پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 2 بهمن 1400

کد خبر : 120740

 
کاهش قیمت بلیت هواپیما از امروز
تاریخ خبر : 1400-09-01
     
 
 
     
متن خبر :


 با توافق صورت گرفته بین ایرلاین‌ها و وزارت راه‌وشهرسازی برای کاهش قیمت بلیت هواپیما، نرخ‌های جدید از امروز (اول آذرماه) اجرایی می‌شود.
به گزارش ایسنا، پس از حدود ۵ ماه از افزایش قیمت بلیت هواپیما بالأخره در جلسه اخیر وزیر راه‌وشهرسازی با شرکت‌های هواپیمایی کاهش قیمت بلیت هواپیما تصویب شد؛ نرخنامه جدید برای پروازهای داخلی نیز اعلام شده است.
داستان از اینجا شروع شد که ایرلاین‌ها بدون داشتن مصوبه و حتی اطلاع‌رسانی از روزهای نخست تیرماه امسال اقدام به افزایش قیمت بلیت هواپیما تا بیش از ۳۰ درصد کردند و از آن زمان تا هفته گذشته با وجود هشدارها و مخالفت‌های متعدد از سوی وزیر وقت راه‌وشهرسازی و مسئولان سابق سازمان هواپیمایی اتفاقی در این زمینه رخ نداد و جلسات متعددی که بین محمد اسلامی و نمایندگان ایرلاین‌ها برگزار شد بی‌نتیجه باقی ماند.
اما بالأخره سه‌شنبه هفته گذشته ۲۵ آبان‌ماه محمد محمدی‌بخش، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری خبر از توافق با ایرلاین‌ها برای کاهش قیمت بلیت هواپیما در پی برداشته شدن محدودیت‌هایی مانند محدودیت پذیرش ۶۰ درصدی مسافر از ابتدای آذرماه داد.
البته براساس اطلاعات ایسنا، در این جلسه توافق روی درصد کاهش نرخ پروازهای داخلی صورت نگرفته و نرخنامه مشخصی تدوین و تصویب نشده است. براین اساس مقرر شد تا ایرلاین‌ها در روزهای باقی مانده تا آذرماه (امروز) نرخنامه جدید پروازهای داخلی را مشخص و به تأیید سازمان هواپیمایی کشوری و وزارت راه‌وشهرسازی برسانند.
در پی پیگیری‌ها این نرخنامه هم‌اکنون نهایی شده و برای ابلاغ رسمی آن در انتظار انتشار از سوی دستگاه‌های متولی مذکور است. البته با وجود پیگیری‌های صورت گرفته انجمن شرکت‌های هواپیمایی که مسئول اطلاع‌رسانی در این زمینه است هیچ پاسخی به این پرسش نداد که اگر قرار است از امروز قیمت بلیت هواپیما کاهش پیدا کند نرخنامه جدید چه زمانی قرار است ابلاغ شود و اساساً روی چه قیمتی توافق صورت گرفته است؟

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.