پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 29 ارديبهشت 1403

کد خبر : 131054

 
رویکرد برنامه‌های فرهنگی همدان بر تمرکز زدایی استوار است
تاریخ خبر : 1401-12-24
     
 
 
     
متن خبر :


 تمرکز زدایی در حوزه فرهنگ و هنر و نگاه عدالت‌محورانه به تمامی مناطق از اولویت‌ها و رویکردهای مهم این نهاد است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در آئین اختتامیه بیست و هفتمین جشنواره ادبی استان همدان به میزبانی شهرستان بهار، با بیان اینکه عدالت فرهنگی و توجه به فرهنگ و هنر در همه اقوام و شهرها در راستای سیاست و برنامه‌های دولت مردمی سیزدهم است، اظهار کرد: فرهنگ، ادبیات و هویت‌های فرهنگی بومی به عنوان یک رویکرد جدی در برنامه‌های هنری مدنظر قرار گیرد.

 


مسعود ویژه تصریح کرد: اهمیت توجه به ادبیات فارسی در سال‌های اخیر بیش از گذشته احساس می‌شود تا جایی که یک متن ادبی، داستان کوتاه و یا یک بیت شعر می‌تواند به عنوان رسانه، تأثیر بسزایی در جامعه داشته‌باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با تأکید بر ظرفیت‌های قابل‌توجه شهرستان‌های استان گفت: مفاخر و بزرگان زیادی از این خطه برخاسته‌اند و شهرستان بهار هم به عنوان دیاری عالم‌پرور همواره در این حوزه سرآمد بوده‌است.

روح ا... نباتی، فرماندار شهرستان بهار همچنین در این آئین با بیان اینکه امسال برنامه‌های متعددی در حوزه فرهنگی و هنری در شهرستان بهار برگزار شد، گفت: حمایت از فعالیت هنرمندان و برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری در شهرستان بهار در دستور کار قرار دارد.

در پایان این آئین برگزیدگان بیست و هفتمین جشنواره ادبی استان همدان معرفی و تجلیل شدند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.