پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 1 مرداد 1397

کد خبر : 82360

 
کسب عنوان دوم جهان در مسابقات جهانی Aلمپیاد هلند توسط دانش آموزان همدانی
تاریخ خبر : 1396-06-16
     
 
 
     
متن خبر :

دانش آموزان مدرسه علامه حلی 1 موفق به کسب مقام دوم در مسابقات جهانیAلمپياد هلند شوند.
معاون اجتماعی، فرهنگی و گردشگری شهرداری همدان ضمن اعلام این خبر گفت: کشورهای آلمان، دانمارک و هلند مشترکن مقام اول این مسابقات ، تیم دانش آموزان همدان و  کلوجی آروبانو مشترکن دوم و تیم اصفهان و به همراه چند تیم دیگر از کشورهای مختلف مشترکن سوم شدند .
محمد قدیمی افزود: در مرحله نخست تیم  دانش آموزان همدانی به همراه  تیم اصفهان موفق شدند جزء دو تیم منتخب کشوری از بین 43 تیم  شده و به مرحله نهایی مسابقات که اسفندماه سال جاری در کشور هلند برگزار می شد راه یابند.
به گزارش روابط عمومی این معاونت قدیمی کسب مقام دوم جهان را افتخاری بزرگ و ارزنده برای ایرانیان خصوصا شهروندان همدانی، دانش آموزان و خانه ریاضیات استاد غیور دانست و گفت: باعث خرسندی است که جوانان این مرز و بوم در کلیه عرصه های علمی، ورزشی، فرهنگی و بومی افتخاراتی برای این سرزمین کسب می نمایند.
وی در خصوص مسابقات Aلمپياد خاطر نشان کرد: هرساله چندین مسابقه مدل‌سازی ریاضی در سراسر دنیا برای گروه‌های سنی مختلف برگزار می‌شود. یکی از این مسابقات Aلمپیاد است که با هدف افزایش قدرت تفکر، یادگیری تکنیک‌های مدل‌سازی ریاضی، کارگروهی، تمرین نوشتن یافته‌های علمی و جمع‌بندی و ارائه مطالب، در هلند و تعدادی دیگر از کشورها برگزار می‌شود.
وی اظهار کرد: دانش‌آموزان در این مسابقه برای حل یک مسئله در زندگی واقعی تلاش می‌کنند و در حقیقت مساله به کمک تکنیک‌های مختلف و فرضیات خود دانش‌آموزان حل می‌شود. دانش‌آموزان تیم  بایستی صورت دقیق مسئله را تفسیر کنند، استراتژی مناسبی برای حل بیابند، نتایج به دست آورده را تحلیل کنند و نتایج نهایی را ارائه نمایند. نتیجه نهایی این مسابقه گزارشی نوشته شده است که بایستی به روشنی فرضیات، تحلیل‌ها و جمع‌بندی دانش‌آموزان را نشان دهد.
قدیمی در خصوص چرایی برگزاری این مسابقات تاکید کرد:  تغییرات و تحولات سریع در عوامل زیست محیطی و همچنین رشد برق‌آسای فن‌آوری‌های نوین نظیر فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات در کلیه شئونات زندگی آحاد بشر اثرگذاربوده است. این تحولات در کنار پدیده‌هایی هم‌چون جهانی شدن، باعث گردیده که افرادی که به واسطه قابلیت‌ها و مهارت‌هایشان در سال‌های قبل انسان‌های موفقی بوده‌اند، با همان مهارت‌ها و استعدادها لزوماً در جهان پیش‌رو افراد موفقی نباشند. جوامع دنیای نوین برای رشد و تعالی خود نیازمند افرادی با مهارت‌های متفاوتی هستند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.