1403-02-221403-03-01bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 1 خرداد 1403

کد خبر : 130145

 
شکست پاس در شهر باران
تاریخ خبر : 1401-11-18
نویسنده : سلیمان رحیمی
     
 
 
     
متن خبر :


پاس همدان صفر............ سپیدرود رشت یک

 تیم بحران‌زده پاس در شهر باران مقابل سپیدرود رشت تن به شکست یک بر صفر داد.

هفته پانزدهم رقابت‌های فوتبال لیگ دسته دوم قهرمانی باشگاه‌های کشور جام آزادگان در گروه نخست با انجام 6 بازی در شهرهای رشت، بندرعباس، تبریز، تهران و اهواز دنبال شد و 11‌گل از خط دروازه‌ها عبور کرد تا معدل 9/1‌گل در هر بازی به ثبت برسد.

در این هفته تیم بحران‌زده پاس همدان راهی رشت شد تا مقابل سپیدرود این شهر صف‌آرایی کند. پاس همدان که از فقر بازیکن رنج می‌برد و در این بازی تنها 14 بازیکن در اختیار داشت، با وجود بحران شدید مالی به میدان رفت و در نهایت علی‌رغم کمبودها فوتبال قابل قبولی ارائه داد و در نهایت با یک گل تن به شکست داد.

شاگردان گلمحمدی در این بازی انگیزه‌ای برای بازی نداشتند و تنها به خاطر نام پاس و همدان حاضر به بازی شدند و با آنکه کمتر از 15 درصد دریافتی داشتند و اکثر بازیکنان جدا شده‌اند با این حال اندک بازیکنان باقی‌مانده با جان و دل بازی کردند، اما نتوانستند مقابل تیم خوب سپیدرود مقاومت کنند و سرانجام با تنها گل میثم کریمی تن به شکست دادند تا همچنان در پله هفتم جدول باقی بمانند.

پاس در این بازی با ترکیب علیرضا قره‌باغی، امین کاشفی، نادر هوشیار، هانی نژاد تمیمی، سهیل رفیع‌زاده، نیما ظفریان، مرتضی سنجانکی، آرمین پناهی، مسعود فاقرلو، سعید فولادی و محسن وفایی قدم به میدان گذاشت.

پاس این روزها بین رضویان و عابری‌منصور پاس‌کاری می‌شود و گویا هزینه سفر به رشت را عابری‌منصور مدیرعامل سابق پاس متقبل شده است.

15 هفته از رقابت‌ها گذشت اما هنوز پاس نتوانسته سر و شکل بگیرد و هر هفته با هزار اگر و اما قدم به میدان می‌گذارد.

پنجره بسته نقل و انتقالی، پرداخت نشدن قراردادهای بازیکنان، بدهی‌های سرسام‌آور باشگاه و بی‌خیالی مسئولان و مدیران پاس همه دست به دست هم دادند تا پاس روز به روز مشکل‌دارتر و ضعیف‌تر شود.

در فصل جاری پاس بخت بالایی برای صعود داشت اما ندانم‌کاری مسئولان باعث ضعف پاس شد به طوری که این تیم تنها می‌تواند در لیگ 2 باقی بماند و با این شرایط شانسی برای صعود ندارد.

در سایر دیدارهای این هفته فولاد هرمزگان 2 بر یک مقابل نود ارومیه به پیروزی رسید. مس سونگون ورزقان میهمان خود بعثت کرمانشاه را با 2 گل بدرقه کرد.

ویستاتوربین تهران مقابل میهمان خود پانیک تالش یک بر یک متوقف شد.

اسپاد تهران نیز بدون گل برابر شهید اورکی اسلامشهر به تساوی رسید و فولاد هرمزگان بخت نخست صعود به لیگ دسته یک با 3 گل ایمان سبز شیراز را در هم کوبید.

با گذشت 15 هفته از رقابت‌ها تیم فولاد نوین اهواز با 31 امتیاز صدرنشین است و بخت نخست صعود به شمار می‌رود. تیم مس سونگون ورزقان نیز با 29 امتیاز در رده دوم قرار گرفت تا شانس خود را برای صعود افزایش دهد. سپیدرود رشت نیز با 22‌امتیاز در رده سوم جای گرفت. تیم پاس همدان با این شکست 17 امتیازی باقی ماند تا در رده هفتم قرار بگیرد.

در انتهای جدول نیز ویستاتوربین با 8 امتیاز بیش از دیگر تیم‌ها خطر سقوط به دسته سوم را احساس می‌کند و اترک بجنورد و شهید اورکی اسلامشهر نیز در منطقه خطر قرار دارند.

هفته شانزدهم این رقابت‌ها دوشنبه هفته آینده 24‌بهمن ماه دنبال خواهد شد که تیم فوتبال پاس همدان میزبان اسپاد تهران خواهد بود.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.