1402-06-311402-07-10bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 10 مهر 1402

کد خبر : 131209

 
درنظر گرفتن ۲۵ هکتار زمین برای ایجاد مرکز پشتیبانی منطقه‌ای هلال احمر همدان
تاریخ خبر : 1402-01-10
نویسنده : علی گنجی
     
 
 
     
متن خبر :


استاندار همدان از در نظر گرفتن ۲۵ هکتار زمین برای ایجاد مرکز پشتیبانی منطقه‌ای جمعیت هلال احمر استان خبر داد.

علیرضا قاسمی‌فرزاد ضمن شرکت در جلسه نوروزی جمعیت هلال احمر که با حضور رئیس جمعیت هلال احمر کشور و به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: مجموعه جمعیت هلال احمر کشور در زلزله اخیر آذربایجان غربی در شهرستان خوی و همچنین زلزله ترکیه و سوریه، اقدامات بزرگ و مؤثری انجام دادند که قابل تقدیر و تشکر است.

قاسمی‌فرزاد با بیان اینکه جمعیت هلال احمر استان اقدامات قابل توجه و چشم‌گیری انجام داده است، تصریح کرد: در استان شاهدیم عزیزان جمعیت هلال احمر در کنار دیگر نیروها، ‌خدمات ارزشمندی در بحران‌ کم‌آبی، ایام نوروز و  عرصه‌های مختلف به مردم استان ارائه کردند.

وی ادامه داد: استان همدان با توجه به موقعیت استراتژی، ارتباط ریلی، دسترسی و داشتن فرودگاه بین‌المللی و وجود پایگاه نوژه از یک موقعیت خاص برخوردار است.

استاندار همدان خاطرنشان کرد: استان همدان به علت ارتباط با ۹ استان همسایه و همچنین زیرساخت‌های موجود استان، درخواست شد تا یک مرکز پشتیبانی منطقه‌ای در استان همدان شکل گیرد بنابراین ۲۵ هکتار زمین برای ایجاد مرکز پشتیبانی منطقه‌ای جمعیت هلال احمر استان در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: طبق توافقاتی که از قبل شده بود، درخواست شد تا ۳۰۰ دستگاه آمبولانس و ۱۰۰۰ دستگاه خودرو امدادی در اختیار قرار بگیرد که با موافقت ریاست جمعیت هلال احمر کشور مقرر شد از این تعداد، چند دستگاه آمبولانس و خودرو امدادی در اختیار استان قرار گیرد.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.