پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 19 بهمن 1401

کد خبر : 126851

 
خودروهای تک سرنشین عامل ترافیک همدان
تاریخ خبر : 1401-07-06
     
 
 
     
متن خبر :


 تردد خودروهای تک سرنشین برای جابجایی دانش آموزان یکی از مهمترین عوامل بروز ترافیک صبحگاهی در شهر همدان است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان گفت: با وجود پیش بینی سرویس مدرسه برای دانش آموزان، اما خانواده ها در نخستین روزهای آغاز سالتحصیلی ترجیح می دهند با خودروی شخصی فرزندانشان را به مدرسه برسانند.
غلامعلی همایی بیان کرد: افزایش حدود 3 برابری تردد خودروها در روزهای نخست سال تحصیلی موجب بروز ترافیک در برخی از مسیرهای منتهی به مدارس شده است هر چند پلیس راهور «طرح مدرسه» را به منظور مدیریت ترافیک اجرایی کرده است.
همایی خاطرنشان کرد: دهه های گذشته اغلب دانش آموزان از مسیر خانه تا مدرسه را به صورت پیاده طی می کردند اما هم اینک توسط والدین یا سرویس به مدرسه عزیمت می کنند بنابراین بروز ترافیک در روزهای نخست سالتحصیلی امری طبیعی است.
وی با تأکید بر ضرورت استفاده از سرویس مدارس برای پیشگیری از بروز ترافیک اظهار داشت: یک سرویس مدرسه با توجه به نوع خودرو امکان جابجایی چهار تا ۲۰ دانش آموز را دارد اما در صورت استفاده از خودروی شخصی چندین دستگاه وسیله نقلیه وارد معابر شده و ترافیک را بیشتر می کند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان افزود: بهترین راهکار برای سریع رسیدن به مقصد و کاهش ترافیک در روزهای ابتدایی مهرماه استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان بیان کرد: سوار شدن افراد زیر ۱۲ سال در صندلی جلو خودرو با توجه به آسیب های موجود برای این گروه سنی، ممنوع است و در صورت مشاهده خودروی متخلف اعمال قانون می شود.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.