1403-01-251403-02-04bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 4 ارديبهشت 1403

کد خبر : 125159

 
مادستان مقصد سی ام رئیس جمهوری

رئیسی پنج شنبه میهمان همدانی ها
تاریخ خبر : 1401-05-03
     
 
 
     
متن خبر :


 رئیس جمهوری در سی‌امین  سفر استانی دولت روز پنجشنبه‌ ۶ مردادماه به همدان  سفر می‌کند.
۲۳۰ طرح و پروژه عمرانی، تولیدی و اقتصادی اشتغالزا، در راستای زمینه‌سازی پیشرفت و توسعه، برای ارائه و پیشنهاد در سفر رئیس جمهوری و هیات دولت به استان تهیه شده است.
طرح‌های صنعتی بزرگ، صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی، حوزه زیرساخت شهرک‌ها و نواحی صنعتی، طرح‌های گلخانه‌ای، طرح‌های حوزه مصرف بهینه آب و ارائه طرح‌هایی متناسب با ظرفیت استان شامل تکمیل زنجیره تولید و ایجاد ارزش‌افزوده در استان به ویژه طرح‌های معدنی از جمله این طرح‌ها است.
در مجموع می توان گفت بیش از ۲۴ هزار میلیارد تومان پروژه در حوزه‌های عمرانی و ۲۲ هزار میلیارد تومان پروژه در حوزه تسهیلات اقتصادی برای پیشنهاد در این سفر در نظر گرفته شده است.
استاندار همدان درباره جزئیات این سفر اینگونه توضیح داد:  با توجه به سیاست‌های مردمی دولت سیزدهم با ریاست آیت ا...  سید ابراهیم رئیسی و همچنین پیروی از منویات مقام معظم رهبری مبنی بر مردمی بودن و در بین مردم بودن، رئیس جمهوری به ۲۹ استان کشور سفر کرده، که این سفر‌ها، در راستای دیدار با مردم شریف کشور و همچنین رفع مشکلات و مسائل آن‌ها بوده است.
 در همین راستا سید ابراهیم رئیسی  پنجشنبه هفته جاری مورخه ۶ مردادماه ۱۴۰۱ در سی‌‌امین سفر استانی دولت،  به همدان سفر می کند.
به گزارش روابط عمومی استانداری، علیرضا قاسمی فرزاد تأکید کرد:  همه باید دست به دست هم بدهیم تا از این فرصت بهترین استفاده را برده و بتوانیم، ظرفیت‌ها و  دغدغه‌های استان را انعکاس دهیم تا منجر به توسعه استان شود.
وی  با بیان اینکه  در این سفر تعدادی از وزرای و روسای سازمان‌های مستقل و جمعی از معاونین رئیس جمهوری، وی  را همراهی خواهند کرد افزود:  همزمان با حضور رئیس جمهوری در همدان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین، با برنامه‌ریزی قبلی، تعدادی از وزرا و مسئولان عالی دولت در شهرستان‌ها حضور پیدا خواهند کرد و علاوه بر دیدار چهره به چهره با مردم، در جلسه شورای اداری شهرستان‌ها با حضور اقشار و معتمدین شهرستان‌، مسائل را مورد بررسی و تبادل نظر قرار خواهند داد تا در شورای اداری استان با حضور رئیس جمهوری گزارش بازدید از شهرستان‌ها را مطرح کنند.
وی ادامه داد: همزمان با حضور وزرا و روسای سازمان‌های مستقل و جمعی از معاونین رئیس جمهوری، تعداد قابل توجهی از معاونان وزارتخانه‌های دولت هم در استان حضور دارند، در این زمینه  اطلاعات لازم را در اختیار مردم قرار می‌دهیم تا چنانچه موضوع و مشکلی دارند به صورت مستقل با معاونان وزارتخا‌نه‌ها در میان بگذارند.
استاندار همدان ضمن تقدیر و تشکر از مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با همراهی همکاری نمایندگان استان، پروژه‌های خوبی برای سفر رئیس جمهوری به استان همدان در نظر گرفته شده است.
بطوریکه از چند ماه قبل پروژه‌های بالای ۵۰ درصد پیشرفت را در استان احصاء و اولویت‌بندی کرده‌ایم و در جلسات مکرر با معاون اول و همچنین معاون اجرایی رئیس جمهوری ، طرح‌ها و پروژه‌های سفر را مورد بررسی قرار دادیم و اعتبارات خوبی در این راستا، برای تکمیل برخی از این طرح‌ها لحاظ شده است.
قاسمی در ادامه  به این نکته اشاره کرد که  تمام تلاش ما بر  این بوده که همه شهرستان‌های دهگانه استان، به صورت عادلانه و بر اساس مسائل، مشکلات و طرح‌ها و پروژه‌هایی که دارند، سهمی در مصوبات سفر داشته باشند.
استاندار همدان افزود: مصوبات این سفر را تا حصول نتیجه و به ثمر نشستن پیگیری خواهیم کرد. یعنی پس از سفر تیم‌های عملیاتی در استانداری و دستگاه‌ها تشکیل و رصد خواهیم کرد تا همه مصوبات اجرایی شوند.
وی ادامه داد: مجموعه مدیریتی استان همدان، با تاسی از سیاست‌های مردمی دولت سیزدهم، در راستای برقراری ارتباط پویا میان مردم و دولت و همچنین افزایش سطح دسترسی به مسئولان و کارگزاران دولت، با رویکرد حل مشکلات، پیگیری درخواست‌های مردم استان و در نهایت زمینه مشارکت تمامی اقشار جامعه، سامانه‌ی ارتباطات مردم و دولت (سامد) را راه‌اندازی کرده است.
این سامانه، یک روز قبل از سفر رئیس جمهوری به استان همدان یعنی ساعت ۸:۰۰ صبح (چهارشنبه ۵ مردادماه ۱۴۰۱) افتتاح و تا ساعت ۲۱:۰۰ مورخه (پنجشنبه ۶مردادماه ۱۴۰۱) نیز فعال خواهد بود.
سامانه مورد نظر، اختصاصاً به خاطر سفر  آیت ا... سید ابراهیم رئیسی،  به استان همدان راه‌اندازی می‌شود، که مردم  استان می‌توانند از طریق آن، درخواست‌ها و شکایات، گزارش‌ها، انتقادات، ایده‌ها و نظرات خود را مطرح کنند.
 به این صورت که هر شخصی، در هر نقطه‌ای از استان، می‌تواند با شماره تلفن اختصاصی ۱۱۱ تماس گرفته و درخواست و شکایات خود را ارائه و ثبت کند.
مسئولان سامانه ارتباطات مردم و دولت(سامد) نیز همان لحظه، درخواست را ثبت می‌کنند، بلافاصله، پیامک ثبت درخواست به شماره‌ درخواست کننده ارسال خواهد شد.
قاسمی از  دیگر تدابیری  که در‌ راستای سهولت دسترسی مردم  استان به مسئولان و کارگزاران دولت، در نظر  گرفته شده است را راه‌اندازی"میز خدمت"در ۳۰  دستگاه‌های اجرایی استان عنوان کرد.
وی در این باره توضیح داد: روال کار"میز خدمت" بر این اساس است که، نماینده‌ هر وزارتخانه در دستگاه اجرایی مربوطه مستقر خواهد شد، و مردم می‌توانند با مراجعه به دستگاه مورد نظر درخواست، مشکلات و شکایات خود را به صورت حضوری، چهره‌به‌چهره و شفاهی یا مکتوب به نماینده وزارتخانه مطرح کنند.
وی افزود:  این اقدامات تسهیل گرانه، بیشتر در راستای حل مسائل و مشکلات مردم شریف استان انجام شده است.
 استاندار همدان در پایان ابراز امیداواری کرد که این  سفر  برای استان سفری پر از خیر و برکت باشد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.