پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 2 بهمن 1400

کد خبر : 120805

 
تفکر بسیج انقلاب را حفظ کرد
تاریخ خبر : 1400-09-04
     
 
 
     
متن خبر :

 گرامیداشت بسیج یادآور رشادت‌ها و دلاوری‌های بزرگ‌مردان تاریخ زرین جمهوری اسلامی ایران است همان انسان‌های مخلص و وارسته‌ای که در برهه‌های زمانی مختلف، بی‌هیچ چشمداشتی قدم در مسیر خدمت به خلق برداشتند و قربه‌ الی‌ ا... کارهایی انجام دادند.
در همین راستا استاندار همدان در ویژه‌برنامه گرامیداشت روز بسیج در جمع بسیجیان گفت: وجود تفکر بسیجی در همه ملت ایران سبب حفظ و تداوم حرکت انقلاب در 4 دهه گذشته شده است.
علیرضا قاسمی‌فرزاد افزود: تفکر بسیجی یک مکتب است که در فرهنگ و ذات هر ایرانی وجود دارد، اما تبلور آن را پس از پیروزی انقلاب و در جریان 8 سال جنگ تحمیلی شاهد بودیم.
وی یادآوری کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی بر نظام طاغوت برخی دنبال به انحراف کشیدن انقلاب بودند، اما امام راحل با علم به این موضوع دستور تشکیل بسیج را صادر کردند.
استاندار همدان ادامه داد: نبود بسیج و فرهنگ بسیجی، کشور را در دوران دفاع‌مقدس دچار مشکل می‌کرد چراکه بسیجیان نگاهشان به حفظ انقلاب و کشور بود.
قاسمی گفت: در وجود بسیجیان سراسر عشق و ایمان به خدای متعال موج می‌زند، بنابراین رشادت کسانی که جان و مال خود را برای دفاع از نظام و انقلاب به کف گرفتند هیچگاه فراموش نمی‌شوند.
وی ادامه داد: قبل از دفاع‌مقدس واژه ایثار را تنها در کتاب و قصه‌ها می‌دیدیم و می‌خواندیم، اما در دوران دفاع‌مقدس بسیجیان این واژه‌ها را به منصه ظهور رساندند.
استاندار همدان گفت: این بخش از انقلاب به مثابه قطعه درخشانی است که هیچگاه از تاریخ انقلاب و جهان و ذهن ملت ایران پاک و فراموش نمی‌شود.
قاسمی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب از بدو مبارزه و ستیز با نظام طاغوت تفکر بسیج داشتند، افزود: همه داشته‌های انقلاب به برکت فرهنگ بسیج است، بنابراین برای تداوم این انقلاب و تفکر بسیج، باید بسیجی را تکریم کرد.
وی گفت: به گفته رهبر فرزانه انقلاب «بسیجی پاره تن ملت است» چراکه بسیجیان هرجا نیاز بود با ایثار جان و مال خود مشکلات را پشت سر گذاشتند.
استاندار همدان بیان کرد: تفکر بسیج نه تنها در اقصی‌نقاط  کشور شکل گرفته، بلکه انتقال این فرهنگ توسط شهید سردارسلیمانی و شهید سردار همدانی به عراق و سوریه سبب نجات این کشورها از سیطره داعش شد.
قاسمی ادامه داد: این شهیدان ۲ بال مقاومت هستند که با انتقال فرهنگ بسیج و بهره‌گیری از توان عناصر مردمی، از سقوط کشورهای عراق و سوریه جلوگیری کردند.
 1100ویژه‌برنامه هفته بسیج
در همدان اجرایی می‌شود
همچنین فرمانده سپاه استان از اجرای هزار و ۱۰۰ برنامه به مناسبت هفته بسیج در این استان خبر داد و با بیان اینکه امسال در هفته بسیج هزار و ۱۰۰ عنوان برنامه در ۱۰ناحیه مقاومت توسط ۲۰ قشر در استان اجرایی می‌شود، گفت: برنامه‌های شاخص این هفته با رزمایش اقتدار بسیج و با سخنرانی ویدئوکنفرانسی رهبر فرزانه انقلاب برای بسیجیان سراسر کشور آغاز می‌شود.
وی غبارروبی و عطرافشانی ۴۰ گلزار شهیدان، برگزاری ۴۵ یادواره شهدا و برنامه آبروی محله در جلوی منازل شهیدان، برگزاری ۱۰رزمایش «ثامن» با حضور بسیج در فضای مجازی، برگزاری 5 کارگاه تخصصی، برپایی ۱۰ ایستگاه سلامت، برپایی ۲۰ اردوی جهادی، برگزاری ۳۵ مسابقه فرهنگی، دیدار و سرکشی از ۸۰ خانواده شهید، برپایی۱۷ نمایشگاه عکس و کتاب و 5 نمایشگاه اقتصاد مقاومتی، برگزاری ۲۰ همایش فرهنگی و بصیرتی و ۶۵ نشست روشنگری را عمده برنامه‌های سپاه در هفته بسیج دانست.
مجیدی ادامه داد: برگزاری جشنواره ۲سالانه کشوری حبیب حرم با حضور هنرمندان کشوری در بخش‌های مختلف نمایشی، شعر و عکس، اجتماع نیروهای بسیجی در حسینیه امام‌خمینی(ره) با سخنرانی جعفری، فرمانده سابق سپاه پاسداران و رزمایش بزرگ امنیتی با مشارکت بسیج و نیروی انتظامی از دیگر برنامه‌های این هفته است.
 برگزاری رزمایش اقتدار بسیج همزمان با سراسر کشور در همدان
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان افزود: در ابتدای انقلاب اسلامی حضرت امام(ره) وقتی که تهدیدهای بزرگ فرامنطقه‌ای را برای انقلاب اسلامی احساس کرد این لطف خدا بود که بر قلب حضرت امام(ره) انداخت که برای حفظ نظام جمهوری اسلامی نهادی از مردم را برای دفاع پای کار بیاورد و در همان روزهای اول به‌خصوص ۵آذرماه امام(ره) دستور تشکیل بسیج 20 میلیونی را دادند.
 اصلی‌ترین مأموریت در هفته بسیج سند تحول ۱۰ساله است
وی گفت: اصلی‌ترین مأموریت در هفته بسیج سند تحول ۱۰ساله است که در ۴ محور مطرح شده و طبق آن درنهایت به یک تمدن بزرگ اسلامی می‌رسیم.
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) افزود: پیرو سند 10 ساله یک نقشه راه ۵ ساله داریم که خودسازی مدنظر است و باید این ساختن از خود بسیج آغاز شود تا درنهایت ۸ میلیون نیروی بسیج پرورش یابد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.