پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 4 بهمن 1400

کد خبر : 69265

 
سن بازنشستگی تغییر نمی‌کند
تاریخ خبر : 1394-12-10
     
   
     
متن خبر :
   معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه از نمایندگان مجلس دهم انتظار داریم مطالباتشان از سازمان تأمین اجتماعی در راستای مأموریت‌های این سازمان باشد، درباره آخرین وضعیت نظام چندلایه گفت: نظام چندلایه تأمین اجتماعی در دولت بررسی خواهد شد و ممکن است در احکام برنامه ششم توسعه گنجانده شود.
به گزارش جام‌جم آنلاین، عبدالرحمن تاج‌الدین در گفت‌وگو با ایسنا، درباره مهمترین مطالبات اجتماعی مطرح از نمایندگان مجلس دهم افزود: توقع و انتظاری که از نمایندگان مجلس دهم داریم این است که مطالباتشان از سازمان تأمین اجتماعی در راستای مأموریت‌های این سازمان باشد.وی درباره وضعیت بررسی و تصویب نظام چندلایه تأمین اجتماعی نیز افزود: نظام چندلایه تأمین اجتماعی هنوز بررسی نشده است و مسلماً اعتباری نیز برای آن در لایحه بودجه 95 درنظر گرفته نشده است. نظام چندلایه تأمین اجتماعی در دولت بررسی خواهد شد و ممکن است در احکام برنامه ششم توسعه گنجانده شود.
تاج‌الدین همچنین گفت: چندی پیش اظهاراتی مبنی بر پیشنهاد دولت برای تغییر سن بازنشستگی مطرح شده بود اما این موضوع به هیچ وجه در دستور کار دولت قرار ندارد. بررسی برنامه ششم توسعه در کمیسیون‌های تخصصی مجلس ادامه دارد و طبق آن مبنای پرداخت مستمری بازنشستگی به روال سابق بر اساس حق بیمه پرداختی 2سال آخر خدمت محاسبه می‌شود و تغییر سن بازنشستگی را نخواهیم داشت.
 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.