1402-12-041402-12-14bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 14 اسفند 1402

کد خبر : 126165

 
لیگ دسته یک فوتبال کشور آغاز شد

رونمایی از شهرداری مدل ۱۴۰۱ در اهواز
تاریخ خبر : 1401-06-06
نویسنده : سلیمان رحیمی
     
 
 
     
متن خبر :


 تیم فوتبال شهرداری همدان در هفته نخست لیگ دسته یک فوتبال قهرمانی باشگاه‌های کشور امروزیکشنبه در اهواز به مصاف استقلال خوزستان می‌رود.

قطار لیگ دسته یک فوتبال قهرمانی باشگاه‌های کشور با انجام ۹ دیدار در شهرهای مختلف کشورمان مختلف به حرکت در آمد تا تنور این رقابت‌ها برای یک فصل داغ و پرهیجان روشن شود.

در این فصل ۲ تیم فجرسپاسی شیراز و پدیده مشهد از لیگ برتر به لیگ دسته یک سقوط کردند و ۳ تیم ون پارس نقش جهان اصفهان، شاهین بندرعامری بوشهر و چوکا تالش نیز از لیگ دسته دوم فوتبال جواز صعود به لیگ دسته یک را کسب کردند تا به همراه تیم‌های استقلال خوزستان، سایپا تهران، استقلال ملاثانی، شهرداری آستارا، شمس آذر قزوین، رایکا بابل، چادرملو اردکان یزد(قشقایی شیراز)، خوشه طلایی ساوه، خیبر خرم آباد، آرمان گهر سیرجان، پارس جنوبی جم، مس شهربابک و شهرداری همدان که فصل گذشته توانستند سهمیه لیگ یکی خود را حفظ کنند تا در  فصل 1401-1402 برای صعود به لیگ برتر رقابت کنند.
به گزارش همدان پیام بعد از سختی‌هایی که مدیریت شهری با حمایت‌های خبرنگاران ورزشی، کارشناسان فوتبالی و ورزش دوستان برای حفظ تیم فوتبال شهرداری در لیگ دسته یک فوتبال کشور متحمل شدند سرانجام با رضایت شورای اسلامی شهر،شهرداری همدان مجوز ادامه فعالیت در لیگ یک را کسب کرد وحالا امروز یکشنبه ۶ شهریور ماه از این تیم در اهواز مقابل تیم استقلال خوزستان رونمایی خواهد شد.
تیم فوتبال شهرداری تنها نماینده فوتبال پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین در لیگ دسته یک فوتبال کشور فصل گذشته با وجود اینکه نخستین حضور خود را در این لیگ تجربه می‌کرد با حمایت‌های شهردار همدان، مدیران سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان و تلاش و غیرت تک‌تک بازیکنان و دانش کادرفنی خود توانست سهمیه خود را در میان تیم‌های صاحب نام حفظ کند.
این تیم فوتبال امسال با تغییر کادرفنی، احمد جمشیدیان از بازیکنان و مربیان صاحب نام و بومی همدان را به عنوان سرمربی انتخاب کرد تا راه طلایی منش را در شهرداری دنبال کند.جمشیدیان علی قربانی، سجاد بیگی، علیرضا رضایی، حمید یادگاری، امیر جمشیدیان و مصطفی کاشی را به کادرفنی خود دعوت کرد تا با توان بالا در لیگ دسته یک حضور پیدا کند.
شهرداریچی‌ها علی‌رغم اینکه کار را دیر شروع کردند اما توانستند شاکله اصلی تیم فصل گذشته خود را حفظ کنند و تعداد محدودی بازیکن از این تیم جدا شدند‌.
در هفته نخست لیگ دسته یک فوتبال کشور تیم فوتبال شهرداری همدان باید در یک دیدار سخت و نفس‌گیر در گرمای طاقت‌فرسا اهواز به مصاف استقلال خوزستان برود.
استقلالی‌ها امسال در بازار نقل و انتقالاتی یکی از تیم‌های متمول بودند که توانستند خوب عمل کنند و روی کاغذ می‌توان این تیم را یکی از مدعیان صعود به لیگ برتر کشور دانست.
اما بدشانسی خیلی زود به سراغ تیم احمد جمشیدیان آمد و مسابقات در حالی که هنوز هفته نخست خود را سپری نکرده تمام بازیکنان غیربومی این تیم به دلیل مصرف آب یا غذا مسموم در هتل اسکان خود دچار مسمومیت شدند.این مسمومیت باعث شد تمام بازیکنان غیر بومی ساکن در این هتل در بیمارستان سینا همدان بستری و زیر سرم بروند.
با این شرایط جمشیدیان در هفته نخست تعداد زیادی از بازیکنان خود را در اختیار ندارد و باید در حالی که لیگ دسته یک شروع نشده با لشکری از بازیکنان غایب راهی خوزستان شد.
در آخرین تمرین این تیم پیش از اعزام به خوزستان شهردار همدان حضور دلگرم کننده‌ای را در جمع شهرداریچی‌های هگمتانه داشت و امیدواریم همچون گذشته که همدانی‌ها در بازی‌های سخت و سنگین مرد روزهای دشوار بوده‌اند دست‌پر به همدان بازگردند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.