1402-07-021402-07-12bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 12 مهر 1402

کد خبر : 132228

 
وانت‌بارهای میوه‌فروش کبودراهنگ بزودی ساماندهی می‌شوند
تاریخ خبر : 1402-03-04
     
 
 
     
متن خبر :


کبودراهنگ- اکرم حمیدی- خبرنگار همدان‌پیام: وانت‌بارهای میوه‌فروش که چندین سال است با استقرار در سطح شهر کبودراهنگ به یک معضل تبدیل شده اند  و موجب نارضایتی مردم شده اند  که به زودی سامان دهی می‌شوند.

قیمت مناسب میوه ها در وانتی های میوه فروش باعث استقبال مردم از این نوع کاسبی شده است. از جمله مشکلات این نوع فروش ، کیفیت پایین اجناس در بعضی مواقع و گلایه ها از درست نبودن ترازو ها و یا درست ننوشتن قیمت روی تابلو و مزاحمت هایی در خیابان و سد معبر برای مردم را می توان اشاره کرد. تصاویر گزارش مربوط به شهر اراک می باشد.

شهردار کبودراهنگ بابیان این مطلب اظهار کرد: وانت‌بارهای میوه‌فروش در میدان امام‌حسین(ع) خیابان پاسداران، میدان امام‌خمینی(ره)، بلوار بهشتی جمع می‌شوند و علاوه بر اینکه چهره شهر را زشت می‌کنند، موجب کندی عبور و مرور و نارضایتی مردم شده اندو یکی از مهمترین برنامه‌های شهرداری و شورای شهر ساماندهی آنها ست  و اگر صاحبان وانت بارها به این موضوع بی توجه باشند با آنها برخورد جدی و قانونی می‌شود.

علی فلاح افزود:  میوه‌فروشان  نباید در  سطح شهر  حضور داشته باشند و موجب بی نظمی شوند  ولی متأسفانه برخی از  وانت‌بارها این مسأله را جدی نگرفته‌اند و در نقاط مختلف شهر اقدام به میوه‌فروشی می‌کنند.

وی ادامه داد: امیدواریم وانت‌بارها در این زمینه همکاری‌های لازم را داشته باشند و برای ایجاد نظم و داشتن شهری زیبا شهرداری را یاری کنند و بزودی ساماندهی کامل وانت‌بارها در شهر کبودراهنگ انجام شود.

شهردارکبودراهنگ همچنین افزود: ۱۸۰ وانت‌بار و 4 چرخ در روزهای تابستان در داخل شهر کبودراهنگ اقدام به  میوه و سبزی‌فروشی می‌کنند که این تعداد در فصل زمستان که کار کشاورزی تعطیل است به ۲۸۰ مورد هم می‌رسد.

فلاح بیان کرد: نداشتن شغل مناسب و سوددهی بالا و نبود نظارت کافی و پرداخت نکردن مالیات و عوارض و اجاره‌مغازه موجب شده که به تعداد وانتی‌ها روز به روز در سطح شهر افزوده شود و این موضوع به یک چالش تبدیل شود.

وی افزود: متأسفانه همکاری مسئولان مربوطه در این خصوص بسیار ضعیف است و ما هنوز  نتوانسته‌ایم به طور صد در صد ساماندهی وانت‌بارهای میوه فروش در داخل شهر انجام دهیم .

فلاح خاطر نشان کرد ساماندهی وانت بارها  همکاری  مسئولان مربوطه را می‌طلبد و شهرداری و شورای شهر تا ساماندهی کامل، پای کار هستند و برای حفظ آسایش و آرامش مردم و کاهش بار ترافیکی شهر از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.

 وی در پایان افزود: راهکارهایی که پیشنهاد می‌شود در این زمینه انجام شود استفاده از بخش خصوصی برای ایجاد بازار روز و تره‌بار در چند نقطه شهر و اشتغال پایدار برای صاحبان وانت‌بارها است که می‌تواند راه حل مناسبی در این خصوص باشد.

فرماندار کبودراهنگ نیز  بر ساماندهی خودروهای میوه فروش و وانت بارها در داخل  این شهر  توسط دستگا های مربوطه در جهت رضایتمندی مردم  تاکید کرد.

مسلم غلامی با تاکید بر ساماندهی خودروهای میوه فروش و وانت بارها گفت: با توجه به دغدغه مردم ومسئولان مبنی بر تعداد زیاد این وانت بارهای میوه فروش در سطح معابر، خیابانها ومیادین شهر کبودراهنگ که بعضی اوقات  باعث گره های ترافیکی می‌شود.

باید شهرداری کبودراهنگ هرچه سریعتر نسبت به حل این موضوع مهم اقدامات لازم را انجام دهد.

وی  در ادامه افزود:با توجه به اینکه در فصول مختلف گردشگران و مسافران زیادی به شهرستان کبودراهنگ سفرمیکنند واین شهرستان بیشترین راه مواصلاتی که بیش از ۸۵۰کیلومتر حدود ۲۰درصد راه های مواصلاتی استان همدان را دارد باید مسئولین استانی توجه ویژه ای به این شهرستان داشته باشند.

غلامی افزود:  لکه گیری و آسفالت ریزی محور ها و نصب علائم راهنمایی و رانندگی در حال انجام است تا رضایتمندی مردم و مسافران بالا رود.

غلامی خاطر نشان کرد: ۶ کیلومتر باقی مانده مسیر۴بانده کبودراهنگ -شیرین سو امسال باید تکمیل شود و برای ۴ بانده  کردن محورخلعت آباد- کبودرآهنگ اعتبار اولیه تخصیص یافته آمده است ودستگاه های ذیربط موظف به پیگیری است.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.