پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 12 فروردين 1399

کد خبر : 104761

 
اجرای طرح جامع مشتری‌مداری در دهکده گنجنامه
تاریخ خبر : 1398-11-01
نویسنده : مریم مقدم
     
 
 
     
متن خبر :

با توجه به تنوع، پراکندگی و بهره‌برداری‌های متفاوت این مجموعه متولیان معتقدند فقط30‌درصد از ظرفیت مراجعه‌ی مسافران را جذب می‌کند و مابقی بنا به شانس و شرایط جذب می‌شوند.
برنامه‌ریزان و کارشناسان مجتمع تفریحی توریستی گنجنامه به منظور جذب گردشگر بیشتر، مواردی را تحلیل و بررسی کردند.
آنها معتقدند برای گردشگران مسائلی همچون هدایت، راهنمایی و تشریح کامل مجموعه از یک محل مناسب و در دسترس ضروری است، به‌طوری‌که مسافران در ابتدای ورود به مجموعه به طور کامل از تمامی اجزا شناخت کامل کسب کنند.
این دیدگاه موجب شد اجرای طرحی مطالعه‌شده برای حداقل 25درصد درآمدزایی، مشتری‌مداری، رضایت بالای مسافر، تبلیغات و ساخت جریان فرهنگی و داستانی برای مجموعه و برای برندسازی که به اجرا درآید به‌طوری‌که مشتری احساس کند اگر چیزی را نبیند از دست داده و در همه چیز برایش سؤال ایجاد شود. این طرح می‌تواند ایده مناسبی برای تأسیسات گردشگری دیگر در سراسر استان باشد.
آنچه در اهداف طرح آمده است مواردی همچون، تعدیل‌سازی خدمات، معرفی کامل مجموعه، احترام به مشتری، تمرکز خدمات، مدیریت و کاهش هزینه‌ها، ارتباط مستقیم نماینده‌های بهره‌برداران، ارائه خدمات رفاهی ویژه به مشتری، پیاده‌سازی CRM، افزایش درآمد و کنترل وضعیت کامل آسیب‌شناسی و فرصت‌ها، نظارت و بازرسی در اتاق فرمان است.
در مجموعه تفریحی توریستی گنجنامه همچنین امکانات انگیزشی برای ترغیب مسافرین برای استفاده کامل از ظرفیت مجموعه، ایجاد فضای معرفی کامل به وسیله فیلم، کانترها و تبلیغات متمرکز، تخفیفات ویژه، نقش معرفی تور لیدرها، ارائه برنامه سفر در مجتمع، نظرسنجی و تحلیل رفتار مشتری نیز از اولویت‌های مدیریتی در حوزه مشتری‌مداری است.
اما در این مجموعه فضای معماری برای بخش‌های مختلف به‌گونه‌ای کارشناسانه طراحی و اجرا شده است، به عنوان مثال محل پیشین فست‌فود با الحاق مغازه و سرویس بهداشتی مجاور و انتقال در ورودی تا آخرین حد ممکن به در سالن با مبانی معماری مکان در نظر گرفته شده، با مدل مبلمان شهری اجرا شده از چوب‌های تیر برق قدیمی، در این معماری، فضاهایی از قبیل نمایش تلویزیون و یا ویدیوپرژکتور، صندلی انتظار، ماکت، کافی‌شاپ و سرویس‌دهی به طبقه بالکن، فیش‌اسپا، کانترها، زمینه‌ای عکاس استند تبلیغاتی سینما، عکس‌های شروع پروژه تا اختتامیه، تابلوهای نئون زیبا، نصب تابلو شعارهای انگیزشی، نصب منشور و تابلوهای نظرسنجی، کانتر محوطه آزاد، اتاق فرمان و مانیتورینگ در نظر گرفته شده است.
شاید برای شما هم به عنوان یک مشتری جالب باشد تا اطلاعاتی کامل درباره ریزفضاهای معماری این مجتمع کسب کنید. اگر علاقمند به فیش‌اسپا هستید این بخش مجتمع در محوطه سالن به صورت مجزا نیمه‌باز به متراژ حدودی 200 متر تعریف شده است. البته برنامه‌ریزان در مجتمع از ارائه خدمات کودک نیز غافل نشده‌اند و این بخش به متراژ حدودی 15 الی 20 متر در کنار سالن قرار گرفته است. اتاق امانات و خدمات به سالمندان ویلچر، پانچو، سینما به ظرفیت 25 نفر،  نصب ویدیوپرژکتور در سقف، کافی‌شاپ در طبقه پایین همراه با ظرفشور خانه و بالابر برای طبقه بالا با تعبیه کانتر کوچک برای طبقه بالا و یک کانتر در محوطه بیرون همانند کانترهای در مسیر سورتمه نیز در این طرح ارائه شده است.
به هر ترتیب در این مجتمع 10 کانتر برای ارائه خدمات به مشتری با هدف مشتری‌مداری پیشنهاد شده است.
در این واحدها، معرفی خدمات مرکز خدمات مشتری‌مداری، معرفی امکانات اصلی دهکده مانند تله‌کابین، سورتمه، اقامتی، غار آکواریوم، ارائه اطلاعات در مورد امکانات ریزبهره‌بردار، امکانات طبیعت و تاریخ منطقه مانند کتیبه، آبشار، دره عباس‌آباد، دشت میشان، قله الوند، معرفی سایر اماکن استان و علیصدر به مشتریان ارائه می‌شود. موارد مطرح قدمی محکم است که از سوی سرمایه‌گذار و متولیان امر در این مجتمع برداشته شده است تا مشتری بتواند با دریافت بهترین خدمات پیشنهادی مجتمع تفریحی توریستی گنجنامه را ترک کند. این اتفاقات بیانگر آن است که برای جذب گردشگر بیشتر باید متولیان امور با دستی پر و مطالعه شده همواره پای کار باشند، در این زمینه مجتمع تفریحی توریستی گنجنامه می‌تواند یک الگوی قابل ‌تحسین برای واحدهای دیگر گردشگری در استان همدان و حتی در سطح کشور باشد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.