1403-02-261403-03-05bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 5 خرداد 1403

کد خبر : 132217

 
۷ مرکز زیبایی پوست‌ و‌ مو در همدان پلمب شد
تاریخ خبر : 1402-03-03
     
 
 
     
متن خبر : مسئول رسیدگی به شکایات حوزه درمان و برخورد با مراکز غیرمجاز درمانی همدان گفت: در طول هفته گذشته ۷ مرکز زیبایی پوست و مو در همدان به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات پلمب شد.

علی اکبر شاهمرادی در گفت‌و‌گو با تسنیم، با اشاره به اینکه در هفته گذشته هفت مرکز زیبایی پوست و مو پلمب شده است، اظهار داشت: در این مرا‌کز از دستگاه‌های غیرمجاز برای لیزرتراپی بیماران استفاده شده است.

وی با بیان اینکه در این هفته یک مرکز غیرمجاز فعال در زمینه طب سنتی در شهرستان ملایر نیز شناسایی و پلمب شد، تصریح کرد: یک خانم جوان در این مرکز با استفاده از تبلیغات غیرواقعی خود را کاشف داروی ناباروری دانسته و اقدام به فروش دارو و کارهایی مانند حجامت، بادکش و سقط جنین کرده است.

مسئول رسیدگی به شکایات حوزه درمان و برخورد با مراکز غیرمجاز درمانی همدان با تاکید بر اینکه مردم نباید برای امور درمانی به مراکز غیرمجاز و غیر مطمئن مراجعه کنند، عنوان کرد: اگر در این مراکز مشکل یا عارضه‌ای برای بیماران ایجاد شود هیچ کسی مسئولیت آن را نخواهد پذیرفت.

شاهمرادی از شناسایی و دستگیری یک دندانپزشک قلابی در ناحیه خیابان بوعلی همدان خبر داد و بیان کرد: این فرد خاطی که آقایی 44 ساله بود، هیچ گونه تحصیلات مرتبطی با این رشته نداشته، اما اقدام به دخالت در امور پزشکی و درمان کرده است.

وی با بیان اینکه ماهیانه به طور میانگین 3 تا 5 مرکز درمانی غیر‌مجاز شناسایی و پلمب می‌شود‌، تصریح کرد: در اردیبهشت‌ماه تعداد مراکز پلمب شده به 8 مورد افزایش یافته است.

مسئول رسیدگی به شکایات حوزه درمان و برخورد با مراکز غیرمجاز درمانی همدان با تاکید بر اینکه یکی از علل گسترش مراکز درمانی غیرمجاز، مراجعه مردم به این مراکز است، گفت: انجام خدمات درمانی و زیبایی توسط افراد غیرپزشک عوارض خطرناکی را برای بیماران به دنبال دارد.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.