1403-02-201403-02-30bool(false) 1403-02-201403-02-30bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 30 ارديبهشت 1403

کد خبر : 130136

 
افتتاح 20 واحد مسکن مقاوم‌سازی شده روستایی
تاریخ خبر : 1401-11-18
     
 
 
     
متن خبر :


 کبودراهنگ- خبرنگار همدان‌پیام: در شهرستان کبودراهنگ ۲۰ واحد مسکن مقاوم‌سازی شده روستایی در دهه مبارک فجر افتتاح می‌شود.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان کبودراهنگ با بیان این مطلب افزود ۱۴ هزار و ۵۳۴واحد مسکونی روستایی کبودراهنگ نیازمند مقاوم‌سازی است.

محمدکرم معصومی اظهار کرد: این تعداد واحد با سازه بنایی با زیربنای ۱۲۰۰ مترمربع از محل اعتبارات ملی تسهیلات بانکی و نیز آورده متقاضی با اعتباری افزون بر 2 میلیارد تومان در دهه فجر به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی همچنین با بیان اینکه 3 طرح بهسازی روستایی در دهه فجر در این شهرستان افتتاح می‌شود، گفت: بهسازی روستای جنگلو شامل ۳۴۱۵ مترمربع زیرسازی و آسفالت با اعتباری افزون بر ۹۲۷ میلیون تومان، روستای وصله با ۳۸۸۵ مترمربع زیرسازی و آسفالت با اعتباری افزون بر ۶۰۰ میلیون تومان و روستای داغ داغ آباد با ۲۱ هزار مترمربع زیرسازی و آسفالت با مشارکت دهیاری روستاها و بنیاد مسکن با اعتباری افزون بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان 3طرح قابل افتتاح بهسازی روستایی شهرستان بوده که در دهه فجر افتتاح می‌شود.

معصومی در ادامه، کل واحدهای مسکونی روستایی این شهرستان را ۲۴ هزار و ۷۰۹ واحد برشمرد و خاطرنشان کرد: از این تعداد واحد مسکونی روستایی شهرستان، تاکنون ۱۰ هزار و ۱۷۵ واحد مقاوم سازی شده و ۱۴ هزار و ۵۳۴واحد غیرمقاوم هستند و نیاز به مقاوم‌سازی دارند.

وی با اشاره به شاخص پایین مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی شهرستان کبودراهنگ یادآور شد: سهمیه امسال استان همدان در زمینه احداث واحد مسکونی روستایی ۱۱ هزار فقره بوده که از این میزان، ۲۱۰۰ فقره سهمیه تخصیصی به شهرستان کبودراهنگ بوده است.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.