1403-03-171403-03-27bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 27 خرداد 1403

کد خبر : 124062

 
اخبار ورزشی‌استان‌همدان:

شیما صفایی عازم مسابقات آسیایی شد
تاریخ خبر : 1401-03-12
     
 
 
     
متن خبر :

 شیما صفایی نابغه تنیس روی میز استان همدان در ترکیب تیم ملی جوانان کشورمان عازم مسابقات آسیای میانه شد.
رئیس هیات تنیس روی میز استان با اعلام این خبر به ایرنا اظهار داشت: صفایی قهرمان ارزنده کشورمان در ترکیب تیم ملی جوانان دختر کشور امروز عازم مسابقات آسیای میانه به میزبانی کشور قزاقستان شد.
این رقابت‌ها با حضور بهترین ورزشکاران رده سنی جوانان از کشورهای آسیای میانه به میزبانی شهر آلماتی برگزار می‌شود.
زهره ابوطالبیان خاطرنشان کرد: صفایی پس از قهرمانی در کشور و حضور مستمر و منظم در اردوهای تیم ملی جوانان، با شرایط مطلوب گام به این مسابقات گذاشته است. صفایی از شانس نخست برای کسب سهمیه کشورمان جهت حضور در مسابقات تنیس روی میز جوانان آسیا برخوردار است هر چند حریفان سرسختی به خصوص کشور میزبان را مقابل خود دارد.
وی یادآور شد: این نابغه تنیس همدان با وجود قرار داشتن در رده جوانان، قهرمان رده سنی بزرگسالان کشور نیز هست و هم اکنون بهترین بازیکن به شمار می‌رود.
شیما صفایی، پینگ‌پنگ باز پر افتخار کشور و استان همدان سابقه قهرمانی در رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان کشور را نیز دارد و مقام‌های ارزنده جهانی همانند نفر دوم دوبل پروتور جهانی پرتغال را کسب کرده است.او پرافتخارترین ورزشکار تنیس روی میز استان همدان به شمار می‌شود.

رونمایی از مستند ورزش‌های الکترونیک

 آیین رونمایی از مستند ورزش‌های الکترونیک همدان در اداره کل ورزش و جوانان استان همدان برگزار شد و از گیمرهای برتر کمیته ورزش های الکترونیک استان در بخش های فیفا و پی اس در حضور مسئولان دستگاه ورزش و ورزش‌های همگانی تجلیل به عمل آمد.
به گزارش ایسنا، در مراسم رونمایی از مستند ورزش های الکترونیک همدان موسوم به «مستندمسابقات پروتایم» هم‌چنین از تلاش‌های احمد بهرامی تهیه کننده تلویزیونی و مالک شبکه اینترنتی اورانوس و کادر وی بابت ساخت مستند ۲۴ قسمتی ورزش های الکترونیک همدان تجلیل به عمل آمد.
مستند مسابقات پروتایم یکی از رویدادهای مهم کمیته ورزش های الکترونیک استان همدان بود و پروسه برگزاری مسابقات و فیلم‌برداری و تهیه مستند در حین اجرای مسابقات را دنبال می‌کرد و یکی از عوامل استقبال چشم‌گیر گیمرهای همدان از این رویداد، خاص بودن مستند و نوع برگزاری مسابقات بود که در نهایت از این مستند در جلسه برگزار شده رونمایی شد و به زودی از طریق فضای مجازی و هم‌چنین صداوسیما پخش خواهد شد.
مستند مسابقات پروتایم با حضور ۳۵ بازیکن برتر استان در بخش های فیفا ۲۰۲۲ و پی اس ۲۰۲۲ برگزار شد که در نهایت امیرمحمد غلامی جلال مقتدرانه عنوان قهرمانی مسابقات فیفا را تصاحب کرد تا نشان دهد در سطح بالایی از آمادگی قرار دارد و مسعود اعلایی مقام دوم این رقابت‌ها را از آن خود کرد و مجتبی حمزه‌ای رتبه سوم مسابقات را کسب کرد.هم‌چنین در بخش پی اس، سینا کلهری قهرمان این دوره از مسابقات لقب گرفت و نوید ذوقیان و حسام ریحانی به ترتیب مقام‌های دوم و سوم این رقابت‌ها را به خود اختصاص دادند.
رئیس کمیته ورزش های الکترونیک استان در پایان اظهار کرد: استان همدان پتانسیل بسیار بالایی در ورزش های الکترونیک کشور دارد و می‌تواند استانی پیش‌رو در این زمینه باشد.
سینا بیدمشکی افزود: قهرمانان و گیمرهای همدانی با توانایی بالایی که دارند می‌توانند چشم به کسب مقام‌های کشوری داشته باشند زیرا ورزش الکترونیک از رشته‌های مدال آور و مهم حال حاضر کشور محسوب می‌شود و در بازی های آسیایی حضور دارد.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.