1401-08-291401-09-09bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 9 آذر 1401

کد خبر : 123006

 
هشدار زرد هواشناسی نسبت به افزایش سرعت وزش باد
تاریخ خبر : 1401-01-17
     
 
 
     
متن خبر :

در پی ورود یک سامانه بارشی از فردا (پنجشنبه) سرعت وزش باد در بیشتر نقاط این استان افزایش می‌یابد که در این ارتباط هشدار سطح زرد هواشناسی صادر شده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت:  بر اساس بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد شدید و افزایش میزان آلاینده ها پیش بینی می شود.

به گزارش ایرنا،محمد حسن باقری شکیب افزود: وضعیت آب و هوایی استان همدان در روزهای آینده ناپایدار است و بر همین اساس و به دلیل افزایش سرعت وزش باد هشدار سطح زرد هواشناسی در استان صادر شده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: با ورود یک سامانه بارشی از روز شنبه آینده بارش پراکنده باران و رعد و برق بیشتر نقاط استان را فرا می گیرد.

وی تصریح کرد: به دلیل افزایش سرعت وزش باد در روز پنجشنبه و جمعه به کوهنوردان توصیه می شود از صعود به قله ها خودداری کنند.

به گفته باقری شکیب، این سامانه بارش های خفیف دارد و روز یکشنبه آسمان استان را ترک می کند.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان خاطرنشان کرد: نهاوند و اسدآباد با ۲۴ درجه سانتیگراد بالای صفر و قهاوند و فامنین با یک درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و خنک ترین نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

وی افزود: بیشینه و کمینه دمای هوای شهر همدان نیز در این مدت به ترتیب ۲۳ و سه درجه سانتیگراد بالای صفر ثبت شده است.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.