1399-05-091399-05-19bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 19 مرداد 1399

کد خبر : 98764

 
آمادگی کامل شهرداری همدان برای اجرای «طرح استقبال از مهر»
تاریخ خبر : 1398-06-20
     
   
     
متن خبر :


 جلسه هماهنگی استقبال از مهر ۹8 با حضور مدیران شهرداری همدان در دفتر معاونت خدمات شهری برگزار گردید. آغاز اين طرح از نيمه دوم شهريور 98 و پايان آن هفته اول مهر مي باشد و در اين طرح سازمان ها و مديريت هاي حوزه معاونت خدمات شهري، امور زيربنايي و حمل و نقل شهري  و نيز مناطق چهارگانه شهرداري مشارکت و همکاري دارند.
در این جلسه معاون خدمات شهری شهرداری در خصوص تمهيدات ويژه شهرداري در طرح «استقبال از مهر» به مناسبت بازگشايي مدارس و سال تحصيلي جديد اظهار كرد: با برنامه ریزی مناسب، طرح استقبال از مهر را به منظور ارتقاء سطح خدمات، فضاسازی و آماده سازی هر چه بهتر مسيرهاي منتهي به مراکز آموزشي و مدارس سطح شهر بصورت ويژه بايد انجام داد تا با مجموع اقدامات  رضايتمندي شهروندان و دانش آموزان را فراهم نماييم.
وحيد علي ضمير با اشاره به آمادگي شهرداري همدان به منظور استقبال از مهر و تقارن آن با ايام محرم و هفته دفاع مقدس نيز بيان کرد: شهرداري همدان جهت ارايه خدمات مطلوب به دانش آموزان و بازگشايي مدارس در بخش هاي مختلف اقدام به پاکسازي و تنظيف، کاشت گل و گياه هاي فصلي ، رنگ آميزي ديواري مدارس، نظارت کامل بر شرکت هاي ساماندهي سرويس مدارس، و ... مي نمايد.
در ادامه جلسه نیز برنامه هاي ستاد استقبال از مهر  را که بيش از 50 شرح وظيفه مي باشد تشريح شد و مديران نقطه نظرات خود را در مورد هر چه بهتر برگزار شدن برنامه هاي استقبال از مهر اعلام كردند؛ در اين راستا معاونت های خدمات شهری مناطق چهارگانه به پاکسازي و تنظيف، شستشو و آب پاشي معابر اصلي و گذرهاي منتهي به کلیه مدارس ، پاکسازي و امحاء پوسترهاي تبليغاتي و ديوار نويسی هاي حاشيه معابر اصلي و فرعي، جمع آوري نخاله و مصالح ساختماني در معابر ، شستشوي مخازن زباله، تسطيح زمين هاي باير و پاکسازي علف هاي هرز پياده روهاي اطراف مدارس، لکه گيري آسفالت معابر، ترميم پياده روها درمحدوده مدارس و ترميم مسيرهاي حفاري و لایروبی رودخانه ها و انهار در اين ايام و ... مي پردازند.
به همين مناسبت برگزاري مراسم جشن شکوفه ها و  زنگ مهر در مدارس منتخب و اهداي گل جهت توزيع بين دانش آموزان در مدارس منتخب ، ترميم و مرمت فضاي سبز پيرامون و داخل محوطه مراکز آموزشي، هرس درختان و کاشت نهال، درختچه و گل و گياه در باغچه‌هاي داخل محوطه مراکز آموزشي، امحاء ديوارنويسي جداره هاي مدارس، رنگ آميزي ديواري مدارس و اختصاص تلویزیون های شهری جهت درج مطالب آموزشی و آگاهی دهنده متناسب با طرح استقبال از مهر از جمله اقدامات سازمان سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري مي باشد.
طي جلسه به اقدامات سازمان مديريت پسماند شامل ممنوعيت خاکبرداري در اين ايام، تحويل مخازن مخصوص جمع آوري زباله خشک و کاغذ به مدارس، برگزاري کارگاه و کلاس آموزشي با محوريت تفکيک پسماند از مبداء، توزيع بسته هاي آموزشي با سرفصل‌هاي تفکيک از مبداء زباله‌تر و خشک‌، کاهش توليد پسماند نيز اشاره شد.
سازمان آتش نشاني با همکاري مديريت بحران به بازديد و بررسي نقاط حادثه‌خيز در مدارس و محيط‌هاي پيراموني مراکز آموزشي پرداخته و استقرار نيروهاي عملياتي و تامين ايمني داخل کلاس هاي مدارس منتخب ، آموزش دانش‌آموزان در زمينه نکات ايمني و حادثه و برگزاري مراسم روز آتش نشاني در روز7 مهر را نيز انجام خواهند داد ، همچنین همایش مدیریت بحران و پدافند غیرعامل اماکن آموزشی برای مدیران مدارس، اجرای طرح مدیریت بحران و پدافند غیرعامل اماکن آموزشی و برگزاری مسابقه دانش آموزی پایش شهری در مدارس توسط اداره مدیریت بحران انجام می گردد.
جلوگيري از سد معبر در معابر خصوصاً مسيرهاي منتهي به مدارس و ساماندهي وانت بارها به ويژه در محدوده مدارس توسط سازمان ساماندهي مشاغل و مديريت پيشگيري و رفع تخلفات شهري  در طرح استقبال از مهر مطرح گرديد.
علی ضمیر ضمن تشکر از معاونت زیربنایی و حمل و نقل شهری درخصوص اقدامات شایسته در سطح شهر گفت: با توجه به حجم بالای ترافیک در فصل بازگشایی مدارس بواسطه حضور دانش آموزان و دانشجویان در سطح شهر سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بایستی با برنامه ریزی اساسی تمهیدات لازم را با همکاری راهنمایی و رانندگی جهت رفع مشکل ترافیک صورت دهد. 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.