1402-08-291402-09-09bool(false) 1402-08-291402-09-09bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : پنجشنبه ، 9 آذر 1402

کد خبر : 132174

 
مدیران موفق؛ روابط عمومی های پرتلاش
تاریخ خبر : 1402-03-02
نویسنده : سپیده راشدی
     
 
 
     
متن خبر :


 نقش روابط عمومی ها در کمک به تصمیم گیری‌های مدیر یک سازمان نقشی غیر قابل چشم پوشی است. روابط عمومی ابزاری قوی برای مدیریت در عصر جدید ارتباطات است که مثمر ثمر بودن  فعالیتها و تلاش های مجموعه مدیریتی را با کمک رسانه ها به اطلاع مردم و سایر مسئولان استان و یا شهرستان میرساند.

اصل برقراری ارتباط با رسانه و روش های اطلاع رسانی مهمترین خروجی یک مدیر در این حوزه است که گاهی کل مجموعه را هم تحت تاثیر خود قرار می دهد حال مثبت یا منفی بودن آن بستگی به روش کار و تخصص فرد در نحوه این ارتباط گیری، هدفی است که تعریف و اصول تعیین شده دارد.

اختصاص روز یا هفته ای با این عنوان هم یک یادآوری و انتقال تجربه و به روز شدن است تا  تجربیات مطرح این حوزه با ارزیابی های سالانه ای که انجام می شود، به دایره گسترده تعاملات موجود پیوست و کاستی ها را پوشش و زیر ساخت ها را تقویت کند، دامنه فعالیت روابط عمومی‌ها بسیار گسترده است.

 روابط عمومی و خبرنگار مکمل هم

روابط‌عمومی زمانی موفق است که از قابلیت همه رسانه‌ها به فراخور شرایط زمانی استفاده کرده و روابط خود را با آن‌ها حفظ کند، قراردادن اطلاعات در اختیار خبرنگاران یک مزیت برای روابط‌عمومی است.یک خبرنگار بر پایه داشتن اطلاعات و آگاهی‌های صحیح و دقیق نسبت به یک موضوع یا مسئله جامعه می‌تواند در خصوص آن اظهارنظر درست و قابل اثباتی داشته باشد یا راهبردی اساسی برای رفع معضل و مشکلی را در جامعه ارائه دهد.

زمانی که اطلاعات درست و به روز  روابط عمومی با کمک قلم خبرنگار همراه می شود کم وکاستی ویا برعکس دستاوردهارا برای مردم به خوبی روشن کنند، آسیب ها شناسایی می شوند و در نتیجه مدیران ادارات با کمک بالادستی ها  درصدد باز کردن گره مشکلات موجود برآیند.

البته برخی علی رغم چند عنوان در ادارات، مسئولیت روابط عمومی هم به دوش میکشند هرچند توانستند به نحو احسن این وظیفه را به انجام برسانند که شاهد ماجرا هم تعاملی است که با رسانه ها در امر اطلاع رسانی، آگاهی بخشیدن، گزارش اقدامات انجام شده اداره مربوطه و برنامه های نهادها به مردم است.

سعی کرده ایم به مناسبت هفته روابط عمومی  در گزارشی روابط عمومی هایی که دغدغه تعامل با رسانه را همیشه داشته اند گرداوردی کرده و اینگونه تقدیری ناچیز از ایشان به عمل بیاوریم. البته اغلب ادارات که جای شان اینجا خالی است به دلیل قوت مدیران است؛ مدیرانی قوی اهل تعامل و دارای سواد رسانه ای که خود مستقیم با رسانه ها ارتباط و تعامل دارند و بار روابط عمومی اداره را هم بر دوش می کشند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.