پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 2 آبان 1399

کد خبر : 111756

 
والدین به جای ترساندن دانش‌آموزان از کرونا، به آنها آگاهی و آموزش دهند
تاریخ خبر : 1399-06-24
     
 
 
     
متن خبر :


  والدین باید به جای ترساندن دانش‌آموزان از کرونا، به آنها آگاهی و آموزش دهند زیرا ترساندن و استرس دادن به دانش‌آموزان هیچ فایده‌ای ندارد و فقط استرس آنها را بیش از حد زیاد می‌کند.
یک روانشناس بالینی مطرح کرد: کرونا ویروسی خطرناکی است که باید از این ویروس کشنده پیشگیری کرد و می‌توان با استفاد از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی تا حد زیادی از بروز و ظهور آن جلوگیری به‌عمل آورد به همین دلیل آموزش این نکات برای دانش‌آموزان حیاتی بوده و والدین بهتر است به جای ترساندن دانش‌آموزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی را به آنها آموزش دهند.
سیدنصرت‌ا... میرمعینی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: والدین باید در وهله نخست خودشان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای فرزندانشان الگو باشند و این‌طور نباشد که به بچه بگویند «ماسک بزن» اما خودشان استفاده‌ای از ماسک نداشته باشند.
 وی تصریح کرد: کودکان دوره ابتدایی بیش از سایر دانش‌آموزان به مراقبت والدین، مربیان و معلمان نیاز دارند؛ زیرا درک و فهم چندانی از رعایت پروتکل‌های بهداشتی ندارند و باید با روش‌های بازی و ساده، این پروتکل‌ها به آنها آموزش داده شود و توصیه می‌شود آموزش این پروتکل‌ها با تشویق و دادن جایزه همراه باشد؛ به‌عنوان مثال اگر کودک ۲ تا ۳ ساعت پیوسته از ماسک استفاده کرد، والدین او را تشویق کرده و جایزه دهند.
میرمعینی با بیان اینکه درباره دانش‌آموزان سنین بالاتر باید ضرورت رعایت پروتکل‌ها به‌صورت علمی بیان شود تا به خود استرس راه ندهند، خاطرنشان کرد: نوجوانی سنی است که افراد کرونا را مرگ‌آور و کشنده می‌دانند و والدین باید به‌طور جدی از ترساندن نوجوانان از کرونا خودداری کنند؛ زیرا با این کار اضطرابی بیش از حد به آنها وارد خواهند کرد و اثرات مخرب و خطرناکی به‌دنبال خواهد داشت.
این روانشناس تأکید کرد: باید به دانش‌آموزان یاد داد که همواره در حضور بچه‌های دیگر از ماسک استفاده کنند و یک متر از دوستان خود باید فاصله بگیرند، اینکه در محیط مدرسه نباید از آب‌خوری استفاده کنند و باید خوراکی و قمقمه آب شخصی داشته باشند و مواردی دیگر.
وی در پایان یادآور شد: باید اطلاعات خود را درباره چگونگی برخورد و ارتباط صحیح و سازنده برای یادگیری و آموزش به کودکان بالا ببریم تا سبب افسردگی و دچار اضطراب در نوجوانان و به‌ویژه کودکان نشود.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.