پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : پنجشنبه ، 3 فروردين 1402

کد خبر : 123198

 
اخبار ورزشی‌استان‌همدان:

فرماندار همدان: ورزش شهروندی سرمایه مهم اجتماعی است
تاریخ خبر : 1401-01-27
     
 
 
     
متن خبر :


 ورزش شهروندی به واسطه ترویج فعالیت‌های بدنی در آحاد جامعه جزو سرمایه‌های مهم اجتماعی است که باید برای توسعه مورد توجه قرار بگیرد.
فرماندار شهرستان همدان در جمع اعضای شورای سیاست‌گذاری ورزش شهروندی همدان، اظهار داشت: ورزش شهروندی همدان به لحاظ کارکرد درخشان و مؤثر جزو برترین‌های کشور است و توانسته به عنوان یک حرکت تأثیرگذار و مهم اجتماعی در سبد زندگی خانواده‌ها قرار بگیرد.
علی محمدی خاطرنشان کرد: برگزاری برنامه‌ها و رویدادهای مختلف فرهنگی ورزشی در قالب المپیاد ورزش شهروندی در اقصی نقاط شهر همدان به ویژه نقاط کم برخوردار باعث شده تا فعالیت‌های جسمانی آحاد مردم افزایش یابد.
وی افزود: بهره‌مندی از تمام ظرفیت‌های موجود به خصوص زیرساخت‌های ورزشی دستگاه‌های اجرایی نیاز اساسی توسعه ورزش شهروندی است که باید مورد توجه مدیران قرار بگیرد. همه دستگاه‌های اجرایی باید به رونق ورزش شهروندی کمک کنند و با در اختیار گذاشتن ظرفیت‌های زیرساختی خود زمینه‌ساز فعالیت مردم به خصوص در برنامه‌های عمومی نظیر ورزش صبحگاهی و عصرگاهی باشند.
محمدی توسعه ورزش در بین خانواده‌ها را راهکاری اساسی در کاهش بیماری‌ها عنوان کرد و گفت: باتوجه به تغییر سبک زندگی مردم و گرایش به سمت زندگی ماشینی و آپارتمان نشینی، نیاز است تا ورزش را در بین آحاد جامعه گسترش دهیم و مانیز از ورزش شهروندی حمایت همه‌جانبه خواهیم داشت.
مسئول ورزش شهروندی شهرداری همدان نیز گفت: کمبود زیرساخت‌ها و فضای ورزشی دغدغه اصلی ما است که نیاز به حمایت مسئولان به خصوص آموزش و پرورش داریم.
سعید پناه‌آبادی افزود: متأسفانه باتوجه به حجم برنامه‌ها و مشارکت خوب شهروندان، فضای لازم برای فعالیت‌های ورزشی به خصوص در بخش بانوان بسیار محدود است.

شهردار همدان:تیم شهرداری در لیگ دسته یک حفظ می‌شود
 انتظار داریم با تلاش کادرفنی و بازیکنان امتیاز تیم فوتبال شهرداری همدان با حفظ جایگاه مناسب در لیگ دسته یک فوتبال کشور حفظ شود.
شهردار همدان با اعلام این مطلب در دیدار با اعضای کادرفنی و بازیکنان تیم فوتبال شهرداری همدان اظهار داشت: علی‌رغم تمام پیشنهاداتی که در نیم فصل برای تغییر کادر فنی به ما شد اما ما به روی حفظ کادر فنی تیم فوتبال شهرداری همدان تاکید ویژه‌ای داشتیم. به کادر فنی تیم فوتبال شهرداری همدان و دانش فنی آنها اعتماد داشتیم و باید فرصت مناسب برای قرار گرفتن در مسیر موفقیت را می‌دادیم.
سیدمسعود حسینی با بیان اینکه امروز قلب من برای تیم فوتبال شهرداری همدان می‌تپد، گفت: امروز با هر شکست و پیروزی شما ما غمگین و خوشحال می‌شویم و تیم فوتبال شهرداری همدان در بین مردم همدان سرمایه اجتماعی خوبی پیدا کرده و علاقه‌مندان زیادی دارد.
وی خاطرنشان کرد: با تمام مشکلات مالی که ما در پایان سال ۱۴۰۰ و پرداخت مطالبات پیمانکاران و پرداخت حقوق درگیر آن بودیم اما توانستیم مبلغ مناسبی را نیز پیش از سال جدید به تیم تزریق کنیم که از این بابت ابراز خرسندی می‌کنیم.
شهردار همدان با بیان اینکه حفظ امتیاز تیم فوتبال شهرداری همدان در لیگ دسته یک فوتبال کشور از اهمیت بالایی برخوردار است، بیان کرد: همانطور که از شکست تیم فوتبال شهرداری همدان ناراحت می‌شویم اما با تمام قدرت هم در کنار شما هستیم و از کادرفنی و بازیکنان حمایت می‌کنیم واما انتظار داریم با کسب نتایج مناسب در بازی‌های باقی مانده با کسب یک جایگاه مناسب سهمیه تیم فوتبال شهرداری همدان در لیگ دسته یک فوتبال کشور حفظ شود.
وی با اشاره به جذب اسپانسر گفت: برای فصل آینده برنامه‌ریزی مناسبی انجام داده‌ایم و به لطف خدا یک اسپانسر خوب هم برای تیم جذب خواهد شد.
معاون ورزش سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان نیز در این نشست بیان کرد: در مدت کوتاهی که در این سمت قرار گرفته‌ام برای موفقیت تیم فوتبال شهرداری همدان از هیچ تلاشی فروگذار نبودم.
علیرضا شریفی افزود: خوشبختانه بعد از یک نیم فصل پرداخت نشدن پاداش با حمایت اعضای شورای اسلامی شهر همدان، شهردار، رئیس هیأت مدیره، رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان و مسئول امور مالی سازمان توانستیم ۲ پاداش را پرداخت کنیم.

تعامل شهرداری و اداره کل ورزش و جوانان
 تعامل شهرداری همدان و اداره کل ورزش و جوانان به سود ورزش همدان است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان در دیدار با‌هادی بلاغی سرپرست و شریفی معاون ورزش سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری گفت: باید به دنبال توسعه ورزش همگانی و از طرفی کاهش آسیب‌های اجتماعی باشیم و باید از ظرفیت‌های متقابل بهره ببریم.
حمید سیفی اظهار داشت: در این دوره ارتباط خوبی بین اداره کل ورزش و جوانان و شورای شهر و شهرداری ایجاد شده که دستاوردهای ارزشمندی نیز نصیب ورزش همدان کرده است.
وی بیان داشت: تعامل شهرداری همدان و اداره کل ورزش و جوانان به سود ورزش همدان است و اگر قرار است اتفاقی در ورزش همدان رقم بخورد نیاز به کار دلسوزانه و عملیاتی داریم و اگر گره و مشکلی در کار وجود دارد با تعامل برطرف گردد.
در ادامه معاون ورزش سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری همدان افزود: رویکرد سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری در سال جدید، پرورش استعدادها و ایجاد مسیر قهرمانی برای شکوفایی نخبه‌های ورزشی است.
علی شریفی با بیان اینکه باشگاه شهرداری همدان سرمایه بزرگی برای فوتبال و ورزش همدان است، بیان کرد: همواره باشگاه شهرداری همدان پرچمدار حمایت از بازیکنان و کادر فنی بومی در این سال‌ها بوده است.
وی تصریح کرد: اداره کل ورزش و جوانان همواره از تیم شهرداری حمایت کرده و قطعاً با تعامل دو دستگاه شاهد پیشرفت ورزش همدان خواهیم بود.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.