

وی با بیان اینکه یکی از اهداف ما رونق صنعت گردشگری است ، گفت : درصددیم با تسهیل تورهای گردشگری بین دو شهر ، دعوت از تورگردان‌ها و ارائه تخفیفات ویژه توریستی ، مسافران و گردشگران بیشماری به ملایر جذب کنیم .

ساریخانی در پایان گفت : از تمامی نخبگان ، صاحب‌نظران و فعالان حوزه گردشگری و اقتصادی شهرستان ملایر دعوت می‌کنیم پیشنهادات ، طرح‌ها و برنامه‌هایی که منجر به رشد و توسعه ملایر می‌شود را تا پیش از سفر میهمانان کوکند به ملایر و در راستای بهره‌مندی هر چه بیشتر از این فرصت به شهرداری ملایر ارائه کنند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.