پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 19 بهمن 1401

کد خبر : 124501

 
۸۷۹ واحد صنفی متخلف استان همدان به مرجع قضایی معرفی شدند
تاریخ خبر : 1401-04-06
     
 
 
     
متن خبر :

 مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان همدان گفت: ۸۷۹ واحد صنفی متخلف استان به سبب بی‌توجهی در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی مرتبط با کرونا، در یک هفته گذشته به مرجع قضایی معرفی شدند.
_لیدا رفعتی_ خبرنگار ایرنا، اظهار کرد: بیشترین میزان تخلف این حوزه مربوط به نانوایی‌ها است و به گونه‌ای که پس از ۶۲۱ مورد بازدید و سرکشی از هزار و ۹۸۶ نانوایی فعال در استان، ۱۵۸ واحد به مرجع قضایی معرفی شده است.
وی اضافه کرد: همچنین مدیران و متصدیان ۱۲۱ کارگاه و صنایع کوچک، ۴۰ رستوران، ۲۰ مرکز ورزشی، ۱۱ فروشگاه زنجیره‌ای و ۹ تالار پذیرایی، ضمن دریافت اخطار به مرجع قضایی معرفی شدند.
به گفته مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان همدان، ۵۰ واحد صنفی نیز در این مدت زمان به سبب بی‌توجهی به شیوه نامه‌های بهداشتی و تداوم تخلف با دستور مقام قضایی پلمب شده است.
رفعتی اظهار کرد: از ۴۲ هزار و ۵۷۹ مرکز خدماتی، صنایع، اماکن عمومی و تهیه و توزیع مواد غذایی منتخب استان همدان در هفته گذشته3 هزار و ۹۹۷ مورد بازرسی انجام شده است.
وی خاطرنشان کرد: مراجعان و متصدیان ۶۷ درصد واحدهای صنفی، اماکن و مراکز عمومی معادل ۲ هزار و ۷۰۸ واحد بهداشت فردی را رعایت کردند که کمترین میزان رعایت بهداشت فردی مربوط به مراکز تفریحی با ۶۰ درصد و مهدکودک‌ها با ۶۱ درصد است.
مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان همدان، گفت: براساس نتایج بازرسی‌های یک هفته گذشته، ۴۲ درصد مردم استان هنگام مراجعه به اماکن عمومی و خدماتی از ماسک استفاده نمی‌کنند و کمترین میزان استفاده از ماسک در مراکز تفریحی آبی با میزان ۳۸ درصد است.
رفعتی اضافه کرد: باوجود ضرورت رعایت فاصله‌گذاری، اما میزان توجه به این مؤلفه نیز روز به روز در حال کاهش است به گونه‌ای که این رقم در استان همدان از ۵۵ درصد در هفته قبل به ۴۸ درصد در هفته گذشته کم شده است.
به گفته وی، براساس نتایج به دست آمده از بازدید 3 هزار و ۹۹۷ واحد مرکز خدماتی، صنایع، اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در استان همدان، 3 هزار و ۶۶۹ واحد معادل ۸۶ درصد به دستگاه تهویه هوا مجهز هستند.
 ضمن اینکه ۹۲ درصد خدمت‌دهندگان واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.