پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 13 آذر 1400

کد خبر : 120030

 
حاجی بابایی خبرداد تأکید

فراکسیون فرهنگیان بر اجرای کامل رتبه‌بندی معلمان
تاریخ خبر : 1400-07-21
     
 
 
     
متن خبر :

 رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی بیان کرد که در جلسه روزگذشته این فراکسیون با سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش، نمایندگان بر اجرای کامل و دقیق نظام رتبه‌بندی معلمان و پرداخت پاداش پایان‌خدمت فرهنگیان تأکید کردند.
حمیدرضا حاجی‌بابایی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به جلسه مذکور فراکسیون فرهنگیان با حضور کاظمی سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش گفت: این جلسه به منظور هماهنگی نمایندگان مردم با وزارت آموزش‌وپرورش به عنوان بزرگترین دستگاه فرهنگی کشور تشکیل شد. در این جلسه بر تبادل‌نظر برای همکاری مجلس و دولت برای تعلیم‌وتربیت پویای دانش‌آموزان تأکید شد.
وی افزود: نکته مورد تأکید نمایندگان در آغاز سالتحصیلی سلامت فرهنگیان و دانش‌آموزان به عنوان اصلی‌ترین اولویت و ارائه آموزش‌ها با عنایت به صلاح آموزشی و پرورشی دانش‌آموزان با در نظر گرفتن شرایط شیوع بیماری کرونا بود.
رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: همچنین اجرای دقیق و کامل نظام رتبه‌بندی معلمان براساس سند تحول بنیادین و نقشه مهندسی علمی کشور، اجرای کامل بند" حقوق و مزایای فرهنگیان نباید کمتر از ۸۰ درصد اعضای هیأت‌علمی دانشگاه‌ها که از نظر مدرک دانشگاهی و سابقه و سایر مؤلفه‌ها هم‌تراز هستند" مورد توافق نمایندگان و وزارت آموزش‌وپرورش قرار بگیرد. نمایندگان در این جلسه اتفاق‌نظر داشتند که نظام رتبه‌بندی باید برای همه فرهنگیان اعم از کادر آموزشی و اداری اجرایی شود.
حاجی‌بابایی افزود: پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان نیز از جمله مواردی است که همواره مورد تأکید بوده، مجلس از تمام ظرفیت‌ها برای پرداخت به موقع پاداش پایان‌خدمت فرهنگیان حمایت می‌کند.
وی بیان کرد: در این نشست پس از بررسی علل پرداخت نشدن پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۱۳۹۹، مقرر شد این موضوع در اولویت برنامه‌های وزارت آموزش‌وپرورش قرارگیرد.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.