1402-07-021402-07-12bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 12 مهر 1402

کد خبر : 130985

 
وکالت تخصصی می‌شود

ارائه خدمات مشاوره حقوقی رایگان از طریق سامانه ۱۲۹
تاریخ خبر : 1401-12-22
     
 
 
     
متن خبر :


رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه اعلام کرد که سال آینده با توجه به پیش‌زمینه‌های فراهم شده و سرفصل‌های آموزشی، تعدادی از وکلا پروانه وکالت تخصصی دریافت می‌کنند.

به گزارش ایرنا، حسن عبدلیان‌پور با اشاره به نیاز جامعه در ارائه وکالت تخصصی، افزود: وکالت تخصصی در دعاوی نوظهور برای دفاع از موکلان در حوزه‌های مختلف از جمله تجارت الکترونیک، امور بانکی، گمرکی، بیمه، رمزارزها، بورس و دعاوی پزشکی ارائه می‌شود.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه ابراز امیدواری کرد ثمرات وکالت تخصصی را مردم در آینده نزدیک درک کنند زیرا اکنون در برخی زمینه‌ها وکیل نداریم و کسی نیست تا حقوق معنوی مردم را استیفا کند.

عبدلیان‌پور با اشاره به معطلی مردم در فرودگاه‌ها به دلیل تأخیر در پروازها افزود: گاهی خسارات معنوی بیش از خسارات مادی است و این در حالی است که کمتر به خواسته‌های معنوی توجه می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت سامانه ۱۲۹ گفت: مردم از طریق تماس با سامانه ۱۲۹ می‌توانند خدمات مشاوره حقوقی رایگان دریافت کنند و در سالجاری بیش از ۱۵۸ هزار خدمات مشاوره حقوقی از طریق این سامانه به مردم ارائه شده‌است.

 فعالیت شبانه روزی سامانه ۱۲۹ از سال آینده

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه اظهارکرد: از سال آینده علاوه بر خدمات مشاوره حقوقی بنا‌داریم خدمات کارشناسی و خدمات مشاوره خانواده نیز از طریق سامانه ۱۲۹ انجام دهیم؛ این خدمات مشاوره قرار است به صورت شبانه روزی و ۲۴ ساعته انجام شود و هرچند اقدام دشواری است اما باتوجه به قابلیت‌ها و ظرفیت‌های مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه و با حضور وکلای جهادی و انقلابی ممکن و قابل تحقق است.

وی اضافه کرد: سال گذشته ۹ استان از خدمات سامانه ۱۲۹ محروم بود که در سالجای این استان‌ها نیز به سامانه متصل شدند و اکنون امکان استفاده از خدمات سامانه ۱۲۹ در همه استان‌ها فراهم شده‌است.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.