پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : پنجشنبه ، 24 خرداد 1403

کد خبر : 131109

 
فنی و حرفه‌ای از مدال آوران مسابقات ملی مهارت حمایت می‌کند
تاریخ خبر : 1401-12-27
     
 
 
     
متن خبر :


 اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان از مدال آوران مسابقات ملی مهارت در صورت راه اندازی کسب و کار مد نظر و کارآفرینی به نحوه شایسته حمایت می کند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان در آیین تجلیل از مدال آوران و نخبگان مهارتی در بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت با تأکید بر اینکه تک تک مدال آوران با فعالیت اثرگذار یک برند شخصی هستند که می توانند بقیه را به سمت عرصه کارآفرینی بکشانند ادامه داد: مدرک گرایی، پشت میزنشینی و کارمندی، خلق ارزش نمی‌کند و رشد تولیدات داخلی کشور به فعالیت شما نخبگان مهارتی وابسته است.

وهب مختاران هدف از برگزاری المپیاد ملی مهارت را شناسایی نخبگان، استعدادیابی و استعداد سنجی جوانان برشمرد و اظهار کرد: مسابقات مهارتی همه ساله در ایران و با حضور جوانان زیر ۲۱ سال دارای مهارت در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری انجام می شود و مدال آوران کشوری به رقابت‌های جهانی راه می یابند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با بیان اینکه مدال آوران این مسابقات جزو نخبگان مهارتی هستند افزود: این سرمایه های فکری و مهارتی کشور باید در این خاک فعالیت کنند و از استعداد آنها در راستای توسعه کارآفرینی استفاده شود.

آموزش فنی و حرفه ای با ارائه راهکارهای کارآمد در بستر آموزش های مهارتی تلاش وافری را در دستور کار قرار داده است تا بر مشکلات و دغدغه بیکاری در جامعه غلبه کند.

وی حذف دغدغه بیکاری در جامعه، حرکت در مسیر ایجاد اشتغال پایدار و رفع نیاز بخش تولید به نیروی ماهر و متخصص را اولویت و هدف آموزش های فنی و حرفه ای اعلام کرد.

دغدغه داشتن مهارت از ارزشمندترین دغدغه هاست

وی اظهار داشت: نداشتن مهارت کافی دانش آموخته های دانشگاهی، نبود پیوند میان دانشگاه و صنعت و ناهماهنگی رشته های دانشگاهی با بازار کار از جمله مواردی است که به عنوان موانع و چالش های کارآفرینی و اشتغال مطرح می شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان، معرفی مسابقات ملی مهارت به صنعت، جامعه و بازار کار در راستای بهره گیری حداکثری از رقابت کنندگان را وظیفه این اداره کل برشمرد و افزود: این گونه اقدامات نقش موثری در رشد و توسعه مهارت آموزی، اشتغال و ارتقای جایگاه و منزلت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کارآفرینی خواهد داشت.

مختاران ادامه داد: علی محمدی در رشته فناوری اطلاعات مدال طلا، محمدامین عزیزی خوشبو در رشته کاشیکاری دیوار و کف مدال نقره، امیررضا قیطرانی در رشته فرز CNC مدال نقره، آرتمیس جعفری در رشته آشپزی مدال برنز را در بیستمین مسابقات ملی مهارت کسب کردند.

وی ادامه داد: مهدی اسکندری در رشته کنترل صنعتی مدال طلا، فاطمه کاظم پور در رشته مکاترونیک مدال نقره، علی حصارزاده در رشته فناوری خودرو مدال نقره، سیاوش حیدری شایگان در رشته نقاشی خودرو مدال نقره، محمدحسین عاشقلو در رشته فرز CNC مدال نقره، محمد حبیبی در رشته طراحی مهندسی مکانیک مدال برنز، محمد پرهیزکاری در رشته گل آرایی مدال برنز و امیرحسین حسنی در رشته تراش CNC مدال برنز را در نوزدهمین مسابقات ملی مهارت کسب کردند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.