پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 10 آذر 1402

کد خبر : 125034

 
اخبار ورزشی استان:

تیم شهرداری با جمشیدیان استارت زد
تاریخ خبر : 1401-04-29
     
 
 
     
متن خبر :

تیم شهرداری با جمشیدیان استارت زد
 با انتخاب احمدجمشیدیان به‌عنوان سرمربی تیم فوتبال شهرداری، تمرینات این تیم به‌شکل رسمی از روزگذشته سه‌شنبه آغاز شد.
تیم فوتبال شهرداری نماینده استان همدان در لیگ دسته یک باشگاه‌های کشور، فصل گذشته با سرمربیگری رضا طلایی نتایج نسبتاً قابل قبولی کسب کرد و باآنکه نخستین سال حضور خود در این لیگ را تجربه می‌کرد، در رتبه دهم جدول رده‌بندی این مسابقات ایستاد و سهمیه همدان را در لیگ دسته یک حفظ کرد.
رضا طلایی‌منش مربی فصل گذشته این تیم، هادی گلمحمدی که نقش اصلی را در صعود تیم شهرداری از لیگ استان به لیگ دسته اول ایفا کرده بود و احمد جمشیدیان مربی 3 فصل پیش تیم پاس همدان گزینه‌های اصلی هدایت این تیم معرفی شدند و درنهایت احمد جمشیدیان بازیکن سابق تیم‌های ملوان، سپاهان و استقلال تهران و سرمربی اسبق تیم پاس همدان به‌عنوان سرمربی تیم شهرداری انتخاب و با این باشگاه قرارداد بست.
شنیده‌ها حاکی از آن است احمد جمشیدیان درمجموع برای خود و کادرفنی‌اش برای یک‌فصل حضور در تیم شهرداری مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون تومان قرارداد امضا کرده است.
جمشیدیان در بدو امر علی قربانی را که دستیار وی در تیم پاس همدان بود و در فصل 1399_1400 نیز در مقطعی سرمربیگری پاس را برعهده داشت، به‌عنوان دستیارنخست خود معرفی کرد.
همچنین مصطفی کاشی نیز مربی گلرهای فصل قبل تیم شهرداری در این فصل نیز آماده‌سازی گلرهای این تیم را برعهده دارد. شنیده می‌شود بهمن طهماسبی و علیرضا رضایی الوند نیز به‌زودی به کادر احمد جمشیدیان می‌پیوندند تا جمع کادرفنی پاس در 3 فصل پیش این بار در تیم شهرداری گردهم جمع شوند.
 اما با پایان لیگ دسته یک فوتبال باشگاه‌های کشور در فصل 1400_ 1401 بسیاری از بازیکنان تأثیرگذار فصل پیش نماینده فوتبال همدان، ازجمله میلاد داوودی، امیرحسین پورقاسمی، امیرمحمد نسایی، مهدی خلج، میثم زمانی و محمد صابری زاده از این تیم جدا شدند تا کار جمشیدیان و کادرش دشوار شود.
در حال حاضر نیز مجید شعبانی، مسعود رمضانی، مرتضی کرمی، پیمان حشمتی، و حسین کاظمی بازیکنانی هستند که تاکنون به‌شکل رسمی قرارداد خود را با تیم شهرداری ثبت کردند.
در چند روز گذشته نیز تست‌گیری تیم شهرداری زیر نظر احمدجمشیدیان و علی قربانی در زمین تازه افتتاح‌شده باشگاه شهرداری برگزار شد و 5 بازیکن از این تست‌گیری به تیم شهرداری اضافه شدند.

هدفم کسب مدال طلا است
 ملی‌پوش همدانی جودو بانوان کشور کسب مدال طلا دربازی‌های کشورهای اسلامی را هدف قرار داده است.
مریم بربط ملی‌پوش جودو بانوان کشور با اعلام این خبر گفت: هدفم از حضور دربازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی کسب مدال طلا است و برای رسیدن به این مهم سخت تمرین می‌کنم.
وی بیان کرد: حضور ماریجا میسکوویچ مربی کروات جودو تاثیر بسزایی درروند رشد و ارتقا سطح فنی ملی‌پوشان دارد و بسیاری از موارد مهم را به ما آموزش می‌دهد و نهایت استفاده را از تجربه او می‌بریم.
بربط با اشاره به اینکه به نسبت سال‌های اخیر شاهد رشد و پیشرفت بسیار خوب جودو بانوان هستیم، گفت: سطح تاکتیکی و تکنیکی ما بسیار پیشرفت کرده است و هم‌اکنون نیز برای حضور قدرتمند دربازی‌های کشورهای اسلامی تلاش می‌کنیم. این ملی‌پوش همدانی جودو بانوان کشور خاطرنشان کرد: اردوی تیم ملی در همدان شرایط بسیار مطلوبی دارد و میزبانی شایسته را شاهد هستیم. وی در خصوص وضعیت جسمانی خود گفت: آسیب‌دیدگی از ناحیه کمر داشتم اما با تلاش و پیگیری‌های درمانی بهبودیافته و اکنون در اوج آمادگی هستم. بربط افزود: برای کسب بهترین مدال دربازی‌های آسیایی تمرکز کرده‌ام و می‌خواهم جزو بهترین نفرات در تیم ملی اعزامی به این مسابقات باشم. مریم بربط بانوی جودوکار همدانی مردادماه سال ۱۳۹۸ با کسب مدال نقره قهرمانی جوانان آسیا و اقیانوسیه، تاریخ‌ساز شد. این بانوی افتخارآفرین وزن منفی ۷۰ کیلوگرم تیم ملی کشورمان با کسب مدال نقره رقابت‌های قهرمانی آسیا و اقیانوسیه ۲۰۱۹، نخستین بانوی جودوکار ایرانی بود که در رقابت‌های جوانان به مدال نقره رسید.

مسابقات کاراته قهرمانی کشور درهمدان برگزار شد
 سی یکمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی کشور سبک شیتو ریو شوکو کای یونیون کشور در همدان برگزار شد این مسابقات با گرامیداشت یاد و خاطره ۸۰۰۰ شهید والامقام استان همدان طی 2 روز با حضور 500 کاراته‌کا از استانهای مختلف کشور، برگزار شد. سی یکمین دوره مسابقات کاراته، قهرمانی کشور سبک شیتو ریو شوکو کای یونیون کشور گرامیداشت یاد و خاطره ۸۰۰۰ شهید والامقام استان همدان به مدت دو روز در تمامی ردهای سنی (خردسالان، نونهالان، نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان) با حضور استان‌های همدان، کرمانشاه، کردستان، مرکزی، خراسان رضوی، گیلان، اصفهان، مرکزی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، تهران، قم، البرز، لرستان و فارس و ... بیش از ۵۰۰ کاراته‌کا در همدان برگزار شد. پس از دو روز برگزاری مسابقات در رده جوانان امید و بزرگسالان تیم استان همدان قهرمان شد، تیم البرز به مقام دوم رسید و تیم‌های خوزستان (منطقه آزاد اروند) و کرمانشاه مشترکاً سوم شدند. در رده سنی خردسالان، نونهالان و نوجوانان هم تیم خراسان رضوی به مقام نخست رسید، کردستان دوم شد و تیم‌های آلومینیوم اراک و شهرداری زاهدان مشترکاً سوم شدند.همچنین کاپ اخلاق مسابقات به تیم سیستان و بلوچستان رسید.

آزمون ارتقاء کمربند
در تویسرکان

 آزمون ارتقاء کمربند و استاژ بازآموزی کاراته بانوان در تویسرکان برگزار شد.
سبک شیتو ریو شیتوکای شهرستان تویسرکان آزمون ارتقاء درجه کمربندی زیر قهوه‌ای و قهوه‌ای را در سالن تختی سرابی به مدت 5 ساعت برگزار کرد.
آزمون ارتقاء درجه کمربندی کاراته‌کارها توسط مربی سبک شیتو ریو شیتوکای شهرستان مرضیه عبدالملکی برگزار شد.
همچنین نخستین دوره استاژ بازآموزی کاراته‌کاهای رده زیر قهوه‌ای با شرکت 70 کاراته‌کا به مدت 6 ساعت در سالن تختی سرابی برگزار شد.
این استاژ بازآموزی باهدف به‌روز کردن اطلاعات شرکت‌کنندگان با حضور نماینده سبک شیتوریو شیتوکای استان عزیزی نیکو و مربیان این سبک کوکبی رشید، حاتمی و برخورداری از همدان و مربی سبک شیتو ریو شیتوکای شهرستان مرضیه عبدالملکی برگزار شد.

جشنواره استعدادیابی سنگ‌نوردی در تویسرکان
 جشنواره استعدادیابی سنگ‌نوردی توسط هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان تویسرکان برگزار شد.
جشنواره استعدادیابی سنگ‌نوردی توسط هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی برای پسران و دختران ۷ تا ۱۵ ساله شهرستان تویسرکان برگزار شد.
در این برنامه ۴۵ نفر استعدادجو، شامل۱۵ دختر و ۲۰ پسر، به همراه والدینشان حضور داشتند.
چهار نفراز مربیان رسمی و تجربی شهرستان، با همراهی دو مربی کارآزموده‌ اعزامی از هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان همدان، این برنامه را انجام دادند.

مسابقات شطرنج در تویسرکان
 مسابقات شطرنج به مناسبت هفته عفاف و حجاب در شهرستان تویسرکان برگزار شد.
به مناسبت هفته عفاف و حجاب مسابقات شطرنج با حضور ۱۵ بازیکن در خانه شطرنج شهرستان تویسرکان برگزار شد.
در این رقابت‌ها در رده بزرگسالان معین آقابابایی به مقام نخست دست‌یافت، سجاد مالمیر دوم شد و آرمین عبدالمالکی مقام سوم را از آن خود کرد.
امیرعلی ارجمندی نفر برتر زیر ۱۶ سال شد و عنوان نفر برتر زیر ۱۲ سال به محمدحسین اشک پور اختصاص یافت.داوری مسابقات توسط مجتبی مالمیر از داوران شطرنج انجام شد.

چهار هاکی باز استان در تیم‌ملی
 چهار هاکی باز استان همدان با دعوت فدراسیون و کادر فنی، در اردوی آسیایی تیم ملی هاکی پسران کشور حضور دارند.
یازدهمین اردوی آماده‌سازی تیم ملی هاکی داخل سالن پسران در مجموعه ورزشی دانشگاه تهران درحال برگزاری است. این اردو که به‌منظور حضور قدرتمند تیم ملی هاکی در مسابقات آسیایی برگزارشده، مسعود مراتی و محمد مرادی صامت از استان همدان شرکت دارند.
سرپرست این اردوی آماده‌سازی تیم ملی نیز بر عهده امیر چهاردولی از مربیان ارزنده و ملی‌پوشان سابق هاکی استان همدان و کشور است. همچنین علی گلگون از داوران مطرح هاکی استان همدان نیز در این اردو حضور دارد و نکات لازم داوری را به ملی‌پوشان آموزش می‌دهد.
تیم ملی هاکی آقایان داخل سالن خود را برای حضور در مسابقات آسیایی تایلند آماده می‌کند.

پاس همدان به مزایده گذاشته شد
 برای جلب بخش خصوصی باشگاه پاس همدان به مزایده گذاشته شد.
هیأت امنای باشگاه پاس همدان با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مدیریت این باشگاه با توجه به سند تحول دولت مردمی و طبق عمل کرد سال جاری و از طریق مزایده عمومی برای مدت حداقل سه سال به‌صورت مدیریت پیمان منتهی به اجاره به‌شرط تملیک به بخش خصوصی واگذار می‌شود.
در اطلاعیه هیأت امنای باشگاه فرهنگی ورزشی پاس آمده است: تمامی متقاضیان واجد شرایط برای دریافت اطلاعات لازم و تحویل پاکت پیشنهاد قیمت در مهلت مقرر به نشانی همدان، سعیدیه جنوبی، ساختمان هتل ورزش (که در حال حاضر با تابلو هتل وندیک مشخص است) طبقه یک مجموعه اداری پاس دفتر حقوقی مراجعه کنند. در این اطلاعیه همچنین مهلت اعلام‌شده برای شرکت در این مزایده هم تا پایان وقت اداری روز پنجشنبه 2۹ تیرماه تعیین‌شده است.

۲ جودوکار همدانی در تیم ملی
 ۲ جودوکار همدانی از سوی کادر فنی تیم ملی برای حضور در پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی به میزبانی ترکیه انتخاب شدند.
با تصمیم کادر فنی تیم ملی مردان و بانوان تکلیف اسامی نفرات اعزامی به این مسابقات مشخص شد و همدان ۲ نماینده ملی‌پوش در بخش بانوان دارد. شیوا جهانگیری در وزن منهای ۴۸ کیلوگرم و مریم بربط در وزن منهای ۷۰ کیلوگرم هر ۲ از همدان در این مسابقات شرکت خواهند کرد.
تیم ملی جودو مردان و بانوان کشورمان با ترکیب 7 جودوکار در بخش مردان و 7 جودوکار در بخش بانوان قرار است در این رقابت‌ها حضور پیدا کنند. جودوکاران کشورمان در این دوره از رقابت‌ها در بخش مسابقات تیمی و انفرادی به مصاف حریفان خود خواهند رفت.

تیم فریزبی بانوان همدان قهرمان شد
 تیم فریزبی بانوان همدان در مسابقات سه‌جانبه کشور قهرمان شد
تیم فریزبی بانوان همدان در مسابقات سه‌جانبه کشور به میزبانی شهر ساوه بااقتدار به‌عنوان قهرمانی این پیکارها دست‌یافت. در این رقابت‌ها که به مناسبت گرامیداشت عیدغدیر خم برگزار شد، تیم همدان توانست با عبور از تیم‌های ساوه و تهران بر سکوی نخست قرار بگیرد.
تیم همدان در این مسابقات ۱۵ بر یک ساوه را شکست داد و در دیداری پرگل ۱۵ بر ۲ نیز مقابل تهران به پیروزی دست‌یافت.
اعضای تیم فریزبی بانوان همدان در این مسابقات را زهرا اسکندری، کیمیا الماسی، نفیسه انصاری، پریسا سبزواری، فرانک انصاری، حسنا سعیدی، فرحناز بیات، فرشته خدابنده‌لو، طاهره خدابنده‌لو، محدثه غفاری، پگاه لاهوتیان، زهرا خانی، پرستو اقبال‌مهران، فاطمه اقبال‌مهران، سمانه علوی و صبا طاهری تشکیل دادند و فهیمه انصاری مربی تیم فریزبی بانوان همدان در این دوره از مسابقات بود.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.