1403-04-211403-04-31bool(false) 1403-04-211403-04-31bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 31 تير 1403

کد خبر : 137585

 
ملایر؛ میزبان 230بوکسور در مسابقات قهرمانی نوجوانان ایران
تاریخ خبر : 1403-02-08
     
 
 
     
متن خبر :

 

ملایر-خبرنگار همدان‌پیام: نخستین دوره مسابقات بوکس قهرمانی نوجوانان کشور انتخابی تیم ملی به میزبانی شهرستان ملایر و با حضور ۲۳۰ ورزشکار، ۳۰ مربی و سرپرست و ۳۰ داور رسمی ستاره دار از روز-ششم اردیبهشت ماه به مدت پنج روز برگزار می‌شود.

رئیس هیأت بوکس همدان با اشاره به اینکه این دور از دوره از مسابقات با گرامیداشت یاد و خاطره بوکسور ملایری «محمد امین روستایی» برگزار شده است، گفت: میزبانی مسابقات کشوری تجربه بسیار خوبی برای برگزار کنندگان این مسابقات است و از نظر آموزشی هم می‌تواند کلاس خوبی برای مربیان و ورزشکاران این رشته باشد.

وی با بیان اینکه پدر مرحوم روستایی سرمربی تیم نوجوانان استان همدان در مسابقات کشوری است، تصریح کرد: مرحوم «محمدامین روستایی» نائب قهرمان کشور بود و برای قهرمانی آسیا آماده می‌شد که متأسفانه این اتفاق برایش افتاد.
 
دهقانی آزاد با بیان اینکه هم اکنون بیش از ۲۰۰۰ بوکسور و ۷۰ مربی  دراستان همدان فعالیت دارند گفت: به دلیل شرایط میزبانی استان همدان با ۱۳ وزن کامل در این مسابقات حضور دارد و دو بوکسور نیز از شهرستان ملایر در این رقابت‌ها حاضر هستند و استان‌های دیگر با ۷ وزن و پایین تر در این مسابقات حضور دارند.

وی با تأکید به اینکه بوکسورهای استان تمرینات بسیار خوبی را برای آمادگی این مسابقات داشته‌اند و بازی‌های تدارکاتی با استان های لرستان،زنجان، گیلان و کرمانشاه برگزار شده است، ابراز امیدواری کرد: باکمک خداوند و همت ورزشکاران بتوانیم برروی سکو بایستیم.رئیس هیأت بوکس شهرستان ملایر نیز در این نشست اظهار کرد: این مسابقات با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره محمد امین روستایی برگزار خواهد شد.

داریوش زهره‌وندی در ادامه اظهار داشت: ۲۳۰ ورزشکار، ۳۰ مربی و پیشکسوت و ۳۰ داور رسمی ستاره‌دار و ۳۰ مهمان ویژه از رؤسای هیات‌های استان‌ها و مسئولان فدراسیون در این مسابقات حضور دارند.

وی با بیان اینکه این مسابقات در این سطح برای اولین بار است که در شهرستان ملایر برگزار می‌شود گفت: حدود یک میلیارد تومان هزینه برگزاری این مسابقات است که ۳۰۰ میلیون تومان فدراسیون بوکس قول مساعدت داده اند و ۱۰۰ میلیون تومان هم اداره ورزش ملایر برای برگزاری این مسابقات کمک کرده‌اند. وی با اشاره به اینکه دو ورزشکار ملایری نیز در این مسابقات حضور دارند گفت: یکی از این بوکسورها برادر مرحوم «محمد امین روستایی» است.

رئیس اداره ورزش و جوانان ملایر نیز اظهار کرد: مسابقات قهرمانی بوکس نوجوانان کشور، انتخابی تیم ملی با عنوان گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم محمد‌امین روستایی بوکسور ملایری تیم ملی جوانان کشور در ملایر در حال برگزاری است. حمیدرضا سپهری‌نیا افزود : در این دور از رقابت‌ها بیش از ۲۳۰ ورزشکار در قالب ۳۳ تیم و از ۳۱ استان به اضافه جزیره کیش با هم به رقابت می‌پردازند .

سپهری نیا افزود: ابتدا قرار بود این مسابقات اوایل اسفند ماه برگزار شود که بدلیل برگزاری انتخابات و آغاز ماه مبارک رمضان، به تیر ماه و پس از برگزاری امتحانات مدارس و دانشگاه ها موکول شد اما با توجه به پیش رو بودن مسابقات آسیایی و اینکه این مسابقات انتخابی تیم ملی است، در نهایت به این تاریخ رسیدیم.

وی نبود خوابگاه ورزشی مناسب در شهرستان را مهمترین عامل از دست دادن میزبانی مسابقات ورزشی در شهرستان دانست و گفت: میزبانی مسابقات ورزشی سبب تقویت گردشگری، شناخت استعدادهای شهرستان و ایجاد نشاط در سطح شهر می شود.

گفتنی است؛ محمد‌امین روستایی، بوکسور ملایری که با کسب مدال نقره قهرمانی کشور توانسته بود برای نخستین بار راهی اردوی تیم ملی جوانان شود در مرداد ماه ۱۴۰۱ در اردوی آماده‌سازی تیم ملی بوکس جوانان به علت ضایعه مغزی درگذشت .

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.