1398-11-271398-12-07bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 7 اسفند 1398

کد خبر : 93938

 
همدان، پیشتاز جانشین‌پروری مدیر پرستاری در کشور
تاریخ خبر : 1398-03-01
     
   
     
متن خبر :

 مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا گفت: همدان پیشتاز جانشین‌پروری مدیر پرستاری در کشور می‌شود.
فاطمه شیرانی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اینکه امسال ساماندهی نیروی انسانی در بیمارستان‌ها در دستور کار است اظهار کرد: در این حوزه تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت.
وی با بیان اینکه ضریب پرستار به تعداد تخت باید 7/1 باشد که در حال حاضر این عدد یک است گفت: اگر جذب نیروهای شرکتی و تمدید طرح اتفاق نمی‌افتاد به زیر یک هم می‌رسید که این موضوع ما را نگران می‌کرد.
مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با تاکید به اینکه مهترین دغدغه ما تامین نیروی انسانی کادر پرستاری برای بیمارستان‌هاست افزود:‌ برنامه عملیاتی توانمندی مدیران پرستاری برای مدیریت بیمارستان‌ها و هدایت و توانمندی نیروی پرستاری بالینی مورد توجه جدی است.
وی با اشاره به اینکه هر آنچه مدیران پرستاری قوی باشند، بهتر می‌توانند جامعه پرستاری را هدایت کنند خاطرنشان کرد:‌ گاهی دیده می‌شود کسی که تخصص مدیریتی ندارد، انگیزه پرستاری که چهار سال درس خوانده و علمی به دست آورده تا به مردم خدمت کند را می‌گیرد.
شیرانی بیان کرد: کار پرستاری مستقیم با مردم در ارتباط است و برای ما مهم است کارشناس پرستاری توسط مسئولش دیده شود و عزت نفس و هویت حرفه‌ای‌اش مطرح شود تا بتواند انگیزه خدمت به مردم را داشته باشد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.