پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 2 بهمن 1400

کد خبر : 120769

 
اکسپو دبی فرصتی برای رونق اقتصادی استان
تاریخ خبر : 1400-09-02
نویسنده : حدیثه حبیبی
     
 
 
     
متن خبر :

 اکسپو دبی فرصتی طلایی برای افرادی از سراسر دنیا است که در حوزه‌های مختلف نوآوری و اختراعات در این رویداد شرکت کرده‌اند.
اکسپو یکی از طولانی‌ترین و قابل توجه‌ترین نمایشگاه‌هایی است که در طول سال برگزار شده و در آن دستاوردهایی در حوزه‌های صنعت، فناوری، گردشگری و تجاری به نمایش گذاشته می‌شود و در آن می‌توان رشد نبوغ و خلاقیت انسان را به خوبی مشاهده کرد و با ایده‌های جدید و نوین نیز آشنا شد.
امارات در سال‌های گذشته گام‌های بیشماری برای آنکه خود را به عنوان یک کشور منحصربه‌فرد و جذاب مطرح کند، برداشته است.
 این نمایشگاه نیز در شهر دبی، یکی از مدرن‌ترین شهرهای جهان، درحال برگزاری است که قرار است به دنبال خود تحولات زیادی برای این کشور و سایر ملت‌ها به همراه داشته باشد.
 استفاده از ظرفیت اکسپو برای معرفی استان
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان همدان در رابطه با اکسپو دبی بیان کرد: اکسپو از مهمترین رویدادهای تجاری است که هر 5 سال برگزار می‌شود که امسال در دبی در بازه 6 ماهه برگزار می‌شود که در آن بیش از 190 کشور در عرصه‌های مختلف حضور دارند.
حمید گلی‌پور با بیان این که جمعیت بازدیدکنندگان از اکسپو دبی بیش از 25 میلیون نفر از سراسر دنیا تخمین زده شده است، افزود: این رویداد فرصتی است تا استان و کشور توانمندی‌های خود را در معرض نمایش قرار دهند.
وی ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌ها، جلسات متعدد و پیگیری‌هایی که از ماه‌های گذشته انجام شده، هفته‌ای از تاریخ 29 آبان ماه تا 3 آذرماه به استان اختصاص داده شد تا توانمندی‌های خود را در قسمت‌های مختلف فرهنگی، تاریخی و اقتصادی به نمایش بگذارد.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی همدان در ادامه گفت: این رویداد فرصتی برای نمایش توانمندی‌های استان در عرصه بین‌المللی برای جذب سرمایه‌گذار و انجام پروژه‌های اقتصادی، گردشگری و نمایش صنایع‌دستی خود در دید جهانیان است.
وی در ادامه افزود: از ماه‌های گذشته مبل‌ومنبت ملایر طبق تفاهم‌نامه‌ای که با نمایشگاه تهران داشته توانسته است از ابتدا حضور مؤثری در این رویداد داشته باشد قرار است تا  پایان زمان نمایشگاه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گیرد.
گلی‌پور ضمن تشکر از حضور همدان‌پیام در اکسپو گفت: این مجموعه رسانه‌ای چند روز پیش از هفته همدان در دبی مستقر شده و پوشش رسانه‌ای خوبی از پاویون ایران انجام داده و این حضور رسانه‌ای مقدمات کار برای حضور استان می‌باشد.
وی با بیان این که در هفته همدان قسمتی از پاویون ایران در اختیار ما قرار می‌گیرد، افزود: توانمندی‌های تاریخی و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری استان از طریق فضای مجازی و نمایشگرهای مستقر در پاویون همزمان پخش می‌شود تا بازدیدکنندگان به‌صورت مجازی ارتباط مستقیمی با مراکز تاریخی، گردشگری استان داشته باشند.
همچنین گلی‌پور در ادامه گفت: همزمان با اکسپو 55 نمایشگاه بین‌المللی دیگر در دبی و ابوظبی امارات برگزار می‌شود که طبق بررسی‌های انجام شده امکان حضور شرکت‌های تجاری در 35 مورد فراهم است.
وی با بیان اینکه اکسپو دبی فرصت بی‌نظیری برای اقتصاد استان می‌تواند ایجاد کند، ادامه‌داد: با توجه به نزدیکی مکانی این رویداد از نظر جغرافیایی با بهره‌گیری از ظرفیت اکسپو و معرفی ظرفیت‌های همدان به جهانیان می‌توانیم شاهد رونق و توسعه استان در حوزه‌های مختلف باشیم.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.