پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : پنجشنبه ، 23 مرداد 1399

کد خبر : 86712

 
«اژه‌ای» خواستار اسناد «ظریف» درباره پولشویی شد
تاریخ خبر : 1397-08-28
     
   
     
متن خبر :
 
 سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی با اشاره به حضور اژه ای معاون اول قوه قضاییه در جلسه این فراکسیون گفت: آقای اژه ای در مورد اظهارات وزیر خارجه درباره پولشویی تاکید داشت که باید ظریف توضیح دهد و اسناد خود را ارائه کند. در این باره نامه نوشتم و گفتم که اگر این جملات از سوی ایشان است، توضیحات و اسناد وی اخذ شود.
به گزارش ایسنا، سید حسین نقوی‌حسینی در توضیح جلسه فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: این جلسه با حضور حجت الاسلام اژه ای معاون اول قوه قضائیه برگزار شد که در ابتدای جلسه نمایندگان دیدگاه های خود را مطرح کردند.
به گفته وی عمده ترین مسائل مطرح شده از سوی نمایندگان در این جلسه تشکر و قدردانی از ورود و برخورد قوه قضائیه در مبارزه با اخلال گران نظام اقتصادی و دانه درشت ها، ضرورت برخورد با دانه درشت ترها همچون رئیس سابق بانک مرکزی به عنوان عامل اصلی بی نظمی های اقتصادی، ضرورت مقابله قاطع با زمین خواری و چپاول اموال مردم و طرح نظر و دیدگاه های قوه قضائیه راجع به لوایح و طرح هایی که جنبه قضائی دارند، بود.
نقوی حسینی افزود: همچنین نمایندگان در این جلسه بر لزوم مقابله با مفاسد در خود قوه قضائیه علی رغم اینکه قاطبه قضات و کارکنان قوه قضائیه افراد متدین و متعهد و سالمی هستند، تاکید کردند و خواستار اعلام نتیجه پرونده برادر رئیس جمهور، برادر جهانگیری، سیف و دیگران شدند. اهتمام بیشتر قوه قضائیه در پاسخگویی به مکاتبات نمایندگان مجلس، لزوم ورود و برخورد قاطع با افراد رده بالای اخلال اقتصادی به ویژه کسانی که موجب از بین بردن ارز کشور شدند نیز در این جلسه مطرح شد.وی گفت که در این جلسه نمایندگان بر لزوم پاسخگویی قوه قضائیه به شبهاتی که رسانه های معاند و ضد انقلاب در رسانه ها مطرح می کنند، تاکید داشتند و خواستار مقابله با مفاسد، اخلالگران اقتصادی و رانت خوارها در دستگاه های اجرایی شدند. همچنین این موضوع مطرح شد که علت عدم پیگیری اظهارات ظریف که خلاف منافع ملی است از سوی قوه قضائیه چه بوده است.
 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.