1399-05-151399-05-25bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 25 مرداد 1399

کد خبر : 104249

 
دلجویی نماینده ولی فقیه از خانواده شهدای سانحه هوایی
تاریخ خبر : 1398-10-23
     
 
 
     
متن خبر :

 ‌نماینده ولی فقیه در استان، به همراه مسئولان استان با حضور در منزل خانواده شهدای سانحه سقوط هواپیمای اوکراین، ضمن اظهار تأسف، با خانواده این شهدا ابراز همدردی کردند.
حجت الاسلام حبیب‌ا. . . شعبانی در این دیدار اظهار کرد: این مصیبت بزرگ، کام همه مردم ما را تلخ کرد و بدانید امروز تنها خانواده این شهدا عزادار نیستند، بلکه همه ملت ایران عزادار از دست دادن این افراد هستند.
به گزارش تسنیم، وی با بیان اینکه خداوند در قرآن بر مسأله صبر تأکید دارند، ابراز کرد: حقیقتا این اتفاق مصیبت بسیار سختی برای همه ما به‌شمار می‌آید به همین دلیل بنده و مسئولان استان همدان برای ابراز همدردی به دیدار شما آمده‌ایم.
 مراسم تشییع برخی از شهدای سانحه هوایی در همدان برگزار می‌شود
نماینده ولی فقیه در استان همدان با تأکید بر اینکه باید به یاد داشته باشیم که اینگونه اتفاقات امتحانات الهی است، گفت: ان‌شاا... صبر بازماندگان، غفران الهی را برای این شهدا به همراه خواهد داشت.
وی عنوان کرد: سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین یک خطای انسانی بود که مسئولان نیز از ملت ایران رسما عذرخواهی کردند و حتی رهبر معظم انقلاب به‌عنوان بالاترین مقام کشور نیز خواستار رفتار صادقانه مسئولان و برخورد با مسببان این اتفاق شدند.
امام جمعه همدان تصریح کرد: خواسته همه ما این بود که دلایل این اتفاق سریع‌تر اعلام شود، هرچند برخی از مسائل امنیتی نیازمند رسیدگی و تحقیقات ویژه است ضمن اینکه گرفتن تصمیم در آن شرایط سخت در 10 ثانیه نیز کار بسیار سختی بود، اما با تمام این مسائل خواسته همه ما این است که قصور از طرف هر کسی که رخ داده است باید زودتر اعلام می‌شد.
شعبانی با تشکر از خانواده‌های شهدای این حادثه هوایی، اعلام کرد: ما قدردان صبر و نجابت این خانواده‌ها هستیم و قطعا مراسم با شکوهی برای تشییع و خاکسپاری این شهیدان در همدان برگزار می‌کنیم.
مواضع خانواده شهدای سانحه هوایی مانع از سوءاستفاده دشمنان نظام اسلامی شده است
مدیرکل دادگستری همدان نیز که به نیابت از آیت‌ا... رئیسی، رئیس قوه قضاییه در این دیدارها حاضر شده بود، اظهار کرد: در روایات و سیره بزرگان صبر بر اینگونه مصائب بسیار مورد توجه واقع شده است.
عدالت‌خواه با اشاره به اینکه انسان‌ها در معرض آزمایش قرار دارند و هیچ‌کس نمی‌تواند مدت زمان عمر خود را محاسبه کند، گفت: آنچه در این لحظات باید بیش از همه مورد توجه قرار گیرد، این است که همه ما داغدار این شهدا و جوانان هستیم.
وی ضمن ابراز همدردی با خانواده شهدای حادثه هوایی تصریح کرد: این اقدام و خطای انسانی نه‌تنها خانواده‌های این عزیزان را بلکه همه ملت و مردم ما را داغدار کرد.
وی با قدردانی از مواضع خانواده شهدای سانحه هوایی ابراز کرد: رفتار و مواضع خانواده شهدای سانحه هوایی به‌گونه‌ای بود که مانع از سوء‌استفاده دشمنان نظام اسلامی شده است که جای قدردانی دارد.
  قدردان شما هستیم
 فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان نیز با اشاره به جلسه خود با سردار سلامی عنوان کرد: امروز بنده از طرف فرمانده کل سپاه پاسداران به منزل شما بزرگواران آمده‌ام تا پیام تسلیت ایشان را خدمت شما تقدیم کنم.
مظاهر مجیدی با تأکید بر اینکه از دست دادن عزیزان غم بسیار بزرگی است، افزود: من نیز جزئی از خانواده شهدا هستم و امیدوارم من را در غم خود شریک بدانید، هرچند آن دوران ما در شرایط جنگی قرار داشتیم و پذیرش این اتفاق برای ما راحت‌تر بود اما امروز بسیار سخت است.
وی تصریح کرد: پس از شهادت سردار سلیمانی و تهدیدهای دولت آمریکا، کشور در شرایط بسیار سختی قرار داشت به همین دلیل چهارشنبه شب کشور در سطح بالایی از آمادگی قرار داشت تا هرگونه تحرکی در فضا رصد شود.
مجیدی با تأکید براینکه قطعا در چنین شرایطی کنترل کردن فضا کار بسیار سختی است، ابراز کرد: متاسفانه با وجود حساسیت موجود با خطای انسانی این اتفاق ناراحت‌کننده رخ داد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.